• Aktuality
  • Bojovník Rymarenko ukázal nezlomný charakter: Gól do siete Žiliny aj vďaka tabletkám či injekciám
A tím / MFK Dukla / 03.05.2023

Bojovník Rymarenko ukázal nezlomný charakter: Gól do siete Žiliny aj vďaka tabletkám či injekciám

Bojovník Rymarenko ukázal nezlomný charakter: Gól do siete Žiliny aj vďaka tabletkám či injekciám
Piaty gól v sezóne mal pre Martina Rymarenka (24) sladkú príchuť. Do zostavy proti Žiline sa vrátil po trojtýždňovom zranení, no pred stretnutím musel podstúpiť test odolnosti.
ČÍSLA NIKDY NEPUSTIA

Rymarenko sa zaskvel krásnym gólom v úvodnej polovici zápasu, ktorým vyrovnal na konečných 1:1 „Bol to pekný gól, to je pravda, ale my vrchný hráči sme od toho. Útočníka robia čísla, za nás hovoria aj asistencie. Ja osobne v tomto našom hernom systéme mám ešte aj iné úlohy, no prioritou sú čísla a tie nikdy neklamú,“ povedal v rozhovore pre náš klubový web a zamyslel sa aj nad našim tvrdením, že sa na Štiavničkách zrodila zaslúžená remíza. „Súhlasím. Ja si po každom zápase pozerám zostrihy, celé si to ešte analyzujem a proti Žiline sme mali viac vyložených šancí. Je to ťažké proti nim hrať, sú mladí s dobre nastavenou taktikou a idú vývojovo správnym smerom. Bod berieme, i keď to nebola divočina ako minule, no keby to skončilo 4:4, tak nikto nemôže nič povedať.“ Kabínu však mrzí bodová strata, pretože Banská Bystrica búchala na brány tretieho miesta vo Fortuna lige. „Máme svoje určité sny, strata bodov nás mrzí. Tabuľka už vôbec neklame, tam vás čísla nikdy nepustia. Ak by sme vyhrali, tak sme tri body za Trnavou a išli by sme si to rozdať v súboji o tretie miesto. Hoci ešte nič nie je stratené a my o tom vieme,“ dodal klubový odchovanec Rymarenko.


VEĽKÝ BOJOVNÍK

Po menšej pauze zavinenej zranení sa Rymarenko ocitol znova v zostave, no príbehovo musel podstúpiť riadne galeje, aby vôbec nastúpil proti Žiline. „Tri týždne som mal natiahnuté väzy v členku, začal som trénovať minulý utorok a hneď vo štvrtok ma seklo. Piatok som netrénoval, no obrovská chuť ísť do zápasu ma hnala dopredu. Silou vôle a vďaka injekciám či tabletkám som to proti Žiline odohral, no sám som to chcel. To je taký zvláštny pocit, keď sa pozeráte na zápas z tribúny, lebo okamžite chcete byť na ihrisku.“ Autor piatich gólov v lige je so sebou spokojný, i keď podľa tvrdenia je maximalista. „Nie je to úplná spokojnosť, mal som veľa čistých šancí a tých gólov mohlo byť oveľa viac. Nemôžem byť však nespokojný, no vždy chcem od seba viac. Mrzia ma zahodené šance, zoberte si ten náš zápas na Slovane. V závere zápasu som mohol dať na 3:1, my dostaneme hneď z protiútoku na 2:2. Je to však už len história, pozerám sa dopredu.“ Aktuálne je Rymarenko stále hráčom Dunajskej Stredy, v Banskej Bystrici je len na hosťovaní. Zmení sa toto tvrdenie už po tejto sezóne? „Cítim sa doma úžasne. Toto je neskutočná partia, ktorá dokáže veľké veci. Som spokojný, spokojný a ešte raz spokojný. Čo ukáže budúcnosť vám zatiaľ neviem povedať.“ Rovnako úžasne sa musí cítiť aj mladý talentovaný Samuel Svetlík, ten si práve proti Žiline pripísal druhý ligový štart a tréner Ščasný mu dal dôveru na 9 minút. Aj to je signál, pre mládež Dukly, aby na sebe pracovala a postupne sa dostavia úspechy.

Každý, kto si zakúpil LÍSTOK na domáci zápas s MŠK Žilina (29.4. o 18:00) dostane pri objednávke 1 burgru v Angels Restaurant druhý ZADARMO.
*Pri objednávke je nutné sa preukázať lístkom (v tlačenej alebo elektronickej podobe) a je možné ho využiť len jednorázovo
*Akcia platí do 15.mája

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rohožník sme v príprave jednoznačne zdolali

Čítať viac
Dorast

Program zápasov mládežníckych tímov od 11.4 - 16.4.2023

Čítať viac
A tím

Adam Červeň debutoval v A- tíme MFK Dukla

Čítať viac
A tím

Stanislav Varga: Naše polročné vysvedčenie? Jednotka!

Čítať viac
A tím

Reprezentačná 21-ka pre Adama Hanesa na druhý pokus

Čítať viac
Ženy

Bystrické futbalistky nestrelili v Trenčíne gól, skomplikovali si záchranu

Čítať viac