• Jasná výhra našej šestnástky v Trnave, trpká prehra sedemnástky
Dorast / MFK Dukla (PR) / 14.10.2021

Jasná výhra našej šestnástky v Trnave, trpká prehra sedemnástky

V stredu dohrávali ligové stretnutia 10. kola najvyššej súťaže na Slovensku mladší dorastenci MFK Dukla. Cestovali do Trnavy, kde si merali sily s tamojším Spartakom. Sedemnástka žiaľ duel prehrala tesne o gól v štvrtej nadstavenej minúte. Prekvapila šestnástka jasnou výhrou 4:0!

U-17:

FC Spartak Trnava- MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Gól: 1. Bilčík, 90. Stano – 90. Ádám. Rozhodoval: Otrubčák. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec - Števonka, Garaj, Longauer, Mód - Bálint, Magát – M. Bača (46. Kuraj), Ádám, Senček – G. Kaliský.

Naša sedemnástka odohrala v Trnave dobrý zápas, no pribrzdil ju rýchly gól domácich hneď v úvode stretnutia. Do prestávky nebolo veľa šancí na skórovanie, no po zmene strán mala Dukla prevahu i viaceré príležitosti. Vyrovnať však dokázala až v samom závere po peknej individuálnej akcii Ádáma i jeho dobrej koncovke. Keď už sme si mysleli, že z ihriska súpera vezmeme bod, prišla nadstavená štvrtá minúta zápasu, domáci zahrávali štandardku, z ktorej dokázali vyťažiť víťazný gól, postaral sa oň Stano. Naši chlapci opäť pocítili trpkosť prehry, podobne ako v Košiciach, len s tým rozdielom, že teraz si za ňu mohli predovšetkým sami.

Tesnú prehru v Trnave nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Zápas hodnotím z našej strany s veľkým sklamaním, ale aj možným prísľubom do blízkej budúcnosti. Hneď v prvej minúte zápasu po reťazci našich chýb sme inkasovali gól, ktorý nás trochu dostal na kolená. Chlapci sa však pozbierali a následne sa snažili o vytvorenie si tlaku na súpera zvýšenou aktivitou v jednotlivých fázach hry. Prvý polčas sa však dohral medzišestnátkový futbal s minimum šancami na jednej i druhej strane. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním otočiť stav stretnutia. Vytvorili sme si veľkú hernú prevahu nad súperom a sporadicky ho púšťali na našu polovicu ihriska. V predfinálnej ako aj finálnej fáze sme boli neefektívni až do momentu, kedy si v strede ihriska prebral loptu agilný Nikolas Ádám a vyviedol si ju až na dostrel súperovej bránky. Nekompromisne vystrelil a mohli sme sa zaslúžene tešiť z vyrovnania stavu. Celá akcia už prebiehala v nadstavenom čase a všetci sme sa presvedčili, že futbal sa hrá až do posledného hvizdu rozhodcu. Keď všetci aktéri stretnutia už počítali s deľbou bodov, prišla 94. minúta, súper zahrával poslednú štandardnú situáciu, ktorú sme absolútne nezvládli a boli sme právom potrestaní inkasovaním druhého gólu do našej siete. Chlapcov môžem za druhý polčas pochváliť, konkrétne za predvedenú hru i nasadenie. Taktiež sme si znovu museli vytrpieť nezvládnutý záver zápasu, za ktorý si môžeme len a len my.“

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas opäť na ihrisku súpera, v sobotu 23. októbra o 10.00 hodine sa stretne s FC Nitra pod Zoborom.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 13. mieste s piatimi bodmi, na siedmu Nitru stráca desať bodov. Ne vedúcej priečke je Trenčín, má 27 bodov.

U-16:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:3)

Góly: 5. Dagnoli (z 11m), 27. Kaščák, 39. Zachar, 77. S. Greško. Rozhodoval: Černek. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Levčík, Baláž, Murčo (od 41' Adame), Kormaňák – Zachar, Dagnoli, S. Greško – Blihár (od 45' Kačur), Kaščák (od 71' Poljovka), Pinďura (od 68' Gonda)

Mladší dorastenci z U-16-ky nás opäť potešili. V Nitre išli rýchlo do vedenia po premenení pokutového kopu Dagnolim. Domáci museli viac útočiť, my sme využívali otvorený priestor. Podržal nás aj brankár a dokázali sme zvýšiť ešte pred polhodinou na 0:2 Kaščákom. Dôležitý bol tretí gól do šatne súpera, postaral sa oň Zachar. Po zmene strán mali našich chlapci navrch, no mohli pykať po ojedinelej chybe v pokutovom území. Našťastie Špačinský nariadenú penaltu nepremenil. A to už bola ´voda´ na náš ´mlyn´. Víťazný duel sme si nenechali vziať a zavŕšili ho ešte pekným štvrtým gólom Greška z voleja.

Výhru v Trnave zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas sme hrali proti štvrtému mužstvu tabuľky, vôbec sme sa však na to nepozerali. Jednoducho tam, kde sme zápas v Košiciach skončili, sme v stredu aj pokračovali. Hráči počas celého stretnutia robili až na výnimky to, na čom sme sa dohodli a podľa toho to aj vyzeralo. Vstup do zápasu bol znovu výborný, hneď v piatej minúte sme otvorili skóre z 11-ky Dagnolim po skvelom prieniku Levčíka a následnom faule na neho, tým pádom sa otvoril zápas a začali sa nám otvárať priestory, ktoré sme skvele využívali. Veľmi dobre sme narábali s priestorom, boli sme ochotní robiť krok navyše, nechýbala tomu kolmosť, presnosť, ochota ísť s útokom a následne sme si vytvárali gólové príležitosti, ktoré sme dokázali využívať výbornými nábehmi z druhej vlny. V určitom momente hry sme však prepadávali v defenzíve, vtedy nás však niekoľkokrát podržal výborne chytajúci Lipták. Zareagovali sme z lavičky zmenou napádania a následne sme po krásnej akcii strelili gól Kaščákom na 0:2. Od toho momentu dostala naša hra krídla, hrali sme uvoľnene, boli sme silní na lopte, dominovali sme v strede poľa, kde výborne fungovala trojica Zachar, Dagnoli, Greško. Následne sme strelili krásny tretí gól po narýchlo rozohranom rohovom kope Greška a centri Pinďuru. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre, vytvorili sme si aj napriek viacerým striedaniam ďalšie veľké šance a keď po ojedinelej chybe v defenzíve kopal súper penaltu, ktorú nepremenil, tak sme po ďalšej výbornej akcii v krídelnom priestore a centri Poljovku uzavreli skóre volejom Greška. Som rád, že hráči dokázali preniesť veci, ktoré sme drilovali v tréningu do zápasu, zároveň tam boli aj chyby a stále máme obrovské rezervy, ktoré ideme odstraňovať. Zápas však bol taký, aký si ho hráči urobili a pevne verím, že to bude pre nich motivácia do ďalšieho náročného duelu v Nitre.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú najbližšie ligové stretnutie znovu na ihrisku súpera, konkrétne v sobotu 23. októbra o 12.15 hodineNitrou pod Zoborom.

Naša šestnástka je v tabuľke na jedenástom mieste s desiatimi bodmi. Nitra je siedma, má o päť bodov viac. Na čele je Trenčín bez jedinej prehry, má 26 bodov.

Naša ´juniorka´ vyhrala na pôde druhej Dunajskej Stredy!

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu

Bojovník Rymarenko ukázal nezlomný charakter: Gól do siete Žiliny aj vďaka tabletkám či injekciám