Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Dorastenky a žiačky pokorili Považskú Bystricu
Ženy / MFK Dukla (PR) / 01.04.2022

Dorastenky a žiačky pokorili Považskú Bystricu

Dorastenky a žiačky pokorili Považskú Bystricu
Tento týždeň nás potešili juniorky a žiačky MFK Dukla. Na umelej tráve na Štiavničkách sa im darilo. Vyhrali svoje zápasy s Považskou Bystricou. Náš najmladší ročník si pripísal prvé body do tabuľky.

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Považská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 23. Skladaná.

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Pavlíková ml. - Skučková, Jančíková, Megyeriová, Halgašová - Trnovská, Brandysová, Hrúzová - Petrovičová (52´Černáková), Skladaná, Matušková ©

MŠK: Kučerová - Jágriková, Čelková, Hunanová, Šágová, Kresáňová, Sirvoňová ©, Valášková, Juríková, Cupanová, Mitašová

Zápas dvoch tabuľkových susedov priniesol dva rozdielne polčasy. V tom prvom dominoval náš tím, ktorý sa po rýchlej krídelnej akcii v 23´min. ujal vedenia premiérovým gólom Kláry Skladanej v juniorskom drese Dukly. Banskobystričanky zahrávali viacero štandardných situácií, po ktorých viackrát lopta poskakovala pred bránkou súpera, ale nepodarilo sa ju dostať za čiaru. Po zmene strán sa posmelil aj hosťujúci tím, ale celá obrana Dukly na čele s Jančíkovou a brankárkou Pavlíkovou dokázali odolať narastajúcemu tlaku. Na druhej strane sa otvárali naše možnosti na protiútoky, ale na ich dotiahnutie už chýbali ofenzívnym hráčkam Banskej Bystrice sily. Po urputnom boji v záverečných desiatich minútach si naše dievčatá pripísali po Jupie ďalší cenný skalp v 1. lige junioriek.

Výhru nad Považskou Bystricou hodnotí asistent trénera našich dorasteniek Róbert Pavúk:

„Pre dievčatá to bol náročný zápas. Bojovalo sa o každý meter ihriska. Spočiatku sme s tým mali problémy, ale po štvrťhodine hráčky pochopili, že iná cesta k úspechu ako dohrávať osobné súboje, v tomto zápase neexistuje. V polovici 1. polčasu sme dali dôležitý úvodný gól, keď sa po akcii na pravej strane presadila Klára Skladaná. Tento gól potrebovala ako soľ a pevne veríme, že ju nakopne do ďalšej práce. Škoda, že sme z viacerých dobre zahratých štandardných situácii nepridali ďalší gól. V 2. polčase súper prevzal iniciatívu a postupne niektorým našim ofenzívnym hráčkam dochádzali sily. Pozornou obrannou hrou sme nakoniec tesný náskok udržali. Pred nami je ešte veľmi veľa práce. Postupne začíname s prestavbou kádra, keďže po sezóne nám v tíme končia štyri dievčatá. S nimi už rátame do kategórie žien. Sme radi, že už teraz sa v tíme chytila vekom ešte žiačka Evka Trnovská. V nadchádzajúcich zápasoch postupne dostanú priestor aj ďalšie dievčatá, ktoré od leta prechádzajú zo žiačok k juniorkám. Výhru nad Považskou Bystricou si veľmi ceníme a zásluhu na tom majú všetky dievčatá.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Martin – Topoľčany 4:7, Žilina – Jupie 14:0, Trenčín – Prievidza 3:4.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v najbližšom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily na domácich Štiavničkách na umelej tráve v piatok 6. apríla13.00 hodine MŠK Fomat Martin.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke predposledná siedma priečka s 11 bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Pred nami je práve o priečku vyššie Považská Bystrica s 13-timi bodmi. Na čele je Trenčín bez prehry a má 34 bodov, Martin okupuje piatu pozíciu s 15-timi bodmi.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Považská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly: 34´ Dobrocká, 38´ a 55´ Konopová - 16´ Rosenbergerová

Zostava + striedania:

MFK Dukla: Sýkorková - Hrušková, Lapinová, Fabianová, Hlinková, Račeková, Konopová, Dobrocká ©, Laššanová, Gaňová, Danková (Očenášová, Chabanová, Vrábľová, Piliarová, Hauserová)

MŠK: Valientová - Sečníková, Gunišová ©, Chovančíková, Tomanová, Chaláňová, Lecáková, Butková, Ondrušová, Uríková, Rosenbergerová (Ondrejčáková, Kušnierová, Kardošová)

Naše žiačky príjemne prekvapili. Vyhrali prvý zápas v sezóne, keď správne zareagovali na gól súpera a ešte do prestávky vyrovnali Dobrockou. V druhom polčase korunovali dobrý a kombinačný výkon ďalšími dvoma presnými zásahmi Konopovej a pripísali si tak prvé tri body do tabuľky.

Výhru s Považskou Bystricou hodnotí trénerka žiačok Dukly Terézia Miháliková:

„Som veľmi šťastná, že dievčatám sa podarilo tento zápas vyhrať. Sú to naše prvé body v tabuľke a to ma veľmi teší. Verím, že to dievčatá namotivovalo a naďalej budú na sebe pracovať. Po dlhej pauze kvôli zraneniu sa medzi nás vrátila Emka Vrábľová a ukázala , že je pre nás veľkou oporou. Všetko čo sme si povedali pred zápasom dievčatá splnili a zaslúžene vyhrali. Hrali pekný a kombinačný futbal. Súperkám nedali veľa priestoru a to sme využili v náš prospech. Chcem  pochváliť a poďakovať každej jednej hráčke za nesmierne bojovný výkon. Poďakovanie taktiež patrí aj rodičom, ktorí dievčatá po celý zápas podporovali.“    

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Martin – Topoľčany 5:1, Žilina – Jupie 15:0, Trenčín – Prievidza 2:1.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v piatok 6. apríla15.00 hodineMartinom na domácom ihrisku v areáli Štiavničky na umelej tráve.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke s tromi bodmi. Pred nami je práve Považská Bystrica s piatimi bodmi. Prvá je Žilina s plným ziskom 36 bodov, Martinčanky sú piate s 15-timi bodmi.