• Aktuality
  • Polievka pri návrate po zranení v závere zariadil výhru s Košicami
A tím / BBonline / 03.05.2024

Polievka pri návrate po zranení v závere zariadil výhru s Košicami

Polievka pri návrate po zranení v závere zariadil výhru s Košicami
V úvodnom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy rozhodol o výhre Dukly kapitán Róbert Polievka, ktorý je po zranení späť v hre.


Ešte pred úvodným výkopom prezident klubu Milan Smädo odovzdal pamätný dres Michalovi Jasenčákovi, významnej osobnosti našej futbalovej rodiny. Michal je skalným priaznivcom Dukly už vyše tridsať rokov, fanúšikovskou legendou a jednou z hlavných postáv nášho fanklubu.


Už v druhej minúte vyšla hosťom dokonale kombinácia troch hráčov. Po Mohovej skvelej pätičke na ľavé krídlo náš bývalý hráč Michal Faško prihral presne po trávniku na zadnú tyč a najlepší strelec Košíc Žan Medved zakončil ukážkovú akciu bez problémov - 0:1. V nasledujúcich minútach sa naši hráči ťažko presadzovali cez defenzívu súpera, hoci držali loptu častejšie. Vyrovnania sme sa napokon dočkali v 24. minúte po výbornom centri Dominika Veselovského z pravého rohu ihriska a presnej hlavičke Adama Hanesa pred bránou - 1:1. Hanes si tak pripísal prvý gól v ligovom ročníku. Zverenci Jána Kozáka mladšieho v 28. minúte takmer pretavili do gólu ďalšiu ojedinelú návštevu pred našou bránou. Žan Medved si nabehol na pravé krídlo a po jeho prihrávke na prednú tyč zblízka tesne minul bránu Faško. V 40. minúte zas mohol dokonať obrat Martin Rymarenko, ale z priameho kopu spoza pokutového územia tesne minul ľavú tyč.


Na začiatku druhého dejstva mohol poslať náš tím do vedenia Veselovský, ku ktorému sa lopta odrazila pred bránou, no zvnútra päťky netrafil bránu. V 58. minúte mali priamy kop spoza šestnástky k dispozícii hostia a Eric Davis vystrelil nebezpečne popod múr, ale Matúš Hruška zasiahol. Následná dorážka z uhla z kopačky Nassima Innocentiho smerovala do bočnej siete. O pár sekúnd neskôr vyrazili do protiútoku naši hráči a Marian Pišoja prihral vpred Hanesovi, ten tiesnený zozadu zoči-voči brankárovi Košíc zakončil, ale len do Cristiana Figueireda. Návratu Polievku na ihrisko sme sa dočkali v 60. minúte, vystriedal Veselovského a prevzal si kapitánsku pásku od Ľubomíra Willwébera. V 62. minúte podržal náš tím opäť Hruška, keď zneškodnil nebezpečný pokus Innocentiho. Ďalší zaujímavý strelecký pokus sme sledovali v 77. minúte, keď to z ľavej strany veľkého vápna skúsil obaľovačkou na vzdialenejšiu tyč Marquinho, ale lopta preletela pár metrov mimo brány. V 85. minúte mal Klimpl na pravej strane našej šestnástky čo robiť so striedajúcim hráčom hostí Zyenom Jonesom, ktorého strelu ale Hruška zneškodnil. 

Záver duelu však patril zverencom trénera Mária Auxta. V 89. minúte ešte strelu Mareka Hlinku z pravej strany šestnástky po výbornej prihrávke Polievku zblokoval Nicolas Gorosito. V prvej minúte nadstaveného času sa ale naplnil vysnívaný scenár. Róbert Polievka po vyhratom súboji v strede ihriska vyštartoval smer brána, na hranici pokutového územia sa vyhol Gorositovi a strelou k pravej tyči rozhodol o výhre Dukly. Tú už nepokazilo ani posudzovanie spomínaného súboja v strede poľa videorozhodcom. Pre Polievku je to dvanásty gól v sezóne, v priebežnom poradí strelcov sa dotiahol na Tigrana Barseghyana. Naši hráči si tak mohli užiť ďakovačku s kotlom, ktorý v piatok výrazne posilnili mladí fanúšikovia. 


Povedali po zápase

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Mňa teší, ako mužstvo zareagovalo na to, že sme v podstate od prvej minúty prehrávali. Chlapci hneď na ten gól zareagovali. Snažili sme sa byť silní na lopte. Vedeli sme, že Košice majú silný prechod smerom dopredu, to ukázali. Ale mňa teší, že sme boli trpezliví a do poslednej minúty sme išli za tým gólom. Robo ukázal tú kvalitu, že je rozdielový hráč. Jeho návrat sme konzultovali aj s kondičnými trénermi, v akom je stave, aj s lekármi, aby sme niečo neunáhlili. Robo bol stopercentne pripravený, chceli sme mu dať nejakú minutáž. Prišiel tam na tridsať minút a ukázal, že je pripravený. Chcel hrať a doniesol emóciu. Aj tie zranenia nám dali priestor, že sme dali priestor mladým hráčom, aj v predchádzajúcich zápasoch. Dnes znovu Oliver Klimpl odohral fajn zápas na to, že bol jeho tretí ligový. Takisto nastúpil devätnásťročný Ivan Mensah. Adam Hanes ďalší zápas odohral a ukázal, že pracuje na sebe, prinieslo mu to ovocie.“

Róbert Polievka, kapitán a strelec víťazného gólu Dukly, návrat po zranení: „Krajší návrat sa asi vysnívať nedá. Tie dva mesiace som si prechádzal ťažkými chvíľami, trápila ma aj tá reprezentácia, že ktovie, ako to všetko bude. Musel som trošku aj pritlačiť na kondičných trénerov, urobili skvelú robotu. Emócia po góle bola neskutočná. Ešte chvíľu predtým som si hovoril, že som naozaj nevládal, že čo je to so mnou. Potom som si ale povedal, že dobre, jedna situácia ti vyjde a musíš to využiť. Aj predtým som 'Rymovi' hovoril, že niečo príde. Vyšlo mi to a som veľmi rád za tie tri body, ktoré sme dnes získali. To, že som nevládal, bol ale pre mňa po dlhom čase výborný pocit. Nebol to asi prvý gól, kedy sa mi podarilo ísť jeden na jedného na stopéra. 'Goro' cúval, pre neho škoda, lebo keby spravil krok dopredu, tak mi loptu zoberie. Našťastie som to využil. Keď situáciu posudzoval VAR, tak som si hovoril, že som nič zlé nespravil, len som si ho odstavil, čo nám stopéri bežne robia v súbojoch, ktoré sa púšťajú. Toto víťazstvo patrí deťom, ktoré dnes prišli, lebo čo vytvorili, to je niečo neskutočné. Spievali celý zápas, takže ďakujeme im veľmi pekne.“

Adam Hanes, strelec prvého gólu Dukly, prvý gól v ligovej sezóne: „Minimálne pol roka si už tie centre po tréningoch trénujem, čiže som rád, že sa mi to odvďačilo a ten gól som dal tou hlavou. Košický gól na začiatku nás nakopol a myslím si, že sme dominovali. Do bloku sa nám hralo ťažko, bolo to tam prehustené, ale snažili sme sa a nakoniec sme boli odmenení tým Robovým gólom. To je Robo. Chýbal nám tie posledné zápasy, dávali sme menej gólov. Lepší návrat ani nemohol mať. Veríme, že tých pár gólov ešte dá a na tie majstrovstvá sa dostane.“

Ján Kozák ml., tréner FC Košice: „Výborný úvod, krásna akcia, dali sme gól. Malo nám to pomôcť, ale v prvom polčase sme potom boli takí pasívni. Neboli sme takí dôrazní, lopty sme strácali, nepodržali sme ich, takže to nebolo úplne v poriadku. Napriek tomu si Bystrica vypracovala jednu šancu, z nej vyrovnala. Myslím si, že v druhom polčase sme boli bližšie k výhre. Keď sme pomýšľali na víťazstvo, tak Bystrica dala gól. Aj taký je futbal. Možno aj bod by bol pre mňa málo dnes, ale ideme s nulou. Pokračujeme ďalej. Myslím si, že dnes každý videl, že máme kvalitu. Ešte keď tam dáme trošku viac srdca, energie, tak myslím, že Košice zachránime. Vieme si vypracovať príležitosti, ale chýba nám troška pokoja, hlavne kvality, na to doplácame.“

Michal Faško, hráč FC Košice, prihrával na prvý gól: „Výborný vstup, potom Bystrica mala územnú prevahu, ale bez nejakej veľkej šance. Podľa mňa aj ten gól na 1:1 bol veľmi lacný. Adam Hanes, asi najmenší hráč na ihrisku, dá gól hlavou, škoda. Druhý polčas sa hral taký medzišestnástkový futbal. Mali sme nejaké príležitosti po štandardkách. Matúš Hruška tam chytil dve-tri strely. Bystrica nejaké náznaky mala a na konci, tam musíme spraviť faul na polke a nepustiť Roba do takej šance, lebo všetci vieme, čoho je schopný, keď má takýto únik jedna na jedna. Tak to aj dopadlo.“

Niké liga - sk. o udržanie sa - 8. kolo - piatok 03.05.2024, 17.30 h - Národný atletický štadión, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice 2:1 (1:1)

Góly: 24. Hanes (Veselovský), 90+1. (Polievka) - 2. Medved (Faško). ŽK: 63. Figueiredo. Rozhodovali: Dzivjak - Štrbo, Roszbeck - Ruc (VAR). Diváci: 1497.

Zostava MFK Dukla: Hruška - Klimpl, Hlinka, Willwéber (C) (71. Mensah) - Pišoja, Považanec (77. Migaľa), Richtárech (71. Ľupták), Marquinho - Veselovský (60. Polievka), Rymarenko, Hanes (71. Slebodník). Tréner: M. Auxt.

Zostava FC Košice: Figueiredo - Kružliak, Gorosito, Innocenti - Fabiš, Qose (69. Greššák), Gallovič, Davis - Faško - Medved (C) (46. Obounet), Moha (79. Jones). Tréner: J. Kozák ml..

Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla v sobotu 11. mája od 18.00 h na ihrisku AS Trenčín.
Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V Michalovciach prvá vonkajšia nadstavbová prehra

Čítať viac
A tím

Preview: Dubnica má formu, nečaká nás nič jednoduché

Čítať viac
A tím

Preview: V Bratislave nás čaká nevyspytateľné béčko Slovana

Čítať viac
A tím

Naša výhra v mestskom derby s Rakytovcami po jedenástich rokoch

Čítať viac
A tím

Anton Dragúň: „Juračka mal 18 rokov, keď som ho zabudoval do zostavy Dukly!“

Čítať viac
A tím

Z Trebišova si berieme bod, zostávame na prvom mieste v tabuľke

Čítať viac