Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Duklistky nám robia radosť, bodovali aj s Trnavou
A tím / MFK Dukla (PR) / 31.08.2021

Duklistky nám robia radosť, bodovali aj s Trnavou

Z duelu s Trnavou (M. Hlaváček)

Z duelu s Trnavou (M. Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v piatom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku remizovali v Jaslovských Bohuniciach so Spartakom Trnava 2:2 a držia si tak štvrtú priečku v tabuľke. Domáce Trnavčanky viedli 2:0, ale v druhom polčase Bystričanky mali viac síl a v samom závere dokázali vyrovnať a získať napokon cenný bod. Ten si pripísali na svoje konto aj dorastenky z devätnástky v domácom súboji s Topoľčanmi, žiaľ pätnástka s týmto súperom prehrala.

ŽENY:

Prvý polčas sa niesol v znamení prevahy dievčat z Trnavy, ktoré diktovali tempo hry a hralo sa tak najmä na polovici Dukly. My sme sa len z ťažkosťami dostávali do útočnej fázy, keďže na dobrú hru súpera nedokázali nájsť banskobystrické futbalistky ten správny recept. Trnavčanky išli do vedenia po rohovom kope, keď sa po našom nedôslednom bránení dostali až k zakončeniu a prízemnou strelou prekonala Pivarčiová brankárku Barbaru Mileiovú – 1:0. Hráčky Spartaka navýšili svoje vedenie podobným spôsobom po ďalších piatich minútach, keď sa presadili taktiež po rohovom kopu, na 2:0 zvyšovala Tonkovičová. Následne blízko ku kontaktnému gólu bola Alexandra Štrúbelová, po priamom kope napálila loptu do brvna.

Do druhého polčasu sa Duklistky zlepšili vo všetkých aspektoch, hra sa vyrovnala a naše družstvo sa začalo presadzovať aj na polovici domáceho tímu. Po zakončení súpera do rúk brankárky Mileiovej a jej následnom pohotovom výkope sa Trnave podarilo z vlastnej polky odhlavičkovať loptu len na kopačku našej kapitánky Veselovej, tá loptu posunula do nábehu Alexandry Štrúbelovej, ktorá prekonala bývalú brankárku Dukly Králikovú a zakončovala v podstate už do jej odkrytej svätyne – 2:1. Banskobystričanky sa naďalej snažili pokračovať vo svojej aktívnej hre, avšak Trnavčanky podával dobré výkony aj v druhom polčase. Ďalšiu veľkú šancu sme mali po chybnej rozohrávke domácej obrany. K lopte dostala Tesáková, avšak peknou strelou zakončovala len do brvna. Pár minút pred koncom mohla definitívne rozhodnúť o výhre domácich aj hráčka Spartaka, avšak jej strela taktiež smerovala len do brvna. Dukla teda dostala ešte možnosť vyrovnať stav zápasu, čo sa jej podarilo až pred samotným záverom zápasu, keď výkop brankárky Mileiovei peknou hlavičkou predĺžila Tesáková, brankárka Králiková pri vybiehaní loptu odrazila len pred seba, kde sa k nej dostala Dominika Paterová a tá pekným lobom rozhodla o konečnom remízovom stave zápasu – 2:2.

Fakty o zápase:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (2:0)

Góly: 24. J. Pivarčiová, 29. P. Tonkovičová -  67. A. Štrúbelová, 90. D. Paterová. Rozhodoval: Pavlovič. Bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: B. Mileiová – P. Bubelínyová (85. S. Matušková), A. Herbríková, T. Miháliková, M. Cabadajová - N. Veselová, M. Veselková - A. Štrúbelová, L. Pavlíková (46. K. Tesáková), J. Šimová (46. D. Paterová) – D. Strečková (70. D. Kopernická)

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „S Trnavou to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme podali najhorší výkon v tejto sezóne. Svojou pasivitou, vyhýbaním sa súbojov, slabým pohybom a profesorským prístupom sme posadili súpera na koňa. V prestávke bola v kabíne búrka a po zmene strán to už bola úplne iná Dukla. Žiadna lopta nebola stratená, súperky začal futbal bolieť, zlepšili sme pohyb a eliminovali sme najsilnejšie zbrane súpera z prvého polčasu. Saša Štrúbelová nás do zápasu vrátila úspešným blafákom. Vyrovnanie mala na kopačke už Kika Tesáková, ale trafila brvno. V závere sme vsadili všetko na jednu kartu. Posilnili sme útok, prežili jedinú veľkú šancu Trnavy v druhom polčase a Dominika Paterová potvrdila svoj čuch na góly a vybojovala pre nás cenný bod. Pre hráčky je toto dobrá skúsenosť, že ak nebudeme hrať futbal poctivo, nemáme šancu na úspech. Je veľmi náročné vrátiť sa do zápasu za nepriaznivého stavu 0:2. A že sa nám to podarilo, hovorí o veľkej vnútornej sile tímu. Debut za A tím absolvovala odchovankyňa Podbrezovej Petra Bubelínyová a jej výkon z minúty na minúty rástol. Bude pre náš tím veľkou posilou. Varovaním je náš zlý výkon z prvého polčasu, ktorý sa už nesmie opakovať.“

Alexandra Štrúbelová, naša strelkyňa prvého gólu: „Na zápas sme nastupovali s tým, že ideme vyhrať, žiaľ súper nás svojou hrou prekvapil a jednoznačne prvý polčas patril ´babám´ z Trnavy. Po polčasovej pauze sa však karta obrátila a my sme zo seba vydali maximum, vďaka čomu sa duel skončil remízou a získali sme zaslúžený bod. Za tento výkon som na dievčatá nesmierne hrdá a vážim si, že sa len tak ľahko nevzdávajú a že ma každý zápas dokážu niečím prekvapiť.“

KLIKNI TU: Fotogaléria Milo Hlaváček

Ostatné výsledky:

Trenčín – Myjava 0:11, Žilina – Ružomberok 3:0, Nitra – N. Zámky 5:1, Petržalka – Slovan 0:5.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica opäť na ihrisku súpera, tentoraz na štadióne na Sihoti, kde si zmerajú sily s FC Union Nové Zámky. Duel má výkop v sobotu 4. septembra o 10.30 hodine.

Poradie:

1. Slovan 15b, 2. Žilina 15b, 3. Myjava 12b, 4. B. BYSTRICA 8b, 5. Trnava 5b, 6. Nitra 5b, 7. Ružomberok 5b, 8. Petržalka 3b, 9. N. Zámky 1b, 10. Trenčín 1b.


WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Topoľčany 3:3 (2:1)

Góly: 24. a 31. D. Paterová, 64. Čičáková – 25. Grácová, 68. Lipková (z 11m), 70. Červená

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková, A. Skučková, S. Matušková, P. Megyeriová, K. Čičáková, S. Brandysová, P. Halgašová, A. Jančíková, D. Paterová K, Skladaná

Duel sa hral v Hornej Mičinej a naše dorastenky nastúpili pre zdravotné problémy v oklieštenej zostave, hrali o desiatich celý čas v oslabení. Napriek tomu išli do vedenia Paterovou, no hneď vzápätí inkasovali na 1:1. Po polhodine hry znovu Paterová dostala naše družstvo do vedenia 2:1 a po zmene strán bolo zásluhou Čičákovej dokonca 3:1. V závere však už našim dievčatám chýbali sily. Druhý gól inkasovali z penalty a tretí už priamo z hry, ale bod si nenechali vziať v posledných minútach.  

Remízu s Topoľčanmi zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Juniorky si zaslúžia absolutórium. Mali sme pred zápasom kvôli maródke určité problémy so zostavou. Dievčatá išli naplno od prvej do poslednej minúty. A hoci súper hral celý zápas v početnej výhode, dokázali sme sa presadzovať aj v útočnej fáze. Po góloch Dominiky Paterovej a Karin Čičákovej sme viedli 3:1. V závere nám trochu došli sily a súper znížil z penalty a v poslednej minúte vyrovnal. Napriek tomu sme na svoje hráčky veľmi hrdí. Ukázali svoj charakter a srdiečko, ktoré im bije za Duklu. Tento juniorský tím je silný a určite sa ešte budeme zlepšovať.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Trenčín – Žilina 6:1, P. Bystrica – Jupie 1:0, Martin – Prievidza 2:9.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v treťom kole 1. ligy zmerajú sily s banskobystrickým Jupie už vo štvrtok 2. septembra14.00 hodine na ihrisku v Hronseku.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Topoľčany 2:8 (0:4)

Góly za Duklu: 57. E. Vrábľová, 62. S. Dobrocká

Zostava + striedania MFK Dukla: S. Fabianová, S. Dobrocká, E. Vrábľová, N. Lapinová, L. Hlinková, K. Chabanová, S. Laššanová, L. Gaňová, I. Hrušková, M. Piliarová, Z. Konopová (hokejové striedanie: N. Očenášová, S. Sýkorková, K. Hauserová, V.M. Vesely, J. Danková)

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dievčatá podali v prvom domácom zápase veľmi slušný výkon. Svoj prvý zápas za žiačky odohrala nová posila Janka Danková z Ľubietovej. Najväčší rozdiel medzi nami a súperom bol v tomto zápase vek. Opakujem, že sme najmladších tímom v súťaži. Dievčatá sa však každou minútou na ihrisku učia a zlepšujú. Pre mňa je najcennejšie, že si budujú vzťah s kolektívom, súdržnosť a bojovnosť. Sú to fantastické dievčatá. Sme len na samom začiatku spoločnej cesty. Prvýkrát ako som pri žiačkách Dukly sme vsietili dva góly. Krásnym priamym kopom sa prezentovala kapitánka Sofia Fabiánová a svoj premiérový gól za Duklu dala Simonka Dobrocká. Obom dievčatám gratulujem, určite to bude pre nich povzbudenie do ďalšej tréningovej práce. Svojim výkonom ma potešila taktiež Laura Hlinková.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Trenčín – Žilina 2:3, P. Bystrica – Jupie 1:1, Martin – Prievidza 2:5.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v treťom kole 1. ligy WU-15 zmerajú sily s banskobystrickým Jupie taktiež už vo štvrtok 2. septembra, a to o 16.00 hodine na ihrisku v Hronseku.

FOTO: Milo Hlaváček (z duelu žien v Trnave):