• Dorastenci využili zaváhanie Martinčanov a sú na čele 2.ligy
Dorast / MFK Dukla / 25.03.2019

Dorastenci využili zaváhanie Martinčanov a sú na čele 2.ligy

Mladší dorastenci nastupujú na svoj prvý súťažný zápas roka 2019

Dorastenecké kategórie po dlhej zimnej prestávke naskočili do súťažného kolotoča najlepšie ako mohli. U19-ka zvíťazila na pôde Zvolena 2:4, mladší dorastenci nevyužili mnoho gólových príležitostí a zvíťazili tak najtesnejším rozdielom 0:1.

U19

MFK Zvolen  MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:1)

Góly: 36. a 47. Hulec (prvý z PK)  12. Straka, 57. Kostúr, 77. Môcik (PK), 82. Galko

Zostava MFK Dukla: Greško  Solivajs (57. Galko), Giertl, Baláž (37. Herc), Straka  Koreň (46. Gonda)  Môcik, Piaček (46. Kováčik), Strapek (73. Pollák), Bača  Kostúr

Dušan Tóth, tréner MFK Dukla U19: 'Prvé kolo  očakával som veľmi ťažký zápas so Zvolenom a hlavne kvôli terénu. Hrali sme síce na hlavnom ihrisku ale absolútne sa nedalo kombinovať a mali sme s tým veľký problém hlavne v prvom polčase. Aj keď sme sa dostali do vedenia, nedokázali sme zvýšiť svoj náskok i keď šance sme na to mali. Paradoxne, inkasovali sme z penalty a z jedinej súperovej strely na bránu počas deväťdesiatich minút. Našťastie sa nám to v krátkej dobe podarilo otočiť, takže s víťazstvom som spokojný.'

Starší dorastenci sú lídrom 2.ligy s 5-bodovým náskokom pred MŠK FOMAT Martin, ktorého hráči remizovali na pôde Námestova 1:1. Našu najstaršiu mládežnícku kategóriu, bojujúcu o postup do 1.ligy, zdobí úctyhodné skóre 87:14 a fakt, že v šestnástich zápasoch stratili len 4 body za dve remízy.

U17

MFK Zvolen — MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 58. Prívara

Zostava MFK Dukla: Palov — Medveď, Reptiš Pa., Prívara (70. Milrád), Šimúth — Reptiš Ri. — Meňuš, Hanes, Kandala, Patrnčiak (60. Miček) — Čilík (54. Poliak)

Jozef Slobodník, tréner MFK Dukla U17: 'Počas celého zápasu sme mali prevahu, no problémom bola pre nás hrboľatá hracia plocha, keďže sme sa chceli prezentovať kombinačnou hrou, čo nám terén neumožnoval. Hru sme tak s pribúdajúcimi minútami museli prispôsobiť terénu. Napriek tomu sme sa dostali do mnohých vyložených šancí, ktoré sme žiaľ nepremenili a to nás trochu znervózňovalo. Našťastie sme však dali gól a naše víťazsvo je úplne zaslúžené.'

Aj v tejto kategórii sú naši chlapci lídrom súťaže, keď takisto využili zaváhanie Martinčanov, ktorí prehrali v Námestove 3:0. V doterajšom priebehu súťaže zverenci trénerov Slobodníka s Michalíkom zaznamenali 13 víťazstiev, 2 remízy, jednu prehru a od druhého Martina nás delí jeden bod.

Dorastenecká 'dvojička' odohrá najbližší súťažný zápas v sobotu 30.03.2019 o 10:00, resp. 12:30 na umelej tráve na Štiavničkách. Súperom nám v 17.kole bude Akadémia Juventus Žilina.

V pohári postupujeme ďalej cez Rimavskú Sobotu

Do Dukly sa vracia náš odchovanec Timotej Záhumenský

Preview: Michalovce môžeme potrápiť i získať body

Na posledný zápas s MŠK Žilina s voľným vstupom a vianočným darčekom od predstavenstva klubu

Rymarenko pred Michalovcami: Čaká náš ťažký zápas, chceme a potrebujeme ho zvládnuť