• Aktuality
  • Vstup do druholigovej sezóny plný pozitív
A tím / Miroslav Čief / 04.08.2020

Vstup do druholigovej sezóny plný pozitív

Vstup do druholigovej sezóny plný pozitív
MFK Dukla v sobotu vstúpila do svojej tretej druholigovej sezóny. Vykročenie za splnením klubových ambícii to bolo víťazné – ŠK Slovan Bratislava B sme vo Zvolene zdolali 4:0. Podali sme disciplinovaný, cieľavedomý a efektívny výkon, pričom skóre v náš prospech mohlo byť výraznejšie. Potešilo však, že káder, ktorý počas letnej prestávky ostal pohromade, ukázal kvalitu. Chuť. Ambície.

Letné kroky k stabilite

Po prehre v poslednom kole nadstavby minulej sezóny mnohí priaznivci Dukly upadli do menšej futbalovej depresie. Prehra 1:4 v Dubnici znamenala pre nás koniec sezóny, sen o baráži sa rozplynul. Navyše vyvstávali otázky, či hráči Dukly budú chcieť pokračovať v našom projekte aj naďalej, hrozilo, že sa vtedajší káder v istej miere rozpadne. Nič také sa však počas krátkej letnej pauzy neudialo, Polievka, Prikryl, Migaľa či Starší pokračujú i naďalej v banskobystrickom futbalovom drese, čo je nateraz fantastická práca. Klobúk dole pred manažmentom.

V lete sa nám podarilo káder udržať pokope, navyše ho posilnil Marek Frimmel zo Skalice. Dôležitým bodom je aj pokračovanie trénerskej dvojice Stanislav Varga- Štefan Rusnák pri mužstve. Z týchto krokov klubu cítiť stabilitu. Ako sa neraz vyjadril generálny manažér MFK Dukla Milan Smädo, v klube sú vytýčené ciele v istých časových horizontoch a mienime ich naplniť. Už možno v tomto ligovom ročníku, ktorý pomenoval za najťažší v histórii Dukly – áno, nemáme štadión, hosťujeme vo Zvolene a prichádzame tak o klasické domáce prostredie. Navyše, spolu s tým denne vyskakujú aj ďalšie problémy, týkajúce sa zázemia pre ďalšie mužstvá Dukly, tréningových plôch, atď.

Prežívame zložité obdobie pre celú Duklu. Musíme sa preto spojiť a spoločne zveľaďovať našu klubovú značku. Potešiteľné je, že pozitívne signály dostávame z ihriska od samotných hráčov. V sobotu predviedli veľmi solídny výkon, pritom čelili nevyspytateľnému súperovi. Pri rezervných tímoch ako má Slovan totižto nikdy dopredu neviete, v akom zložení sa predstaví, prípadne koho z A- mužstva na zápas tréneri povolajú. Vždy je to veľká neznáma. Navyše, isto- iste si mnohí pamätajú, ako sme začínali pred rokom – na Štiavničkách sme podľahli Žiline B 3:4, pričom už v 20. min sme prehrávali 0:3. Teraz naši hráči žiadne podobné prekvapenie na náš úkor nedopustili, síce v generálke v Priechode proti Liptovskému Mikulášu hlavne v prvom polčase nepodali očakávaný výkon. Ten mal od optima ďaleko. Ale zabrali v najlepšom možnom okamihu pre nich.

Miladin Vujoševič: Dôveru som oplatil gólmi

Tréner Stanislav Varga prekvapil základnou zostavou. Zmenu urobil na brankárskom poste – namiesto Júliusa Nôtu putoval medzi tri žrde Adam Krejčí a bol to skvelý ťah trénerského tímu. Síce mu akiste do istej miery chýba zápasová prax, predviedol koncentrovaný výkon s vyvrcholením v podobe zlikvidovania pokutového kopu v závere stretnutia. Rozhovor s ním si môžete prečítať čoskoro. Druhým veľkým prekvapením v zostave bol Jakub Uhrinčať. Náš mladík, končiaci dorastenec, nastúpil aj vďaka tomu, že v zostave mužstva sa musí objaviť hráč do 20 rokov. V sobotu bol ním Jakub a počínal si obstojne. Na pozícii defenzívneho záložníka sa snažil hrať jednoducho a aj keď ho cez polčasovú prestávku tréneri stiahli, za následok to má zrejme zmena rozostavenia a taktiky.

Veľa premýšľania chcelo aj rozhodnutie o tom, kto z dvojice Laksík- Vujoševič nastúpi na hrote útoku. Lukášovi Laksíkovi vyšla minulosezónna nadstavba, strelil 4 góly a stále je vo forme. Miladin Vujoševič je zas kanonierom, pri ktorom sme len čakali, kedy sa roztrhne vrece s jeho gólmi. V sobotu povolili prvé šíky... Miladin odohral 69. min, strelil dva góly a nastrelil tyč Ružinského brány. Dôveru od začiatku stretnutia dostal on, pričom ako sám tvrdí, dostáva sa do formy. „Mám za sebou viac tréningov, kvalitnejšiu prípravu, čo sa muselo odzrkadliť. Tréner Stanislav Varga bol pred zápasom na vážkach, koho z nás postaviť na ihrisko, napokon sa rozhodol pre mňa a som rád, že som mu dôveru oplatil gólmi,“ zdôveril sa.

Sobotňajší zápas mu chutil. „V prvom rade ma teší víťazstvo, pretože to je vždy najdôležitejšie. Na začiatku zápasu sme cítili menšiu nervozitu, ale tá pramenila z toho, že sme v úvode stretnutia nepremenili zopár šancí a zneisteli sme. Našťastie, po prvom góle sa to už rozbehlo a hralo sa nám podstatne lepšie. Mal som šancu aj na hetrik. V 66. min som si v šestnástke spracoval center od Mareka Frimmela, loptu som si prevzal na ľavačku, ale protihráč ma blokoval, takže som zakončoval pravačkou. Nanešťastie, strele sa do cesty postavila tyč...“ hovoril Miladin, ktorý sa dozaista teší na sobotňajší zápas. My veríme, že sa mu v Dubnici, kde dlhodobo pôsobil pred príchodom pod Urpín, bude tentoraz dariť.

Naši hráči v globále potešili. S novým kapitánom Róbertom Polievkom zvládli občas náročný vstup do súťaže. My veríme, že v podobnom duchu budú pokračovať a už v 2. kole v Dubnici opäť zažiaria naplno. Naposledy sme na Považí smútili, tentoraz sme presvedčení, že to bude iná zápasová pesnička, ktorej noty budú výraznejšie písať banskobystrickí futbalisti. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V Komárne s plánom premeniť šance a neinkasovať

Čítať viac
A tím

Preview: Proti Šamorínu chceme nadviazať na to dobré v Košiciach

Čítať viac
A tím

Aj z čašníka môže byť kanonier

Čítať viac
A tím

Chvála na adresu mužstva MFK Dukla aj od Dušana Galisa

Čítať viac
A tím

MFK Dukla opäť jasne dominoval v Poprade

Čítať viac
A tím

Zimná príprava MFK Dukly s extraligistami

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem