• Aktuality
  • Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať
A tím / MFK Dukla (PR) / 01.05.2021

Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať

Zo zápasu s Bardejovom na Štiavničkách (S. Telúch, r. 2019)

Zo zápasu s Bardejovom na Štiavničkách (S. Telúch, r. 2019)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly odohrajú v nedeľu večer dôležitý druholigový zápas v Bardejove, kde nás privíta tamojší Partizán. Ten okupuje v tabuľke trinástu priečku, ktorá by znamenala pre tento tím zostup do tretej ligy. Na dvanáste miesto zaručujúce záchranu stráca náš súper jeden bod. My sme na čele súťaže pred druhým Liptovským Mikulášom iba o skóre, no máme jeden zápas k dobru.

Na jeseň sme sa v 12. kole s Bardejovom na ihrisku vo Zvolene natrápili. Po bezgólovom polčase ´Duklička´ napokon vyhrala gólom Vujoševiča z 58. minúty. Partizáni však prišli už v dvadsiatej minúte o najskúsenejšieho hráča Horvátha, ktorý musel ihrisko opustiť po druhej žltej karte, teda automaticky i červenej. Hoci hrali futbalisti z východu republiky takmer celý zápas v oslabení, predviedli slušný výkon a iba tesne o gól prehrali. Musíme si dať teda na nich poriadny pozor, čo si dobre uvedomuje aj náš skúsený stredopoliar Ľubomír Willwéber:

„Myslím si, že to bude ťažký zápas. Bardejovčania budú chcieť doma zabodovať naplno. Hrajú o záchranu, takže potrebujú vyhrať. My urobíme tiež všetko pre to, aby sme u nich získali tri body. Pozývam aj fanúšikov k mobilným zariadeniam, notebookom, aby nám na diaľku držali palce a fandili. My sa ich vynasnažíme potešiť.“

Duel v Bardejove (bez divákov) sa začína v nedeľu 2. mája o 17.00 hodine a vysielať ho bude Futbalnet TV. Čo sa týka nášho súpera, počas apríla odohral päť stretnutí a v nich bodoval štyrikrát! Najprv doma remizoval s Komárnom (0:0) a Trebišovom (1:1), potom prehral v Petržalke tesne 2:3, doma zdolal rezervu bratislavského Slovana 2:1 a v Dubnici uplynulý víkend remizoval 2:2. Rozhodne teda nemôže brať Partizánov na ´ľahkú váhu´. Obranca MFK Dukla Lukáš Migaľa pred nedeľným duelom vraví:

„Môžu rozhodnúť naše zbrane, teda tímovosť, že vieme zabojovať jeden za druhého a ukázať náš charakter na ihrisku. Musíme hrať najmä svoju hru, ktorú vieme hrať. Verím, že sa nám podarí zvládnuť tento zápas. Bude náročný, ale to je už každý jeden s blížiacim sa záverom súťaže. Aj tým, že sa to už v tabuľke láme, niekto hrá o záchranu, niekto o postup. Verím, že v Bardejove budeme úspešní.“

Naša Dukla bola na trojzápasovej víťaznej vlne, ak počítame aj pohárový duel s Komárnom, ktorý sme vyhrali na penalty, tak štvorzápasovej. Prerušil nám ju vo štvrtok majstrovský Slovan Bratislava v semifinále pohára. Vyhral nad nami 3:0, no možno aj preto takýmto výsledkom, že bystrickí hráči mali viac v hlavách dôležitejší duel s Bardejovom. Nepopieral to v Bratislave po skončení pohárového stretnutia ani tréner Dukly Stanislav Varga, ktorý okrem iného povedal:

„Pre nás je prioritou nedeľný ligový zápas, pohárový so Slovanom bol bonusom. Možno moji chlapci mali zbytočne v hlave duel s Bardejovom, vravel som im, že ten je dôležitejší, no nemusel som to takto povedať. Beriem teda prehru s majstrom i na seba. Musíme dať hlavy hore. Všetci vieme, že pre nás je oveľa – oveľa dôležitejší súboj s Partizánom, než stredajšia odveta so Slovanom vo Zvolene.“

Bardejov a Banská Bystrica sú na odlišných koncoch tabuľky 2. futbalovej ligy. Diametrálne odlišné je aj hodnotenie ich doterajších výsledkov. Partizán získal doposiaľ 25 bodov, Dukla viac ako dvakrát toľko - 54. Navyše my sme nastrieľali súperom 66 gólov, domáci len 24. Na druhej strane Bardejovčania inkasovali iba 35-krát, čo je pomerne málo, my sme obdržali len o štyri góly menej. Musíme sa teda presadiť v útoku, pretože defenzíva tohto celku z východu republiky sa zdá byť na oveľa lepšej úrovni než ofenzíva.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Povedali po stretnutí FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla 0:1 dňa 8.8.2020

Čítať viac
Dorast

Už aj dorast je v akcii, potešila nás U 16-ka

Čítať viac
A tím

Na úvod sezóny sme deklasovali Námestovo

Čítať viac
A tím

Reprezentačná 21-ka pre Adama Hanesa na druhý pokus

Čítať viac
A tím

S juhoamerickým triom Dukly o Vianociach a zime na Slovensku

Čítať viac
Ženy

Ženy MFK Dukla ťahali v Trenčíne za kratší koniec

Čítať viac