• Aktuality
  • Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.06.2021

Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky

Lukáš Kojnok pri podpise zmluvy (R. Chytílek)
Do nášho klubu si to z Ružomberka namieril mladý iba 24-ročný pravý obranca Lukáš Kojnok. Banskobystrickej Dukle sa rodák z Lučenca upísal na dva roky a myslí s ňou na najvyššie méty v súťaži.

Lukáš Kojnok pôsobil v A – tíme Ružomberka dve sezóny, odohral 35 zápasov vo Fortuna lige a strelil dva góly. Jeho cesta viedla z rodného Lučenca do Senice U 19 a odtiaľ putoval na Liptov. Teraz ho čaká nová výzva v Banskej Bystrici, ku ktorej sa vyjadril pre náš klubový web, facebook a instagram:

„Som šťastný, že ma oslovila Dukla Banská Bystrica, má totiž najvyššie ciele, teda postup do najvyššej súťaže a to isté očakávam i ja. Verím, že pomôžem mužstvu k tejto méte a dúfam, že pôsobenie v Dukle prospeje aj mne po futbalovej stránke.“

A akou hrou by sa chcel Lukáš v našej Dukle prezentovať?

„Rád by som sa vrátil k tomu, čo som hrával kedysi, byť dostatočne tvrdý a behavý, čiže hrať hore – dole. Dúfam, že práve tým pomôžem Dukle v honbe za dôležitými bodmi v sezóne.“

Kojnok má celkovo odohraných takmer 13 tisíc minút s bilanciou 35 gólov. Najbližšie sa predvedie už v prvom prípravnom stretnutí našej Dukly v Červeníku v utorok 21. júna o 11.00 hodine, našim súperom je tam Spartak Trnava. Držíme mu samozrejme palce v každom jednom jeho zápase za naše farby.

Z utorňajšieho nášho duelu vám prinesieme informácie, rovnako tak i z ďalších prípravných stretnutí. V sobotu sa predstavíme v Liptovskom Mikuláši, v ďalších dňoch si zmeriame sily s ETO Győr, Michalovcami, Rakytovcami Třincom.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozhovor s Jánom Noskom

Čítať viac
A tím

V piatok odohráme Pohronské derby v Podbrezovej

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase v Skalici.

Čítať viac
A tím

Anton Dragúň: „Juračka mal 18 rokov, keď som ho zabudoval do zostavy Dukly!“

Čítať viac
A tím

Derby nám nevyšlo, Podbrezovej sme podľahli 2:3

Čítať viac
A tím

Hráči A- tímu absolvovali odborné fyzické testovanie

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem