• Aktuality
  • Sumár mládeže: Starší žiaci hrali prvé jarné majstráky, devätnástka zdolala v príprave Opavu
Dorast / BBonline.sk / 27.02.2024

Sumár mládeže: Starší žiaci hrali prvé jarné majstráky, devätnástka zdolala v príprave Opavu

MFK Dukla

MFK Dukla

Zatiaľ čo dorastenci a mladší žiaci majú za sebou ďalšie prípravné zápasy, starší žiaci už hrali prvé jarné súťažné stretnutia.

 

Devätnástka zdolala Opavu

Naši starší dorastenci U19 majú za sebou atraktívny prípravný zápas. V prestrelke s rovesníkmi z Opavy po chybách v defenzíve tesne prehrávali, ale duel otočili a vyhrali 4:3. Za zmienku stojí najmä nádherná gólová strela Erika Murína. Našu devätnástku čaká prvý jarný súťažný zápas až v sobotu 9. marca. Ešte predtým sa stretnú s mužmi Osrblia, ktorí hrajú 5. ligu.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Súper nás preveril po všetkých stránkach. Celý zápas sme napriek vývoju zápasu išli za víťazstvom a nakoniec sme odmenení. Viacero individuálnych výkonov bolo výborných a ďalší sa k nim priblížili.“

Prípravný zápas – streda 21.02.2024, 12.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – SFC Opava 4:3 (1:1)

Góly MFK Dukla: 24. Bača, 62. Ševčík, 82. Murín, 89. Števonka.

Zostava MFK Dukla U19: Lukáč - Pinďura, Baláž , Sojka, Wallner (46. Poljovka) – Bača (46. Murín), Zachar – Mikušiak (46. Števonka), Zimáni (46. Kaliský), Kuruc - Mihályi (46.Ševčík).

---

S Opavou hrala aj sedemnástka

S Opavou si v stredu v Radvani zmerali sily aj naši mladší dorastenci U17. Už v stredu 28. februára o 11.00 h ich čaká prvý majstrovský zápas v jarnej časti. Na Mestskom mládežníckom štadióne privítajú rovesníkov z Petržalka. U16 bude hrať od 13.15 h.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Posledný prípravný zápas sa nám výsledkovo i herne vydaril, i keď prvý polčas nenasvedčoval tomu, že dosiahneme takéto vysoké víťazstvo. Zápas sme rozhodli v úvode druhého polčasu, keď sme za desať minút strelili štyri góly a prakticky rozhodli zápas. Boli sme efektívni aj v ďalšom priebehu a dosiahli vysoké víťazstvo nad kvalitným súperom zo zahraničia. Pevne veríme, že efektivitu a výkon prenesieme do majstrovských zápasov.“

---

Pätnástka odštartovala jarnú časť

Naši starší žiaci U15 v prvom jarnom súťažnom zápase skórovali v sobotu v Lučenci ako prví zásluhou Mateja Patráša, ale napokon nebodovali. V tabuľke nadstavbovej skupiny Stred o umiestnenie im patrí 4. miesto. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 2. marca od 10.00 h, keď v Radvani privítajú súpera z Liptovského Mikuláša.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Zápas sa pre nás vyvíjal dobre, išli sme do vedenia a hru mali viac-menej pod kontrolou. Až do momentu, kedy sme súperovi tesne pred polčasom darovali vyrovnanie vlastnou nedôslednosťou. Cez polčas sme hráčov upozorňovali, že jedine sami sa môžeme poraziť, ak súperovi budeme dávať podobné darčeky. A hneď na začiatku druhého polčasu urobíme rovnakú chybu, prameniacu z nekoncentrovanosti, nedôslednosti. Potom už nemožno uprieť snahu, ale chýbala nám kvalita v ofenzíve, aby sme zápas vyrovnali alebo otočili.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 2. kolo – sobota 24.02.2024, 10.00 h - Lučenec

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly: 37. a 49. Poliak, 51. Csányi – 16. Patráš. ŽK: 47. Kmeť.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kapralov (65. Jančiar), Bednarčík, Kmeť (C), Kočvara, Gondáš (60. Strečok), Herédy (65. Kubiš), Genči (60. Ostrihoň), V. Pecník (60. Čatloš), Patráš, Kolárik.

---

Štrnástka na úvod jari s vysokým víťazstvom

Starší žiaci U14 odštartovali súťažnú jar dobrým výkonom a vysokým víťazstvom v Lučenci. V tabuľke nadstavbovej skupiny o umiestnenie sa nachádzajú na 2. mieste. Najbližšie budú hrať v sobotu 2. marca od 12.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti rovesníkom z Liptovského Mikuláša.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Od úvodu zápasu sme boli dominantní na ihrisku. Hrali sme aktívne, držali sme vysoké tempo celý zápas a súpera sme vďaka dobrej defenzíve nepustili do žiadnej príležitosti. Chalani nepoľavili ani v stave, keď už zápas bol rozhodnutý a držali sa presne toho, čo sme si povedali v šatni.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 2. kolo – sobota 24.02.2024, 12.00 h - Lučenec

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 0:8 (0:3)

Góly: 6. a 57. Drozd, 23. L. Pecník, 32. Záhorec, 42. a 67. Kaštiel, 52. S. Bevíz, 58. Ďubek.

Zostava MFK Dukla U14: Dohnálek (49. L. Bevíz) – A. Poljovka (36. S. Bevíz), Holubčík, Ďubek, Kaštiel, Šimko (C), Hulák (43. Lepieš), Záhorec (36. Žambor), L. Pecník (36. Rób. Holík), Macho, Drozd.

---

Trinástka hrala tri zápasy

Mladší žiaci U13 odohrali počas posledného februárového víkendu hneď tri prípravné zápasy. V sobotu porazili domácu Podbrezovú, v nedeľu zas remizovali s Prešovom a zdolali Spišskú Novú Ves. Naša trinástka odohrá už v piatok 1. marca od 11.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne prvé jarné majstrovské stretnutie. Hostiť bude MFK Zvolen.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „V zápasoch chlapci dostali solídnu minutáž a mali možnosť sa ukázať aj na iných postoch ako sú zvyknutí. Vcelku sme boli konfrontovaní s  tromi dobrými súpermi, ale najmä zápas s Prešovom spĺňal vysoké parametre. Spokojnosť vládla hlavne s herným prejavom, ktorý sa postupne zlepšuje, a najmä s tým, že dokážeme  postupne prenášať veci z tréningu do zápasu.“

Prípravný zápas – sobota 24.02.2024, 15.00 h – Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:5 (0:3)

Góly MFK Dukla: L. Ružbacký 2, Radoš, Kováč, Flasik.

Prípravné zápasy – nedeľa 25.02.2024 - Prešov

1. FC Tatran Presov - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Gól MFK Dukla: Flasik.

FK Spišská Nová Ves - MFK Dukla Banská Bystrica 3:4 (2:4)

Góly MFK Dukla: Sojak 3, Laco.

---

Dvanástka si zmerala sily s Podbrezovou

V sobotu sa v Podbrezovej stretli s domácim tímom aj naši mladší žiaci U12, ktorí jarnú časť odštartujú v piatok 1. marca od 12.30 h, keď sa v Radvani stretnú s dvanástkou MFK Zvolen.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Zápas sme hrali na dva rôzne polčasy. V prvom sme hrali v súťažnom formáte 7 na 7 a druhý polčas už 11 na 11. V prvom polčase sme úplne dominovali na oboch ihriskách a vyhrali sme 8:4, kde sme množstvo šancí nepremenili a súperov brankár často čaroval aj s pomocou žrdí. V druhom polčase sme premenili šance, ktoré sme si vytvorili a vyhrali ho 5:1. Chlapci si chuti zahrali. Bolo vidieť, že keď sa uvoľnia, vedia hrať dobrý futbal.“


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Nad Liptovským Mikulášom sme zvíťazili dvoma gólmi Polievku

Čítať viac
A tím

Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov

Čítať viac
Dorast

Adam Baláž odletel do Lotyšska s reprezentáciou SR do 17 rokov

Čítať viac
A tím

Dukla vyhrala v Žiline a natiahla sériu bez prehry

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase MŠK Púchov - MFK Dukla 0:3 (0:3) dňa 23.9.2020

Čítať viac
A tím

Fantastický finiš: V poslednom domácom zápase sezóny jasná výhra Dukly

Čítať viac