Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Štefan Rusnák: "Po prvom zápase sme sa potrebovali chytiť najmä herne"
A tím / MFK Dukla / 08.08.2023

Štefan Rusnák: "Po prvom zápase sme sa potrebovali chytiť najmä herne"

Štefan Rusnák: "Po prvom zápase sme sa potrebovali chytiť najmä herne"
Bod zo Slovanu aj malým darčekom k "Pištovým" narodeninám /52/

Štefan, napriek hektickému záveru ste napokon s bodom na Slovane zrejme spokojní? Určite sme spokojní s bodom, ale ešte viac s hrou a prístupom hráčov. Po prvom zápase sme sa potrebovali chytiť najmä herne a myslím si, že hráči splnili naše očakávania.

Na konci to bolo dosť nervózne, ale futbal je o emócii. Ako sa pozeráš na tie sporné momenty? Tak situácia na Roba Polievku bola podobná, ako keď bola odpískaná penalta proti nám a podľa toho čo sme videli sa mala pískať tiež. No a na konci, jasný faul na brankára a červená karta. Ten výsledok by sa asi nezmenil, lebo by sa zahrával priamy kop a hneď by bol koniec. Emócie tam boli, vyplynulo to z vývoja zápasu, ale bol to krásny zápas a toto sa ľuďom muselo páčiť. My sme radi, že sa mužstvo chytilo a pomôže mu to ďalej.


V čom si videl ten kvalitatívny posun vo výkone oproti prvému zápasu? Boli sme celkom silní na lopte, boli tam pasáže, keď sme Slovan pritlačili a mali dosť šancí, či už Polievka, alebo Willwéber na konci pred Timovým gólom. Dostupovali sme hráčov, boli sme skôr v súbojoch a to boli tiež atribúty, ktoré sme oproti prvému zápasu zmenili.

Arevalo už dal svoj prvý gól, predtým prihral na gól, dostal sa po príprave hneď do základu, napĺňa teda vaše očakávania čo sa týka jeho vkladu do hry tímu a tiež produktivity? V príprave sa ukazoval , že bude silný čo sa týka držania lopty a spolupráce s hráčmi. Má ešte nejaké kondičné resty, čo časom dobehne a veríme, že bude naďalej produktívny aj v ďalších stretnutiach.


V pondelok si oslávil narodeniny, možno bol bod aj taký malý darček pre teba. Aká bola oslava v trénerskom štábe? Neoslavovali sme to, v mojom veku sa to už neoslavuje (smiech). Ale určite som bol rád, že sme uhrali bod na Slovane, ktorý sa vždy ráta.

S čím do Michaloviec? Bude to ťažší zápas ako so Slovanom z toho pohľadu, že aj oni potrebujú zbierať body. Je to mužstvo, ktoré bráni deviatimi hráčmi, má vysokých futbalistov a snaží sa využiť „štandartky“. Bude dôležité, aby sme my dokázali využiť šance, ktoré si vypracujeme.

Štefanovi Rusnákovi gratuluje k narodeninám celá futbalová rodina Dukly.