Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Skončili sme piati alebo šiesti? SFZ odpovie zajtra
A tím / MFK Dukla / 29.05.2019

Skončili sme piati alebo šiesti? SFZ odpovie zajtra

Skončili sme piati alebo šiesti? SFZ odpovie zajtra
Po víťazstve 4:1 v Stropkove nad domácim 1.FC Tatran Prešov zavládla v klube veľká spokojnosť, že mužstvo trénera Stanislava Vargu skončilo na peknom piatom mieste, čo po jesennej časti predpokladal len málokto. KFC Komárno, ktoré dosiahlo rovnaký počet bodov, sme odsunuli na šieste miesto. Aspoň čo sa týka dosiahnutého skóre. Aká je však pravda?

'Ihneď po skončení stretnutia som prostredníctvom klubovej sociálnej siete informoval fanúšikov, že sme vyhrali 4:1, čo pre nás znamená konečné piate miesto.' Povedal vedúci mužstva Ivan Šimko a pokračoval: 'Po zdieľaní príspevku na moju súkromnú časovú os sa mi ozval môj kamarát, že podľa jeho názoru sme skončili na šiestom mieste, keďže s Komárnom máme horší vzájomný zápas' (2:2 doma a 0:0 v Komárne). V autobuse na ceste do Banskej Bystrice nasledovalo študovanie Súťažného poriadku futbalu našimi trénermi a vedúcim mužstva. 'Bol som si istý, že o poradí rozhoduje skóre a nie vzájomný zápas. Vzájomný zápas podľa môjho názoru rozhoduje len v prípade rovnosti bodov postupujúcich, respektíve zostupujúcich mužstiev' pokračoval Šimko a zároveň poukázal na portál futbalnet.sk, kde sme sa približne 2 hodiny po skončení stretnutia nachádzali na 6.mieste tabuľky, no dnes sme na Futbalnete už piati. Citácia čl.18 Súťažného poriadku: 'Ak majú po skončení súťaže dve alebo viac družstiev rovnaký počet bodov, rozhodujú o poradí na určenie víťaza, postupujúceho družstva a zostupujúceho družstva a o konečnom umiestnení družstva kritériá v tomto poradí:
vyšší počet bodov zo vzájomných stretnutí,
gólový rozdiel zo vzájomných stretnutí,
vyšší počet gólov strelených na ihrisku súpera vo vzájomných stretnutiach.'

'O tom, že je tam uvedené aj o konečnom umiestnení družstva som skutočne nemal vedomosť a je to pre mňa nepochopiteľný osobný nedostatok, keďže ja sám som delegátom konferencie SFZ a na konferenciách sú tieto zmeny prediskutované a hlasuje sa o nich', sebakriticky zhodnotil člen výboru MFK Dukla Banská Bystrica a ozrejmil aj ďalšie kroky na nájdenie správnej cesty.'Status som opravil, napísal som, že sme skončili na 6.mieste, no dnes ráno ma zaskočil náš hlásateľ a povedal mi, že na futbalnete sme na piatom mieste. Oslovil som oddelenie riadenia súťaží SFZ aby mi definitívne potvrdili pozíciu, na akej sa klub umiestnil. Môjou otázkou a argumentmi som mierne zaskočil riadenie súťaží a nedokázali mi na 100% odpovedať. Zajtra majú stretnutie vo Vyhniach, kde sa okrem iného budú venovať aj Súťažnému poriadku a tento náš dotaz takisto prerokujú. Budú nás informovať. Každé jedno miesto je dôležité, ak si to hráči vybojovali aj v rámci noriem, musia byť piati a podrobne to sledujú aj fanúšikovia. Aj oni si zaslúžia aby bol ich klub čo najvyššie. Zpohľadu nezainteresovaného človeka to môže vyzerať ako zbytočnosť, no pre mňa je to dôležité' zakončil informáciu vedúci mužstva.