Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.06.2021

Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky

Lukáš Kojnok pri podpise zmluvy (R. Chytílek)

Lukáš Kojnok pri podpise zmluvy (R. Chytílek)

Do nášho klubu si to z Ružomberka namieril mladý iba 24-ročný pravý obranca Lukáš Kojnok. Banskobystrickej Dukle sa rodák z Lučenca upísal na dva roky a myslí s ňou na najvyššie méty v súťaži.

Lukáš Kojnok pôsobil v A – tíme Ružomberka dve sezóny, odohral 35 zápasov vo Fortuna lige a strelil dva góly. Jeho cesta viedla z rodného Lučenca do Senice U 19 a odtiaľ putoval na Liptov. Teraz ho čaká nová výzva v Banskej Bystrici, ku ktorej sa vyjadril pre náš klubový web, facebook a instagram:

„Som šťastný, že ma oslovila Dukla Banská Bystrica, má totiž najvyššie ciele, teda postup do najvyššej súťaže a to isté očakávam i ja. Verím, že pomôžem mužstvu k tejto méte a dúfam, že pôsobenie v Dukle prospeje aj mne po futbalovej stránke.“

A akou hrou by sa chcel Lukáš v našej Dukle prezentovať?

„Rád by som sa vrátil k tomu, čo som hrával kedysi, byť dostatočne tvrdý a behavý, čiže hrať hore – dole. Dúfam, že práve tým pomôžem Dukle v honbe za dôležitými bodmi v sezóne.“

Kojnok má celkovo odohraných takmer 13 tisíc minút s bilanciou 35 gólov. Najbližšie sa predvedie už v prvom prípravnom stretnutí našej Dukly v Červeníku v utorok 21. júna o 11.00 hodine, našim súperom je tam Spartak Trnava. Držíme mu samozrejme palce v každom jednom jeho zápase za naše farby.

Z utorňajšieho nášho duelu vám prinesieme informácie, rovnako tak i z ďalších prípravných stretnutí. V sobotu sa predstavíme v Liptovskom Mikuláši, v ďalších dňoch si zmeriame sily s ETO Győr, Michalovcami, Rakytovcami Třincom.