• Aktuality
  • Do MFK Dukla prichádza Milan Kvocera
A tím / Miroslav Čief / 12.01.2021

Do MFK Dukla prichádza Milan Kvocera

Do MFK Dukla prichádza Milan Kvocera
Druhou zimnou posilou A- mužstva MFK Dukla Banská Bystrica sa od 1.2.2021 stáva krídelník Milan Kvocera. Manažmentu klubu sa v jeho osobe podarilo podpísať veľmi kvalitného ofenzívneho hráča, ktorý je známy z AS Trenčín, či z mládežníckych repezentácii Slovenska. Prichádza s ním pod Urpínom, rýchlosť, kolmosť, ťah na bránu - a veríme, že aj gólovosť. Zazmluvnemím si Milana Kvoceru urobil manažment MFK Dukla veľmi dobru prácu v snahe posilniť mužstvo pred odvetnou časťou druholigovej súťaže.

Milan Kvocera (nar. 1.1.1998) je rodákom z Považskej Bystrice. Ako mládežník pôsobil v rokoch 2007- 2013 v Púchove. Neskôr prešiel do mládežníckych štruktúr AS Trenčín, kde sa vyprofiloval na hráča A- tímu. 24. septembra 2016 debutoval vo Fortuna lige, keď v 46. min nahradil Alika Balu v zápase so Slovanom Bratislava (2:1). Neskôr si v drese AS pripísal 36 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal 2 góly. Nastupoval najčastejšie na pravom krídle, kde vynikal rýchlosťou, dynamikou, nábehmi a nebezpečnými centrami do pokutového územia súpera. Ako hráč Trenčína reprezentoval aj v mužstvách do 19 rokov (9 štartov) a 20 rokov (3 štarty). V lete 2019 sa jeho hráčska púť na Sihoti skončila a zamieril do ďalšieho ligového klubu, tentokrát do MFK Zemplín Michalovce. V jeho drese odohral 16 zápasov a pripísal si 2 strelené góly, Reprezentoval aj v mužstve do 21- rokov (3 štarty, 1 gól). Od leta 2020 potom pôsobil v poľskom druholigom klube Radomiak Radom, v ktorom si pripísal 6 štartov. Nateraz sa jeho novým pôsobiskom stáva MFK Dukla Banská Bystrica.


Ako vlastne prišlo k spojeniu Dukla- Milan Kvocera? 'Môj agent, pán Michal Holeščák mi spomenul, že Dukla by mala o moje služby záujem. Neskôr som sa viac dozvedel o tom, aké má klub ambície, zázemie a históriu a musím priznať, že ponuka Dukly ma skutočne zaujala. Nakoniec som sa rozhodol spojiť svoju kariéru s Duklou a pevne verím, že som urobil správne rozhodnutie. Som v klube skutočne len krátko, preto moje osobné ciele musia byť zatiaľ skromné. Chcel by som odohrať čo najviac zápasov, pretože sám cítim, že mi chýba herná prax. V poslednom období ma trápil aj členok, a to ma viac či menej zabrzdilo v posledných výkonoch. Takže určite by som chcel hrávať a najlepšie bez zranení, to sú moje ciele a samozrejme, dúfam, že aj moje výkony budú také, aby s nimi boli všetci spokojní. O tých tímových cieľoch asi veľa veľa rozprávať nemusím, tam máme všetci určite spoločný cieľ, a to je postup do Fortuna ligy.'

Neskutočne rýchlostne vybavený hráč naposledy hrával v nižšej súťaži v Poľsku. ' V Poľsku som nenaskočil do zápasov zle, akurát som mal v nich gólové šance, aké musím premieňať, čo sa mi nepodarilo. Hral som útočníka a neskôr som sa vlastnou vinou dostal mimo zostavy a prestal hrávať... Ale bol som v naozaj veľmi kvalitnom tíme, ktorý chce podobne ako Dukla postúpiť do najvyššej súťaže,' hovoril.


Mesto pod Urpínom si zamiloval na prvý pohľad. Po príchode do Banskej Bystrice absolvoval podpis zmluvy, následne sa ubytoval a hneď na to absolvoval prvý tréning s mužstvom. 'Tak Banská Bystrica je krásne mesto a Dukla ako značka samotná znamená veľa a určite patrí do najvyššej súťaže. Takže budem rád, ak budem môcť bojovať za náš spoločný cieľ,' zakončil svoje predstavenie Milan Kvocera.

Milanovi prajeme v drese MFK Dukla veľa šťastia a športových úspechov!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Deň s Duklou v Europa shopping centre

Čítať viac
Dorast

Sobota 4.3.2023

Čítať viac
A tím

Asistent Rusnák pred Slovanom: Určite budeme odvážni smerom dopredu

Čítať viac
A tím

Dukla odštartovala prípravu aj s Róbertom Polievkom

Čítať viac
A tím

Skvelý deň s Duklou, otvárací duel Niké ligy už v piatok o 20.30 h. na Štiavničkách

Čítať viac
A tím

Remíza s Třincom na Štiavničkách, mali sme navrch

Čítať viac