• Sumár mládeže: Šestnástka porazila rovesníkov z Prešova, proti Martinu uspela dvanástka
Dorast / MFK Dukla BB / 07.11.2023

Mládežnícke tímy MFK Dukla Banská Bystrica odohrali počas prvého novembrového víkendu ďalšie majstrovské zápasy. Dorastenci si zmerali sily s Tatranom Prešov, žiaci hrali proti rovesníkom z Martina.

Devätnástka v Prešove tesne prehrala

Naši starší dorastenci po dvoch výhrach v rade prehrali najtesnejším rozdielom v Prešove, keď domáci strelili jediný gól duelu už v 11. minúte. Nasledujúci zápas odohrá naša U19 v sobotu 25. novembra, keď o 11.00 h privíta na Mestskom mládežníckom štadióne súpera zo Žiliny.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Zápas z našej strany nebol ideálny, napriek tomu sme mali bodovať. Počas celého zápasu sme boli aktívnejším tímom, ale zlyhávali sme na presnosti v predfinálnej fáze. Šance v prvom polčase sme trestuhodne nevyužili a v nervóznom a rozkúskovanom druhom sme už nemali potrebný pokoj v zlomových situáciách.“

I. LSD U19 – 12. kolo – sobota 04.11.2023, 11.00 h – ZŠ Prostejovská UT

1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 11. Vadaš. ŽK: 32. Chmeliar, 64. Forrai, 84. Valiček, 88. Novotňák – 31. Kuruc, 66. Zachar, 84. G. Kaliský, 88. Ševčík.

Zostava MFK Dukla U19:Lukáč – Wallner(46.Málek),Baláž,Synak,Pinďura – S. Greško,Zachar(66.Bača), Mikušiak(46.Števonka),Murín (C), Kuruc (61.Ševčík) – G. Kaliský.

---

Sedemnástka s Prešovom bez gólov

Naši mladší dorastenci U17 si doma rozdelili body s rovesníkmi z Prešova po bezgólovej remíze, pričom v závere prvého polčasu nepremenili penaltu. Ďalší zápas čaká našu sedemnástku v sobotu 11. novembra o 11.00 h v Michalovciach.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom bodovať.Chceli sme hrať aktívne, vysoko napádať súpera a nedovoliť mu presný prechod do ich útočnej zóny, kde sa vedia individuálne presadiť vlastnou kreativitou, čo sa nám v prvom polčase až tak nedarilo. Pozde sme dostupovali, neboli sme dosť agresívni v osobných súbojoch a keď sme mali loptu na kopačkách, tak nám chýbal pokoj a presnosť. Hrozili sme individuálnymi prienikmi z krídelných priestorov a po štandardných situáciách. Po jednej z nich sme pred koncom prvého polčasu zahrávali pokutový kop, no žiaľ sme ho nepremenili. V polčase sme nabádali hráčov k väčšej aktivite, dôrazu pred súperovou bránou, hrať jednoduchšie a hlavne kolmejšie, čo sa nám aj darilo, len žiaľ, ani vyložené gólové možnosti sme nedokázali premeniť. Hostia sa predviedli vo veľmi dobrom svetle, majú vo svojich radoch vynikajúcich a kreatívnych hráčov. O týždeň hráme v Michalovciach, kam pôjdeme s cieľom bodovať.“

I. LMD U17 – 12. kolo – sobota 04.11.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:0 (0:0)

ŽK: 43. Rubint, 50. Kobzoš. ČK: 87. Rusňák.

Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – Bartoš, Abrahám (44. Rusňák), Komora, Mandzák, Rubint, M. Chromek (C), Siviček, Kobzoš (82. Briscoli), Korčok (57. Kráľ), Zbyňovský (57. Nevedel).

---

Šestnástka Prešov zdolala

Naši mladší dorastenci U16 ukončili trojzápasové čakanie na víťazstvo, keď v domácom prostredí zdolali Prešov po góloch Tadeáša Ferenca a Jakuba Pagea. Najbližšiu sobotu ich čaká cesta do Michaloviec, kde nastúpia na duel s domácim Zemplínom o 13.15 h.

Marian Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Vstup do zápasu nám vyšiel, keď sme po zisku lopty pred súperovou bránou dokázali využiť prvú šancu na strelenie gólu. V prvom polčase sme hru viacej kontrolovali, držali loptu a mali ďalšiu šancu na zvýšenie skóre. V druhom polčase to už nebolo z našej strany ideálne, súper hrozil hlavne po štandardných situáciách, keď sme nedokázali pokryť hráčov po rohových kopoch. Podržal nás však brankár Pálka. V závere sme po brejkovej situácii dokázali pridať druhý poisťovací gól a pripísať si výhru, ktorá chlapcov povzbudí a motivuje do ďalších zápasov. Chlapcov by sme chceli pochváliť za prístup a bojovnosť v zápase, ktorý sme odohrali po dlhšej pauze.“

I. LMD U16 – 12. kolo – sobota 04.11.2023, 13.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 7. Tad. Ferenc, 75. Page. ŽK: 56. Polaščák. ČK: 79. Vašičkanin.

Zostava MFK Dukla U16:Pálka –Vierik(53. Rovňaník), Bednarčík, Škuta(75. Gömori), Kadlubec(65. Hajdúch) – Debnár(65. A. Chromek), Hollý –Vidhold(53. Čupka), Tad. Ferenc (C), Page–Fajčík.

---

Pätnástka nestačila na Martin

Naši starší žiaci U15 podľahli na umelej tráve v martinskom Športovom parku Pltníky domácemu druhému celku tabuľky vysokým rozdielom. V predposlednom jesennom zápase privítajú v sobotu 11. novembra o 10.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne súpera z Lučenca.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Zápas sa ťažko hodnotí, keďže sme v ňom nič neukázali. Súper hral s ľahkosťou a radosťou, my sme od prvej minúty pôsobili odovzdane. Bez dôrazu, intenzity a mentálneho nastavenia sa nedá hrať futbal.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 11. kolo – sobota 04.11.2023, 10.00 h – Pltníky UT

MŠK FOMAT Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 9:1 (5:1)

Góly: 1. a 50. Delton, 2. a 13. Paluga, 15. Sýkora, 52. a 57. Lacko, 65. Okuliar.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kapralov (61. Kočvara), Strečok (41. Gabriš), Šulek, Kolárik, Gondáš, Penksa, Herédy, Nátny (54. Jančiar), V. Pecník (41. Krajčovič), M. Kmeť (C).

---

Štrnástka v Martine taktiež prehrala

Aj naši starší žiaci U14 domácemu Martinu jednoznačne podľahli. V ďalšom kole ich čaká v sobotu 11. novembra o 12.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne Lučenec.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „V prvom polčase sme inkasovali rýchly gól. Nepoložilo nás to, naopak prvý polčas sme boli lepším mužstvom na ihrisku. Súpera sme nepustili do žiadnej šance a my sme si vypracovali tri čisté šance, ktoré sme nedokázali premeniť. Druhý polčas bol z našej strany veľmi slabý, súper bol jasne lepší, pridal ďalšíchpäť gólov a zaslúžene vyhral.Za prvý polčas si chalani zaslúžia pochvalu, to je však stále veľmi málo. Na tak kvalitného súpera ako je Martin to nestačí.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 11. kolo – sobota 04.11.2023, 12.00 h – Pltníky UT

MŠK FOMAT Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (1:0)

Góly: 1., 55. a 56. Zuskin, 42., 61. a 66. Perička.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek  (56. L. Bevíz) – Lauko, Žambor (C), S. Bevíz, Lačný (36. Poljovka), Šimko, Lepieš (47. Rób. Holík), Záhorec, Macho, Kaštiel (36. P. Horváth), L. Pecník (52. Drozd).

---

Ani trinástka proti Martinu neuspela

Naši mladší žiaci U13 nenadviazali na predchádzajúce dve výhry, keď podľahli rovesníkom z Martina. V tabuľke I. ligy Stred im tak patrí 3. priečka s 3-bodovou stratou na druhú Žilinu, ktorá má zápas k dobru. Ďalší zápas čaká našu trinástku v nedeľu 12. novembra o 10.00 h v Lučenci.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 11. kolo – nedeľa 05.11.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 1:4 (1:1)

Góly: 11. Radoš – 10. Červeň, 50. a 67. Kráľ, 53. Konečný (pen.).

Zostava MFK Dukla U13: F. Kováč – Nemčok, Sojak (C), Môc, R. Valent, Mikloško, Blaško, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Schmidtmayer, Radoš, Laco, Mikolaj, Laššák, štubňa, T. Kaliský.
Tréner: M. Marković.

---

Martin zdolala aspoň dvanástka

Aspoň naši mladší žiaci U12 dokázali súpera z Martina zdolať, a to veľmi tesne, keď sa v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách zrodil výsledok 8:7. Naša dvanástka je tak po štvrtej výhre v rade naďalej tretia s 3-bodovou stratou na druhý Ružomberok. Nasledujúci zápas odohrá v nedeľu 12. novembra od 11.30 h v Lučenci.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Veľmi vyrovnaný zápas s kvalitným súperom sme zvládli najmä nasadením a srdiečkom, za čo chcem chlapcov pochváliť. V zápase sa objavilo veľmi veľa situácii, ktoré sa snažíme trénovať, no nie vždy sa nám to podarilo správne vyriešiť.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 8:7 (5:6)

Góly MFK Dukla U12: M. Valent 2, M. Ferenc 2, A. Kmeť, Rich. Holík, Švantner, D. Horváth.

Zostava MFK Dukla U12:Matejkin, Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Lameš, Modynets, Dobrík, M. Ferenc, Puzio, Fajčík, Gomboš, Kupec, Valuška, Bruncko, Rich. Holík, Pirník, F. Greško, Švantner, D. Horváth, Donoval.

Ščasný pred Ružomberkom: Mám obrovský rešpekt, ale sme si vedomí svojej kvality