• Aktuality
  • Sumár víkendových zápasov mládeže. Starší dorast remizoval v Košiciach
Dorast / MFK Dukla / 15.11.2022

Sumár víkendových zápasov mládeže. Starší dorast remizoval v Košiciach

Sumár víkendových zápasov mládeže. Starší dorast remizoval v Košiciach
Druhý novembrový víkend priniesol ďalšie zápasy našich mládežníckych kategórií. Zatiaľ čo dorasty sa stretli s Košicami, žiacke tímy zakončili jeseň proti Rimavskej Sobote.

Devätnástka v Košiciach bez gólov

Starší dorast našej Dukly odohral v sobotu v Košiciach bezgólový zápas. V tabuľke prvej ligy sa tak nachádzame na poslednom mieste, a to so stratou jediného bodu na predposledné Zlaté Moravce. Naša devätnástka remízou v Košiciach ukončila 6-zápasovú sériu prehier. Starší dorast Dukly odohrá v sobotu 19. novembra posledný domáci jesenný duel, keď o 11.00 h privíta v Radvani FK Pohronie.

Martin Poljovka, tréner U19: „S bodom sme určite viac spokojní ako s výkonom. Najmä v prvom polčase sme sa veľmi ťažko presadzovali v útoku a v defenzíve sme neboli tak pevní ako sme chceli. V druhom polčase nastalo na oboch póloch ihriska z našej strany zlepšenie. V obrane sme ustáli veľké množstvo štandardných situácií a v závere sme si dokázali vypracovať nebezpečné situácie aj pred bránou súpera.“

I. LSD U19 – 12. kolo – sobota 12.11.2022, 10.00 h – UT Janigová

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

ŽK: 36. Reiter, 79. Segeďa – 45. Berky, 75. Bača.

Zostava MFK Dukla U19: Amrich – Wallner, Longauer, Klimpl, Jaroš (C) – Števonka, Murín, Jurík, Bálint, Berky (58.Bača) – Rusko.

---

Sedemnástka doma podľahla Košiciam

Staršia kategória nášho mladšieho dorastu sa v sobotu stretla s Košičanmi doma v Radvani. Našej sedemnástke sa nepodarilo rozvlniť sieť, zatiaľ čo Košičania strelili po góle v oboch polčasoch. Náš tím U17 tak zaknihoval piatu prehru v rade a momentálne mu v tabuľke patrí 7. priečka, o 2 body za šiestou Dunajskou Stredou a o jediný bod pred Košicami. Sedemnástka Dukly sa najbližšie predstaví v Žiari nad Hronom, kde sa v sobotu 19. novembra o 11.00 h stretne s domácim FK Pohronie.

I. LMD U17 – 12. kolo – sobota 12.11.2022, 11.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 0:2 (0:1)

Góly: 30. Ivan, 67. Rebej. ŽK: 72. T. Kaliský, 85. Brunner.

Zostava MFK Dukla U17: Lipták – Greško, Murčo (C), T. Kaliský (72. Kormaňák), Dagnoli, Zachar, Kuruc (76. Kaliňák), Pinďura, Brunner, Kráľ (64. Gonda), A. Baláž

Tréner: Vratislav Greško

---

Šestnástka proti Košiciam vstala z popola

S rovesníkmi z Košíc sa v sobotu v Radvani stretla aj naša mladšia kategória mladšieho dorastu. Súboj šestnástok priniesol poriadnu drámu. Už v 4. minúte nás poslal do vedenia Samuel Rusňák, ale hostia ešte do prestávky otočili na 1:2. Po zmene strán pridali Košičania ďalšie dva góly. Naša šestnástka však za stavu 1:4 nezložila zbrane a predviedla famózny záver. V 74. minúte strelil náš druhý gól Simon Stacho, v 78. minúte znížil na rozdiel jediného gólu kapitán Matej Chromek a skvelý „comeback“ dokonal v samom závere Jakub Nevedel. Náš tím U16 nájdeme v tabuľke na 5. mieste, s 5-bodovou stratou na štvrtú Dunajskú Stredu. Šiesty Slovan má rovnaký počet bodov. Šestnástka bude hrať v sobotu v Žiari nad Hronom od 13.15 h.

I. LMD U16 – 12. kolo – sobota 12.11.2022, 13.10 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 4:4 (1:2)

Góly: 4. Rusňák, 74. Stacho, 78. Chromek, 80. Nevedel – 13. Trnka, 40. Korol, 53. Major, 57. Onyschchuk.

Zostava MFK Dukla U16: Černák (41. Macko) – Mandzák, Rusňák, Nemec, Chromek (C), Kobzoš, Siviček, Kováč (49. Stacho), Korčok (41. Rubint), Zbyňovský (41. Nevedel), Bartoš (61. Stupavský)

Tréner: M. Strelec: Ako som už avizoval po Dunajskej Strede, že nás čaká zápas s veľmi kvalitným súperom z Košíc, naplnilo sa to do bodky. Počas celého zápasu sme mali problém s pressingom, ktorý bol na nás vyvinutý a taktiež s prechodom do útoku. Aj napriek tomu sa nám podarilo streliť prvý gól. Dlho sme sa však netešili a po nedôraznom bránení našich hráčov sme inkasovali gól na 1:1. Následne sa naši chlapci zľakli a mentálne sa zlomili. Nasledoval tlak, ktorý vyústil do strelenia ďalších troch gólov do našej siete. Ku koncu zápasu však nastal obrat hlavne v myslení našich hráčov a zlepšeniu hry. V priebehu ôsmich minút sme dokázali vyrovnať skóre a dostať hráčov Košíc pod enormný tlak, ktorý pri dostatku času mohol vyústiť v hektickom závere k celkovému zvratu výsledku. Chlapcov chválim hlavne za prístup a nepoddajnosť v 2. polčase, ktorý zvládli nad očakávanie a vybojovali cenný bod so súperom kategórie tých najlepších.

Nasledujúci zápas: FK Pohronie Žiar n Hronom

---

Pätnástka uspela v Rimavskej Sobote

Naši najstarší žiaci sa v sobotu predstavili v Rimavskej Sobote, kde od 13. minúty prehrávali, ale vďaka zásahu Tadeáša Ferenca z bieleho bodu platil po polčase stav 1:1. V druhom dejstve sa našej šestnástke podarilo zavŕšiť obrat, keď nás v 66. minúte poslal do vedenia Jakub Page a v samom závere domáci hráč usmernil loptu do vlastnej brány. Našej kategórii U15 patrí v 12-člennej tabuľke naďalej 9. miesto. Pred nami je Zvolen, ktorý má rovnaký počet bodov, ale aj zápas k dobru. Podbrezová na 10. priečke na nás stráca 4 body.

Ľubomír Faktor, tréner U16: „Od prvej minúty sme sa prispôsobili hre súpera, nepresne sme kombinovali, nedokázali sme si prihrať a o pohybe ani nehovorím. Súper od prvej minúty zdržiaval, nechcel hrať futbal, a takýto prístup k zápasu nás vykoľajil. Domáci išli do vedenia po reťazci chýb našich hráčov, my sme v tejto fáze hrali pasívne, bez záujmu, každý súboj sme prehrali. Domáci tak išli zaslúžene do vedenia, do polčasu sme však z jedenástky vyrovnali. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zvrátiť výsledok, niečo sme si povedali v kabíne a prestriedali. To, čo sme si však povedali cez prestávku, sa na ihrisku neprejavilo. Napokon sme vyhrali so šťastím, keď sme v závere dvomi gólmi otočili zápas. Niektorí hráči si nezaslúžia hrať v drese tohto klubu, my tréneri sme boli napriek víťazstvu z hry a prístupu k zápasu sklamaní.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 11. kolo – sobota 12.11.2022, 10.00 h – Rimavská Sobota

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 13. Slpovski – 26. Ferenc (pen.), 66. Page, 79. Belko (vla.). ŽK: 77. Illés, 79. Ferenc

Zostava MFK Dukla U15: Puzio – Kostúr (65.Lichý), Valach (C), Gomori, Hajdúch (65. Kini) – Vidhold, Ferenc, Illés, Kubalák (41. Čupka) – Page, Šinský (41.Štefanovský)

---

Štrnástka dala na záver jesene 14 gólov

Mladšia kategória našich starších žiakov nedala domácej Rimavskej Sobote šancu, keď jej uštedrila 14-gólový debakel. O 4 góly sa postaral Matej Patráš, hetrikom sa prezentoval Marco Penksa. Naša štrnástka tak bude zimovať na 5. pozícii, o 2 body za piatym Ružomberkom a o 3 body pred šiestym Námestovom.

Peter Rebek, tréner U14: „Vedeli sme, že kvalita bude jednoznačne na našej strane, no na výsledok a počet gólov sa ako tréneri nepozeráme. Samozrejme, že nás teší toľko dosiahnutých gólov, ale nesmieme sa nechať uspokojiť, a práve preto sa na zápas pozeráme cez optiku jednotlivých situácií. Teraz musíme napríklad pracovať na tom, aby hlavne chalani si nemysleli, že aký kvalitný výkon podali, ak v tomto zápase dali viac gólov, pretože premieňanie šancí malo u niektorých nízku úspešnosť. Hlavne v prvom polčase nám trvalo dosť dlho, kým sme dokázali byť herne dominantní, a dostať sa do šancí. Niekoľko situácii v defenzíve, ale aj ofenzíve, sme neriešili správne, a silnejší súper by nás potrestal. Zlomil to tretí gól, po ktorom súper rezignoval, naopak my sme si zápas už užívali.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 11. kolo – sobota 12.11.2022, 12.00 h – Rimavská Sobota

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 0:14 (0:2)

Góly: 24., 57., 58. a 70. Patráš, 37. Gondáš, 38., 39. a 66. M. Penksa, 42. a 45. Kolárik, 30. Kmeť, 46. Ostrihoň, 48. a 62. Genči. ŽK: 55. Balog (RS).

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Kubiš (36. Krnáč), Kmeť (C), Kolárik (45. S. Lomnický), Jančiar (36. J. Lomnický) – Gábriš (36. Genči), Pizzolato (36. Ostrihoň), Gondáš (45. Debnár) – Patráš, Baláž (36. Penksa), Pecník.

---

Trinástka rozhodla v úvode

Staršej kategórii mladších žiakov Dukly vyšiel v nedeľu v Radvani proti Rimavskej Sobote najmä úvod zápasu. Už v 6. minúte skóroval priamo zo štandardky Dávid Šimko a v 14. minúte zvýšil na konečných 2:0 Pavel Horváth. Naša trinástka sa tak po poslednom jesennom zápase bodovo dotiahla na siedmy Lučenec a ôsme Námestovo.

I. LSŽ U13 – sk. Stred – 11. kolo – nedeľa 13.11.2022, 14.30 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 2:0 (2:0)

Góly: 6. Šimko, 14. Horváth

Zostava MFK Dukla U13: Mojžiš, Žambor (C), Brozman, Šimo, Peciar, Lepieš, Šimko, Horváth, Kaštiel, Lačný, Záhorec, Dohnálek, Holubčík, Stupavský, Búry, Ďubek, Perichta, Haverla

Tréner: M. Dvoran

---

Dvanástka si poradila s Rimavskou Sobotou a prezimuje na čele

Najmladší žiaci Dukly v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prevýšili rovesníkov z Rimavskej Soboty 5-gólovým rozdielom. Náš tím U12 vyhral už ôsmy zápas v rade, a tak prezimuje na pozícii lídra tabuľky, s 3-bodovým náskokom na druhý RSC Hamsik Academy.

I. LSŽ U12 – sk. Stred – 11. kolo – nedeľa 13.11.2022, 16.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 11:6 (5:2)

Góly: 5., 15. a 18. M. Valent, 8. a 57. N. Ščasný, 20. Radoš, 31. a 53. Schmidtmayer, 36. a 43. T. Kaliský, 38. Flasik – 4. Meszároš, 16., 34. a 59. Bakša, 35. Gregorec, 47. Vincze

Zostava MFK Dukla U12: Kováč, Štubňa, N. Ščasný, Mikolaj (C), Driečny, Laššák, Radoš, Múka, Huťka, Flasik, T. Kaliský, Čunderlík, R. Valent, M. Valent, Holík, Špirka, Môc, Schmidtmayer, Blaško, Maďar

Tréneri: M. Marković a R. Radoš


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Ženy

Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul, dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom

Čítať viac
A tím

Za oponou s Lenkou Záhumenskou

Čítať viac
A tím

Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky

Čítať viac
A tím

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla B. Bystrica 4:0 (1:0)

Čítať viac
A tím

Hráme prvý duel v sezóne na Štiavničkách, proti Dubnici s maximálnym výkonom

Čítať viac
A tím

Treťou našou posilou je mladý obranca z Trenčína Adrián Slávik

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem