• Devätnástka i sedemnástka pokorili Dunajskú Stredu
Dorast / MFK Dukla (PR) / 16.05.2022

Devätnástka i sedemnástka pokorili Dunajskú Stredu

z tréningu U17 Dukly

Starší i mladší dorastenci MFK Dukla si merali sily v najvyššej súťaži na Slovensku so súperom zvučného mena DAC Dunajská Streda. Naša devätnástka vyhrala doma 3:1 a mladšia sedemnástka rovnakým výsledkom uspela na Žitnom ostrove. Nedarilo sa iba najmladšej šestnástke.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (2:0)

Góly: 36. Červeň, 45. Köröš, 62. Kandala – 67. Szolgai. Rozhodoval: Plavecký. ŽK: Petrišák, Lehotský (obaja DAC).

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: F. Baláž - Kvietok, Klimpl, Červeň (72. Ždánsky), Šimorka – Svetlík, Köröš, Kandala – A. Varga (56. Horváth), D. Rusko (83. J. Rusko), Jackuliak

Duel začali bystrickí dorastenci aktívne, mali viac loptu na kopačkách a často hrali na polovici súpera. Do vedenia išla Dukla až po polhodine hry, Köröš zahrával rohový kop, centrovaná lopta si našla cestu do ohňa, kde vyhral hlavičkový súboj Červeň a mieril presne k žrdi – 1:0. Gól našich chlapcov nabudil a mali aj ďalšie šance. Svetlík mieril iba tesne vedľa žrde. Napokon sme skórovali v poslednej minúte prvého dejstva. Jackuliaka v šestnástke fauloval Kachút v čistej šanci, nasledovala penalta, ktorú premenil Köröš bezpečne do stredu bránky – 2:0.

Na začiatku druhého polčasu mali naši juniori dve možnosti na navýšenie skóre. Najprv ušiel Dárius Rusko, ale na jeho center nik zo spoluhráčov nedočiahol pred bránkou. Tvrdou strelou to skúšal z asi 25 metrov Köröš a len tesne minul horný roh svätyne Olláriho. Dôležitý moment prišiel po hodine hry. V pokutovom území sa skvele uvoľnil náš Kandala a presadil sa strelou spoza malého vápna – 3:0. DAC potom prepol na ešte vyššie obrátky a podarilo sa mu znížiť, keď sa po rohovom kope ujala krížna strela bez prípravy v podaní Szolgaia – 3:1. Zranil sa nám však v tomto okamihu stopér Červeň a následne musel byť o malú chvíľu i vystriedaný. Čakali nás ešte krušné chvíle v závere, ale tie sme zvládli a mohli sme ešte z brejku pridať štvrtý gól, ak by únik D. Ruska nezastavil nedovolene iba za cenu žltej karty Lehotský.

Našu výhru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Od začiatku sa zápas hral vo veľmi vysokom tempe a zaujímavé situácie sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase ich na našej strane bolo viac a dve z nich sme aj využili. V druhom polčase súper zvýšil aktivitu a dosiahol gól i siahal po ďalšom. My sme už viaceré situácie do otvorenejšej obrany nevyužili.“

Ostatné výsledky:

Slovan – Podbrezová 3:1, Ružomberok – Michalovce 3:0, Košice – Trnava 0:3, Poprad – Nitra 2:1, Petržalka – Trenčín 1:2, Žilina – Senica 2:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v nedeľu 22. mája o 11.00 hodine na ihrisku súpera pod Zoborom, kde si zmerajú sily s posledným mužstvom tabuľky FC Nitra.

Poradie:

Naša U 19-ka je už na siedmej priečke a má 33 bodov. Dunajská Streda obsadila piatu pozíciu so 40-timi bodmi. Nitra je posledná so štrnástimi bodmi. Na čele je Trenčín so ziskom 53 bodov.

U-17:

FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:2)

Góly: 41. Urban – 10. Grác, 81. Zachar, 89. Kukučka. Rozhodoval: Krivošík. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – Švantner, A. Baláž, Bálint, Senček – N. Dagnoli (74. Kuraj), D. Bača, Grác, Zachar, G. Kaliský (88. Longauer) – Kukučka

Naši mladší dorastenci si nesú z Dunajskej Stredy tri body. Dobre sa zahryzli do súpera od úvodných minút a išli do vedenia po presnom zásahu Gráca. Postupne však prebrali iniciatívu domáci a podarilo sa im ešte do prestávky vyrovnať Urbanom. V druhom polčase mal DAC viac z hry, snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu a doplatil na to. Nevyužil šance i vďaka výborným zákrokom Maruniaka a v závere inkasoval z dvoch našich brejkových situácií. Najprv sa presadil v 81. minúte Zachar a v predposlednej minúte zaklincoval súpera gólom na 1:3 útočník Dukly Kukučka.

Výhru v Dunajskej Strede zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Úvodných dvadsať minút bolo z našej strany celkom dobrých, strelili sme úvodný gól a domácich sme nepustili do ich typickej kombinačnej hry aktívnym bránením strednej zóny. Avšak od druhej polovice 1. polčasu sme sa zbytočne nechali zatlačiť do hlbšej defenzívy. Aj keď si súper nevypracoval ani jednu vyloženú šancu, na konci polčasu sa i vďaka našej benevolencii podarilo Dunajskostredčanom vyrovnať gólom do šatne. Tento zásah súpera povzbudil a druhý polčas sa už niesol v jeho réžii. My sme neinkasovali hlavne vďaka dobrému výkonu nášho brankára. V závere domáci vsadili všetko na útok, riskovali a nám sa po dvoch rýchlych protiútokoch podarilo dvakrát skórovať a dotiahnuť duel do víťazného konca.“

Michalovce – Ružomberok 2:5, Senica – Žilina 1:2, Trnava – Košice 0:2, Nitra – Poprad 3:0, Trenčín – Petržalka 5:2, Podbrezová – Slovan 3:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas už v stredu 18. mája o 14.00 hodine na ihrisku v Badíne proti MŠK Žilina a potom v sobotu 21. mája o 11.00 hodine takisto v Badíne hostíme FC Nitra.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 20 bodov, posledná Senica má o šesť bodov menej a predposledný Poprad stráca na nás jeden bod. 12. Na čele je suverénny Trenčín so ziskom 63 bodov, druhá Žilina ich má 49, štvrtá Nitra 39.

U-16:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: za Duklu žiadne. Rozhodoval: Fodor. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Poljovka, Murčo, Chromek, Adame – Kvasna, T. Kaliský, S. Greško – Brštiak, Jedlička (od 65' Pinďura), Siman (od 75' Novotta)

Naša šestnástka odohrala v Dunajskej Strede dobrý prvý polčas a mohla ísť do vedenia, ak by premenila najmä penaltu v osemnástej minúte. Nepodarilo sa to Jedličkovi. Škoda aj ďalších nevyužitých príležitostí. V druhom polčase boli o niečo lepší domáci futbalisti, mali viac síl a dokázali ísť do vedenia po štandardke. O dve minúty na to pridali aj druhý gól z kategórie šťastných po teči. Nám sa už znížiť nepodarilo.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Hodnotenie dnes začnem od konca. Chlapcov chválime za predvedený výkon aj prístup, napriek tomu, že sme mali kopec zranených, chorých, či po zraneniach a chorobách, podali sme na skvele pripravenom ihrisku výborný výkon. Do zápasu sme vstúpili s veľkou energiou, vyrovnali sme sa domácim v dôraze, rýchlosti, dokázali sme získať loptu v každej formácii a súpera to zaskočilo, s čím sa dlho nevedel vyrovnať. Veľmi dobre sme boli pripravení na pressing súpera pri otváraní hry a chlapci dokázali z toho veľmi dobre vychádzať, dostávali sme sa do finálnej fázy, mali štandardné situácie a dostali sme sa k 11-ke po faule na Greška, žiaľ sa nám ju nepodarilo premeniť ani na dvakrát a bolo by to ešte zaujímavejšie. Napriek tomu na náš výkon sa dalo pozerať. Samozrejme chýbala nám podpora krajných obrancov, ale to sme vzhľadom na možnosti ani nechceli, naopak, výborne nám hrala dlho celá stredová os od brankára až po hrotového útočníka. V druhom polčase nám pomaly dochádzali sily a už sme neboli takí nebezpeční, žiaľ nemali sme to kým oživiť a súper mal prevahu, z ktorej nakoniec strelil dva góly. Hlavne prvému po štandardke sa dalo zabrániť, druhý bol smolný po teči. Sme radi, že na čom sme sa dohodli, chlapci veľmi dobre plnili, či už pri defenzíve alebo ofenzíve. Chválime za férový prístup aj súpera, bolo vidieť, že na kvalitnom ihrisku sa dá hrať rýchlo a presne.“

Michalovce – Ružomberok 0:2, Trnava – Košice 1:1, Senica – Žilina 2:1, Nitra – Poprad 3:2, Trenčín – Petržalka 4:0, Podbrezová – Slovan 0:2. .

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas  v stredu 18. mája o 16.15 hodine v susednej obci Badín proti MŠK Žilina. A v Badíne sa predstaví aj v sobotu 21. mája13.15 hodine, súperom bude FC Nitra.

Poradie:

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na poslednom 14. mieste a má 14 bodov, predposledná Senica má o jeden bod viac. Dvanáste Michalovce o štyri body viac. Na vedúcej priečke je Trenčín so 65 bodmi pred druhou Žilinou, ktorá stráca na lídra dvanásť bodov. Nitra je ôsma s tridsiatimi bodmi.