A tím / Miroslav Čief / 09.07.2020

O srdci, pokore a nepoddajnosti

O srdci, pokore a nepoddajnosti
Čaká nás zápas sezóny. Vo všetkých smeroch. V sobotu vycestujeme do Dubnice s cieľom výsledkovo potvrdiť našu účasť v baráži o postup do Fortuna ligy. V zápase s výkopom o 17:00 h nás nečaká ľahká úloha, lež ťažkých 90 minút boja. Stálo nás veľa námahy dostať sa sem, pred prvoligové brány, kľúč od nich leží na dubnickom trávniku a neskôr v prípadnom súperení s posledným tímom Fortuna ligy.

Nepredbiehajme. Sobotňajší zápas musíme zvládnuť v hlavách. Všetci – hráči, funkcionári, fanúšikovia. Nepôjdeme do Dubnice na kar, ale neberme náš postup do baráže za hotovú vec. Čaká nás veľmi ťažký a zložitý zápas fyzicky aj psychicky. Dubničania majú výhodu domáceho prostredia, na vlastnom trávniku sú silní a budú hrať na víťazstvo – jedine to im totižto dáva nádej.

Zverenci trénera Petra Jakuša odohrali v tejto sezóne 10 domácich zápasov, pričom zaváhali iba raz, v 13. kole, keď podľahli FC Košice 0:1. Hrajú organizovane, obetavo, majú skvelo zvládnuté štandardné situácie a vpredu nebezpečného Mareka Kuzmu. V strede poľa kraľuje ďalší bývalý hráč Dukly Dalibor Pleva, zápasový pozor si musíme dať na čiperných Aurela Dávidíka s Marošom Čurikom. Výbornú kopaciu techniku má ľavý obranca Marek Václav, ktorý zahráva všetky štandardné situácie, na hosťovaní zo Spartaka Trnava je v Dubnici Matej Jakúbek, skrytý tvorca hry FK.

Dubnica podobne ako naša Dukla zažíva veľmi dobrú sezónu. S takou, reálne, nepočítali ani na Považí. Sú podobne ako my pred veľkou šancou prebojovať sa do baráže a budú hrýsť. Sú nepoddajní. Viacero domácich zápasov “ukopali“ obrovskou túžbou, svoju túžbu po úspešných výsledkoch dokumentovali aj na jeseň na Štiavničkách, keď sa v našom vzájomnom meraní síl vrátili do stretnutia za stavu 1:3 a nakoniec s nami remizovali 3:3. Dvomi gólmi sa v tom zápase prezentoval teraz už útočník Dukly Miladin Vujoševič. Dubničania to vtedy nezabalili a tak trochu nešťastne nás obrali o body.

Zápasová matematika je pred sobotou jasná – naše víťazstvo či prípadná remíza nás korunuje za víťazov druholigovej súťaže. Dubnica potrebuje nutne vyhrať. Sme však presvedčení, že aj naši hráči pôjdu na víťazstvo, čo aj podčiarkujú ich mediálne vyjadrenia. Dôležitosť zápasu je ohromná. Žiadna kalkulácia neprípustná. Pre niekoho môže byť dôležitosť sobotňajšieho okamihu zväzujúca, no platí, že jeho víťaz berie všetko. Stojíme pred fantastickou šancou pre celú Duklu. Nepokazme si ju.

Hráčom Dukly veríme!

Dubnici prejavujeme rešpekt a úctu. Nič to však nemení na fakte, že v sobotu chceme byť úspešní. Je potešiteľné, že sa pred takto dôležitým duelom môžeme oprieť o charakter a futbalovú kvalitu našich chlapcov. Veríme im! Zverenci trénera Stanislava Vargu sú totižto výborná, zdravá partia ťahajúca za jeden koniec povrazu. Cítiť to v kabíne, vidieť to na ihrisku. Práve charakterové črty a morálne vlastnosti našich hráčov nás napĺňajú vierou. Optimizmom. Môžeme byť spoľahnutí, že na ihrisku nechajú srdce pre Duklu. Ich pôsobenie v drese Dukly je totižto primárne o srdci.

Pred sobotou musíme byť však aj pokorní. Veľmi rýchlo sa totiž situácia môže otočiť v náš neprospech, ak niečo podceníme, ak nebudeme dostatočne skoncentrovaní. Na ihrisku i mimo neho. Do zápasu musíme vstúpiť s pokorou, no so zdravým rešpektom. Bude to o nervoch, emóciách, reagovaní na daný stav. Potrebujeme sa koncentrovať na každú zápasovú situáciu, každú prihrávku, každý aut, každú loptu. V sobotu môže zápas rozhodnúť jediná chyba na ihrisku a my musíme urobiť všetko preto, aby neprišla z našej strany. Naopak, našou aktivitou musíme k chybám donútiť súpera.

Bude to o našej nepoddajnosti. Nemôžeme sa obzerať doľava, či doprava, ale musíme ísť tvrdošijne za svojim cieľom. Zľava, sprava, po zemi či zo vzduchu môžeme len skórovať. Všetci v Dukle sme v očakávaní, napätí a v nervoch ako to v sobotu dopadne, hráčom však veríme. Vieme, že ťarcha je na ich pleciach. My im však v mene celého MFK Dukla Banská Bystrica chceme vyjadriť podporu. Ako povedal generálny manažér klubu Milan Smädo, ak bude súper lepší, podáme mu ruku a zaželáme všetko dobré. Je to len šport. My však veríme, že v sobotu budeme úspešní a podarí sa nám opäť písať históriu Dukly. Veríme, že aj za veľkej podpory našich fanúšikov. Spolu to zvládneme, spolu sme Dukla!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Jasná výhra nad Humenným s istotou druhého miesta

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka: Návrat strateného syna Dukly

Čítať viac
A tím

Povedali po stretnutí FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla 0:1 dňa 8.8.2020

Čítať viac
A tím

Jozef Mores: Leitmotívom nováčikovskej sezóny medzi elitou bola dôvera

Čítať viac
Dorast

Štartuje rekordný, 50-ty ročník medzinárodného turnaja

Čítať viac
Dorast

Výsledky mládežníckych tímov

Čítať viac