• Aj žiaci Dukly končia ligu, bodovala štrnástka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 13.06.2022

Aj žiaci Dukly končia ligu, bodovala štrnástka

Foto U14 Dukly

Posledné majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách majú za sebou už aj žiaci banskobystrickej Dukly. Mladší žiaľ nestačili na silnú Žilinu, zo starších v nadstavbe o titul bodovala v súboji s Košicami iba štrnástka.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 0:3 (0:2)

Góly: 31 Korol, 32. Gliganič, 65. Polča. Rozhodoval: Hlaváčik.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák – Môťovský, Chromek, Rusňák, Skačan (41'  Korim) – Rubint, Stacho (60'  Slovák), Vaňovec – Kobzoš, Pažout (41' Jedlička), Králik (41' Stupavský)

U 15-ka Dukly na druhé Košice nestačila. Našich chlapcov zlomili dva rýchle góly po sebe v rozpätí dvoch minút po polhodine hry. V druhom polčase snahu o zníženie umlčal po hodine Polča. Súper mal viac šancí a zaslúžene vyhral. My sme v ofenzíve neukázali potrebnú kvalitu.

Prehru s Košicami nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Posledný zápas nám vôbec nevyšiel, pôsobili sme bez energie a prispato. Súper bol všade skôr a rýchlejšie, vôbec nám nevychádzali osobné súboje, a tak sme sa málo dostávali do ofenzívy, a zároveň, keď sme boli väčšinu zápasu pod tlakom, prichádzali chyby, ktoré súper potrestal. Zaslúžene tak zvíťazili Košice, pre nás ešte výsledok priaznivý vzhľadom na nevyužité šance. Na tomto mieste sa však chceme aj s trénerom Dikaczom ešte raz poďakovať chalanom za pekné dva roky spolupráce, a prajeme im hlavne pevné zdravie a športové napredovanie v už dorasteneckej lige.“

Ružomberok – Michalovce 0:0, Žilina – Jupie 2:0, Prešov – Vranov n. T. 3:2.

V tabuľke nadstavby o titul končí Dukla na šiestej priečke s 12 bodmi, siedme Jupie získalo o tri body menej. Prvá skončila Žilina s 31 bodmi, Košice stratili na lídra z druhej pozície dva body.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 1:1 (1:0)

Góly: 20. Šinský – 41. Trnka. Rozhodoval: Debnár.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Kostúr, Valach, Bednarčík, Hajdúch (46. Lichý) – Debnár, Chromek (46. Ferenc) – Vidhold, Illéš, Čupka – Šinský.

Naša štrnástka odohrala kvalitný prvý polčas. Išla do vedenia 1:0 a do prestávky nedovolila Košiciam vyrovnať. Po zmene strán hostia pridali a zaslúžene dali gól na 1:1 hneď v úvode druhého polčasu. A mali aj ďalšie šance, lenže v závere sme jednu vyloženú mali aj my a mohli tak rozhodnúť o troch bodoch. Ferenca vychytal brankár Kušnír.

Cennú remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas mal hlavne v prvom polčase kvalitu. Obe mužstva sa snažili hrať útočný futbal s peknými akciami a častým zakončením. Nám sa to podarilo po peknej strele Vidholda a pohotovom zakončení  Šinského. Druhý polčas začal súper aktívne, dostal nás pod tlak a po jednej z množstvá šancí, čo si súper vypracoval, aj zaslúžene skóroval a vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte zápasu mohol Ferenc rozhodnúť, ale brankár hostí podržal svoje mužstvo. “

Ružomberok – Michalovce 9:2, Prešov – Vranov n. T. 7:2, Žilina – Jupie 0:1.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly konečný šiesta pozícia s deviatimi bodmi. Pod nami sme nechali Michalovce a Vranov n. T. Košice končia na piatej pozícii, prvé miesto si vybojoval Ružomberok so ziskom 35 bodov.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:4 (0:0)

Góly za Duklu: žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt – Kočvara, Penksa, Bednarčík, Krnáč – Lepieš, Gábriš, Yanovski – Pecník, Kolárik, Patráš (Sokol, Kubiš, J. Lomnický, S. Lomnický, Genči, Čatloš, Pizzolato, Debnár, Jančiar )

Naši mladší žiaci z U13-ky odohrali dobrý zápas s druhým tímom tabuľky. Prvý polčas neinkasovali gól, hrali umne. Presné zásahy predviedli hostia až v druhom dejstve, škoda hlavne dvoch po hodine hry v rozpätí štyroch minút. Mladí Duklisti sa spoliehali viac na protiútoky, z ktorých mohli tiež skórovať. To sa žiaľ nepodarilo.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„S kvalitným a húževnatým súperom sme nečakali nič iné iba dobrý zápas. Od začiatku sme od chlapcov vyžadovali bojovnosť a maximálne sústredenie. Prvý polčas sme takticky zvládli, okrem dvoch vyložených šancí sme súpera nepustili takmer k ničomu. Dobré zákroky predviedol brankár Auxt. Dlho sa čakalo na prvý gól, ktorý nakoniec prišiel až v 51. minúte. Aj napriek inkasovanému gólu sme dlho odolávali, ale súper bol nad naše sily a navýšil vedenie na 2:0, 3:0 a následne na konečných 4:0. My sme sa najmä snažili hrať na protiútoky a v niektorých situáciách nám to vychádzalo a ohrozili sme bránku súpera. Tešilo nás tam veľa svetlých momentov a preto chceme chlapcom poďakovať za bojovný výkon. Za bojovnosť sme si určite zaslúžili aspoň jeden gól.“

R. Sobota – Podbrezová 4:1, Jupie – Zvolen 3:1, Martin – L. Mikuláš 0:1, Lučenec – Pohronie 2:0.

Naša trinástka obsadila v dvanásťmiestnej tabuľke konečné siedme miesto, získala 29 bodov, druhá končí Žilina so ziskom 50 bodov.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 3:15 (2:5)

Góly za Duklu: Kaštiel 3.

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 2:0, 0:5, 0:5,1:5.

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, Horváth, Holík, Žambor, Stupavský, Poljovka, Štubňa, Šimko, Drozd, Kaštiel, Ďubek, Lačný Schmidtmayer, Perichta, Švantner, Búry, Holubčík

Prehru s prvou Žilinou zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý bude dominantný na lopte a vyrovnať sa mu môžeme len kolektívnym a bojovným výkonom. Napriek tomu sme sa snažili aj my o kombinačnú hru a v istých  fázach sme dokázali súpera kombinačne prehrať, čo dokazuje aj výsledok prvého polčasu, ktorý jedna partia vyhrala 2:0. Škoda len, že sme svoje vyložene šance nedokázali pretaviť v gólovú radosť. Súper samozrejme vyhral zaslúžene, no naši chalani aj napriek výsledku podali zlepšený výkon.“

Jupie – Zvolen 32:4, Martin – L. Mikuláš 13:3, R. Sobota – Podbrezová 12:3.

Naša dvanástka končí v tabuľke presne v jej polovici, teda šiesta s 26 bodmi. Prvé miesto obsadila Žilina so 63 bodmi.

Stanislav Varga: Naše polročné vysvedčenie? Jednotka!