• Aktuality
  • Dôležité víťazstvá dorastu nad Nitrou
Dorast / MFK Dukla (PR) / 25.10.2021

Dôležité víťazstvá dorastu nad Nitrou

Dôležité víťazstvá dorastu nad Nitrou
Cez víkend odohrali ligové stretnutia v našej najvyššej súťaži na Slovensku starší i mladší dorastenci MFK Dukla. Najstaršia devätnástka privítala v Kremničke Nitru a vyhrala jasne 4:0. Sedemnástka cestovala pod Zobor a odviezla si odtiaľ tri body po dramatickom vývoji a našom víťazstve 4:3. Nedarilo sa iba najmladšej šestnástke v súboji s mladými Nitranmi.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 4:0 (2:0)

Góly: 17´ Dárius Rusko, 28´ Adrian Varga, 46´ Matúš Köröš (z 11m), 87´ Adam Červeň. Rozhodoval: Foltán. ŽK: Červeň – Čiernik, Minka.

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž - Kvietok, Klimpl, Červeň, Ždánsky - Kandala (85´ Jurík), Köröš - Varga (76´ J, Rusko), Svetlík, Jackuliak (56´ Horváth) - D. Rusko (85´ Štefko)

Naši starší dorastenci Nitru v Kremničke hladko zdolali. Hoci boli v prvom polčase nervóznejší, dokázali sa dvakrát presadiť. Prvý gól strelil po štvrťhodine útočník Rusko a druhý pridal ešte pred polhodinou Varga. Hostia svoje šance nevyuýívali, v jednej z nich sa triasla žrď Balážovej svätyne. Po zmene strán sme vytrestali faul Čiernika v pokutovom území, keď penaltu premenil Köröš a bolo 3:0. Následne už naši chlapci na ihrisku dominovali a v závere dokázali pridať štvrtý gól obrancom Červeňom.

Našu jasnú výhru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Prvý polčas bol z našej strany trochu nervóznejší. Neboli sme dostatočne pokojní v predfinálnej a finálnej fáze. Napriek tomu sme dokázali do tridsiatej minúty dvakrát skórovať. Súper sa však nevzdával, nastrelil žrď a bol nebezpečný z brejkových situácií. Polčas sme si ale ustrážili. Dôležitý bol aktívny vstup do druhého polčasu. Hneď na jeho začiatku sme z penalty dali tretí gól, ktorý nás upokojil, hra sa zlepšila, dokázali sme kombinovať, dostávali sa do zakončenia, stupňovali tempo.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Senica 1:0, Slovan – Trenčín 2:2, Ružomberok – Podbrezová 0:2, Žilina – Michalovce 1:1, Trnava – D. Streda 2:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel už v piatok 29. októbra o 14.00 hodine na Záhorí, kde ich privíta na svojom štadióne FK Senica.

Poradie:

Naša U 19-ka je s dvanástimi bodmi na 10. mieste. O bod menej má na dvanástej priečke Senica. Pred nami sú s náskokom troch bodov Michalovce a Košice. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 28 bodov.

U-17:

FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica 3:4 (0:4)

Góly: 51. Michaleje, 59. Korec, 81. Geschnábel – 7. Ádám, 25. G. Kaliský, 38. Garaj, 72. Kuraj. Rozhodoval: Frajka. ŽK: Hodúr – G. Kaliský, Magát, Malec, Kuraj.

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec - Števonka, Garaj, Longauer, Mód (61. Senček) - Magát, Bálint - Kuraj, Ádám, G. Kaliský - Kukučka (90. M. Bača)

Naša sedemnástka odohrala v Nitre parádny prvý polčas. Do vedenia išla v siedmej minúte Ádámom, čím zaskočila inak herne dobrého súpera. Ešte viac mladých Nitranov zaskočil druhý náš gól v 25. minúte, ktorý dal Kaliský. A tešili sme sa aj tretíkrát pred prestávkou, keď sa dobre trafil medzi žrde ešte i náš obranca Garaj. Dali sme tri pekné góly a na polčas tak išli s trojgólovým vedením. Po zmene strán však mladí Duklisti poľavili. Akoby sa zľakli možnej výhry nad silnou Nitrou. Tá znížila na 2:3 ešte do hodiny hry a bola to dráma. Boli sme totiž pod tlakom, pri domácich šanciach nás držal skvelý brankár Malec. Dôležitý bol štvrtý gól Dukly, ktorý zaknihoval Kuraj z našej ojedinelej akcie v 72. minúte – 2:4. Naň dokázali futbalisti spod Zobora odpovedať do desiatich minút Geschnábelom a v závere sa snažili o vyrovnávajúci zásah. Tesné vedenie sme si však postrážili aj za cenu dvoch žltých kariet.

Skvelú výhru v Nitre nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„V prvom rade chcem vyjadriť pochvalu chlapcom za odvedený výkon vo veľmi náročnom stretnutí s jedným z najlepších družstiev dorasteneckej ligy U17. No taktiež musím znovu hodnotiť zápas ako zápas dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý sa niesol v znamení veľmi spoľahlivého výkonu nášho družstva tak v obrannej, ako aj útočnej fáze. Hlavne nás potešil fakt, že sme dokázali byť nebezpeční smerom dopredu, čo sa odzrkadlilo strelením veľmi pekných troch gólov v podaní Nika Ádáma, Gaba Kaliského a Tomáša Garaja. Myslím si, že obojstranne sa hral kvalitný futbal, ktorý mohol potešiť divákov, skladajúcich sa prevažne z rodičov svojich talentovaných chlapcov. Motiváciou pre hráčov bol určite aj fakt, že zápas sa hral na hlavnom štadióne na výborne pripravenom ihrisku. Druhý polčas bol pre nás trénerov šokom. Po polčasovom upozornení hráčov na fakt, že sa hrá ďalších 45 minút a nič nemáme vyhrané, došlo k neuveriteľnému obratu priebehu zápasu. Naši hráči sa ,,zľakli“ polčasového výsledku a dostali sa od prvej minúty pod obrovský tlak súpera, s ktorým sa nedokázali vyrovnať herne ani psychicky. Až na jednu hernú situáciu, po ktorej sme strelili krásny gól Sebom Kurajom, sme sa až do konca zápasu bránili technicky zdatnému súperovi a odvracali jeho hrozby. Nakoniec sme výsledkovo zápas zvládli aj vďaka výborne chytajúcemu brankárovi Adamovi Malecovi, ktorý si zaslúži absolutórium. Celkovo však zápas hodnotím, ako jeden z najlepších v našom doterajšom vystúpení, hlavne čo sa týka individuálnych herných výkonov, ale aj herného výkonu družstva. Sme šťastní, že sme zápas zvládli ziskom troch veľmi dôležitých a potrebných bodov. Čaká nás ďalší zápas so Senicou v domácom prostredí na umelej tráve na Štiavničkách, ktorý veľa napovie o ďalšom vývoji záverečnej fázy jesennej časti súťaže.“

Ostatné výsledky:

Senica – Poprad 5:1, Petržalka – Košice 2:2, D. Streda – Trnava 1:2.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas doma, konkrétne už v piatok 29. októbra o 11.00 hodine na umelej tráve na Štiavničkách, kde si zmeria sily so Senicou.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 8 bodov, predposledná trinásta Senica stráca na náš tím dva body. Pred nami je Podbrezová s náskokom troch bodov. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 27 bodov.

U-16:

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 17. Bucheň, 29. Móri, 48. Kuruc (z 11m). Rozhodoval: Rajtar. ŽK: T. Kaliský (Dukla)

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták - Levčík (od 60' Králik), Baláž, Adame, T. Kaliský - Dagnoli, Kormaňák, S. Greško (od 71' Siman) - Kačur (od 61' Kvasna), Cílik (od 61' Glemba), Pinďura (od 61' Poljovka)

Mladší dorastenci z U-16-ky nás nepotešili. Do Nitry odcestovali v oklieštenej zostave a nedokázali vzdorovať silnému súperovi z popredia tabuľky. Domáci sa ujali vedenia po štvrťhodine hry a ešte pred polhodinou zvýšili na 2:0. Po prestávke pridali Nitrania gól z penalty a výsledok 3:0 si bez väčších problémov udržali, pretože smerom dopredu sme nepredviedli očakávaný výkon. Hráči spod Zobora boli lepší a zaslúžene berú tri body.

Prehru v Nitre zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Do zápasu sme vstupovali značne v pozmenenej zostave, pre zranenie a choroby nám vypadlo viacero hráčov základnej zostavy a ako ukázal priebeh zápasu, boli to straty, ktoré sa nám nepodarilo nahradiť. Súper navyše nastúpil v kompletnej zostave, nič nepodcenil a už úvod zápasu dával tušiť, že tento zápas nás zastihol vo forme, ktorá bola ďaleko aj od priemeru, boli sme všade veľmi neskoro, súper nás predčil vo všetkých parametroch a tak jediné, čo nás môže tešiť je, že dostali príležitosť aj chlapci z kategórie U15. Napriek tomu, že sme hráčov niekoľkokrát v týždni upozorňovali, že Nitra má v tejto vekovej kategórii jedno z najlepších mužstiev na Slovensku, hráči si asi mysleli, že zápas sa vyhrá sám. Nechytili sme začiatok stretnutia a viezlo sa to s nami celý duel. Vpredu sme vôbec nepodržali loptu a bez lopty sme pôsobili bezradne, neustále sme naháňali súpera, ktorý nás predčil vo všetkých herných činnostiach. Pevne veríme, že takýto prístup a výkon sa nezopakuje a v najbližšom zápase to bude zase mužstvo, ktoré všetci poznáme.“

Ostatné výsledky:

Senica – Poprad 3:1, Petržalka – Košice 2:0, D. Streda – Trnava 2:0.

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú najbližšie ligové stretnutie doma, a to konkrétne v piatok 29. októbra o 13.15 hodine na umelej tráve na Štiavničkách. Súperom bude FK Senica.

Poradie:

Naša šestnástka je v tabuľke na jedenástom mieste s desiatimi bodmi. Senica je posledná, má bodov 6. Na čele je Trenčín bez prehry so ziskom 26 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ženy nestačili na vedúci Slovan, ani dievčatám sa výsledkovo nedarilo

Čítať viac
Žiaci

Mladší žiaci zdolali v nedeľu Námestovo

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách hostíme priebežného lídra – Ružomberok B

Čítať viac
A tím

Proti Petržalke s cieľom víťazne sa naladiť na baráž

Čítať viac
A tím

V piatok hráme doma s Námestovom

Čítať viac
A tím

Hráči A- tímu absolvovali odborné fyzické testovanie

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem