• Do jarnej časti vstúpili naše ženy remízou s Trnavou
Ženy / MFK Dukla (PR) / 21.02.2022

Do jarnej časti vstúpili naše ženy remízou s Trnavou

Zo zápasu MFK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava (Foto: Milo Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 14. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a v prvom majstrovskom zápase na jar aktuálnej sezóny 2021/2022 remizovali na umelej tráve na Štiavničkách so Spartakom Trnava 1:1 a poskočili na ôsmu priečku v tabuľke.

V dohrávke ešte jesenného 14.kola privítali naše dievčatá na umelej tráve na Štiavničkách tabuľkového suseda Spartak Trnava. Zápas poznačil rýchly gól hostí, keď sa už v 5.min. presadila svojim dôrazom Poláková, ktorá vybojovala loptu od brankárky Dukly a “pätičkou” otvorila skóre - 0:1. Dukla mohla vyrovnať v 8. min. po rohovom kope. Briššová vnikla po pravej strane do pokutového územia, jej strieľaná prihrávka sa dostala k Strečkovej, ale naša útočníčka z výhodnej pozície prestrelila bránku. O dve minúty sa Dominike Strečkovej vydaril reparát, keď po priamom kope z ľavej strany poslala odrazenú loptu hlavou ponad brankárku Trnavy Králikovú - 1:1. V ďalšom priebehu sa hral svižný, behavý futbal so šancami na oboch stranách. Obe brankárky domáca Kopernická aj hosťujúca Králiková niekoľkokrát svoje tímy podržali. Najväčšiu šancu Dukly na gól mala v závere 1. polčasu Herbríková, ale jej pokus z priameho kopu vytlačila Králiková na rohový kop.

V druhom polčase sme gól pod umelým osvetlením na Štiavničkách nevideli, hoci niekoľko príležitostí si ešte oba tímy vypracovali. Z hosťujúceho tímu vynikala na ihrisku vysoká Tonkovičová, s ktorou mala obrana Dukly plné ruky práce. Ofenzívu Dukly okrem Strečkovej ťahala neúnavná Briššová, ale bez gólového efektu. Napriek snahe oboch tímov strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa v mrazivom počasí zrodila na úvod jarnej časti spravodlivá remíza.

MFK Dukla Banská Bystrica – Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 10. Strečková – 5. Poláková. Rozhodoval: Melicher. ŽK: Čoknayová (Spartak).

Zostava + striedania MFK Dukla: Dominika Kopernická - Petra Bubelínyová, Terézia Miháliková, Mária Veselková (56´Kristína Tesáková), Barbara Mileiová (83´Juliana Šimová) – Laura Boháčiková (56´Simona Brandysová, 83´Laura Pavlíková), Natália Veselová ©, Andrea Herbríková – Lýdia Čierniková (71´Sára Matušková), Dominika Strečková, Adriana Briššová

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Myslím, že dievčatá odovzdali v zápase svoje momentálne maximum a z tohto pohľadu som na ne hrdý. Škoda nevydareného úvodu stretnutia, keď sme inkasovali gól z kategórie zbytočných, ale aj takéto momenty prináša futbal. Odpoveď dievčat na inkasovaný gól bola fantastická. Svojou aktivitou si vybojovali niekoľko štandardných situácií a Dominika Strečková nás vrátila do zápasu. Ja osobne nie som spokojný so zimnou prípravou a vysvetlím aj prečo. Klub nám vytvoril výborné podmienky, dievčatá sa na tréningoch snažili, ale keď vám pravidelne kvôli pandemickým karanténam vypadávali viaceré hráčky, tá príprava nie je vôbec ideálna. Nemôžete s tímom urobiť to, čo by ste chceli. Ale snáď sa už situácia aj v tomto smere zmení. Ešte raz by som chcel vyzdvihnúť všetky hráčky, ktoré dnes zasiahli do zápasu, ale aj náhradníčky, ktoré sa nedostali na ihrisko. Aj tieto dievčatá sa svojou významnou mierou pričinili o zisk bodu. Ideme ďalej pracovať, tento tím sa stále môže zlepšovať, dievčatá majú veľkú snahu napredovať a som presvedčený, že nám v blízkej budúcnosti pripravia viacero pekných futbalových zážitkov. “

Dominika Strečková, strelkyňa gólu Dukly: „Na prvý zápas po zimnej prestávke sme nastúpili v takmer kompletnom zložení a na domácej pôde privítali FC Spartak Trnava. Zápas sa v úvode nevyvíjal v náš prospech, keď sme po chybe našej brankárky už v 5. minúte prehrávali 0:1. V 10. minúte prišla štandardná situácia z ľavej strany, center bol poslaný do šestnástky a z odrazenej lopty som zaklincovala loptu do siete. Zápas bol obojstranne bojovný a oba tímy chceli vyhrať. Bojovali sme až do konca. Nakoniec sme si so súperom body podelili. Za dnešný výkon som na svoj tím hrdá. Vamos Duklička.“

Ostatné výsledky 14. kola:

Nové Zámky – Nitra 4:2, Ružomberok – Žilina 4:0, Myjava – Trenčín 12:0, Slovan – Petržalka 7:0.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku na Štiavničkách, kde si na umelej tráve v nedeľu 27. februára o 10.30 hodine zmerajú sily s piatym celkom súťaže FC Union Nové Zámky.

1. Slovan 39b, 2. Myjava 36b, 3. Žilina 36b, 4. Ružomberok 19b, 5. Nové Zámky 16b, 6. Petržalka 15b, 7. Trnava 13b, 8. B. BYSTRICA 11b, 9. Nitra 11b, 10. Trenčín 4b.

KLIKNI TU: Fotogaléria Milo Hlaváček