Banner MFK Dukla
  • Dukla doma zdolala najtesnejším rozdielom Michalovce, už v úvode skóroval Rymarenko
A tím / MFK Dukla / 06.10.2024

Dôležité tri body, ktoré v nedeľu 6. októbra ležali na trávniku na Štiavničkách, zobrali futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica. Rozhodol o tom gól Martina Rymarenka z úvodu stretnutia.

Zverenci trénera Mareka Bažíka pohrozili po prvýkrát v druhej minúte, keď po dobrej prienikovej prihrávke Dominika Veselovského zakončoval z ľavej strany pokutového územia Martin Rymarenko, ale Denys Taraduda loptu zblokoval na roh. Brankár Dukly Michal Trnovský musel po prvýkrát zasahovať v 6. minúte, keď ho strelou z pravej strany šestnástky preveril kapitán Matúš Marcin.

Z gólu sme sa radovali už v 9. minúte. Po Veselovského výbornom centri z pravej strany šestnástky sa Rymarenko zavesil do vzduchu a z pozície medzi jedenástkou a päťkou hlavičkoval presne - 1:0. Pripísal si tak štvrtý ligový gól v sezóne a v klubovom poradí sa vyrovnal Tomášovi Malecovi.

Ďalšia nebezpečná situácia patrila Zemplínu. Henry Franck Bahi poslal po štvrťhodine hry nebezpečný center pred bránu, kde však nedokázal hlavou zakončiť EduvieIkoba ani Enzo Arevalo. V 18. minúte rozvlnil sieť zblízka po štandardke náš kapitán Ľubomír Willwéber, ale asistent rozhodcu okamžite zdvihol zástavku na znak ofsajdu. V 21. minúte čelila naša defenzíva nebezpečnej akcii súpera a na jej konci ohrozil Trnovského strelou z pravej strany päťky Yushi Shimamura.

Nasledujúce minúty veľa vzruchu nepriniesli, ale v nadstavenom čase prvého polčasu vypálil Marcin z 25 metrov a Trnovský lopte nezabránil preletieť do siete, hoci si na ňu siahol. Gól však napokon neplatil, keďže Ikoba si pri predchádzajúcom spracovaní lopty pomohol rukou.

Na začiatku druhého dejstva rozvlnil sieť aj Malec, keď sa dostal za obranu hostí a poslal loptu povedľa gólmana Muhameda Sahinovića. Ani tento gól však neplatil, keďže útočník Dukly bol v postavení mimo hry. Vzápätí hráči MFK Zemplín zakombinovali pred šestnástkou Dukly a z jej hranice vystrelil ponad trávnik Kyziridis, ale Trnovskému problémy nenarobil.

Po trojitom striedaní hostí pohrozil v 69. minúte práve Erik Pačinda, keď poslal výborný center pred bránu, kde ale na loptu nedosiahol Marcin. Pri snahe súpera o vyrovnanie sa zaujímavé strelecké možnosti naskytli aj hráčom Dukly. Veselovský po brejku z pravej strany pokutového územia prudkou strelou minul bránu a striedajúci Tibor Slebodník z dvadsiatich metrov trafil brankára Sahinovića.

V 82. minúte mohol potrestať zlú rozohrávku Trnovského Kyziridis, ale z diaľky prestrelil opustenú bránu. V nadstavenom čase zas zaváhal Ivan Mensah a do šance sa dostal Pačinda, ktorý ale zblízka Trnovského neprekonal. Futbalisti MFK Dukla tak ukončili čakanie na ligové víťazstvo, ktoré trvalo od 11. augusta. Ďalší ligový zápas odohrajú po reprezentačnej prestávke v nedeľu 20. októbra od 15.30 h na ihrisku MŠK Žilina.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Nehrali sme dobrý zápas, pokiaľ ide o herný prejav, to treba priznať. Bolo tam veľa kŕču na moje gusto, ale chalani aj cez týždeň k tomu pristupovali veľmi zodpovedne, ako keby si uvedomovali tiaž a dôležitosť toho zápasu. Samozrejme, sledovali vývoj v tabuľke a to, proti komu hráme, to nám zväzovalo nohy, ale asi aj hlavy. Takže ten zápas nebol z hľadiska herného prejavu z našej strany dobrý. Ale na druhú stranu, pred týždňom sme odohrali jeden z najlepších zápasov sezóny, a napriek tomu sme ho prehrali. Dnes sme mali aj šťastie, ale chalani za tým šťastím išli. Ukázali charakter, čo je v tejto fáze, v akej sa nachádzame, veľmi dôležitá vec. Teraz je reprezentačná pauza, takže trošku si odfúkneme, aj keď budeme hrať Slovenský pohár, na ktorý sa tiež chceme zodpovedne pripraviť.“

Martin Rymarenko, strelec jediného gólu Dukly: „Vedeli sme, v akej sme situácii, že tri body budú mať cenu zlata. Bolo to utrápené víťazstvo, ale na to sa nebudeme pozerať, dôležité sú tri body. Neviem, z akých dôvodov sme sa po strelenom góle stiahli, ale chvalabohu, že sme udržali to víťazstvo 1:0, pretože v ostatných zápasoch sme s tým mali problém. Dnes nám pomohlo šťastie, ktoré sme minulý týždeň proti Košiciam nemali. Nevyhrali sme šesť zápasov, z toho štyri sme prehrali, takže nálada v kabíne aj pracovná morálka nebola ideálna, ale od tohto víťazstva sa môžeme odraziť. Akurát to vyšlo na repre pauzu, že môžeme oddýchnuť, zregenerovať.“

Michal Trnovský, brankár Dukly: „Potrebovali sme to ako soľ, konečne sa nám to podarilo zlomiť. Odmakali sme to poctivo až na krv a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Vedeli sme, že Michalovce budú nepríjemný súper, tvrdý, rázny, čo sa aj potvrdilo. Mali tam aj nejaké príležitosti, ktoré sme dobre vyriešili, môže to byť pre nás odrazový mostík do budúcej roboty. V závere to bola neprehľadná situácia, keďže sme sa nedohodli so spoluhráčom, ale chvalabohu to dopadlo dobre pre nás, berieme tri body a konečne sme to zlomili.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Pricestovali sme sem s tým, že chceme zobrať nejaké body a nepúšťať súpera do šancí, aby nám fungovala organizácia v defenzíve. Prvú šancu sme nepremenili, súper áno. Potom už toho súper veľa nepredviedol, dobýjali sme bránu súpera, ale z tých príležitostí, ktoré sme si vytvorili, musíme vyťažiť viac. Máme dostatočne skúsených hráčov na to, aby tie góly dali. Hrá sa na góly, nie na šance, takže musíme hru v záverečnej zóne ihriska zlepšiť, aby sme mohli byť úspešní.“

Matúš Marcin, kapitán Michaloviec: „Nezaslúžená prehra za mňa. Boli sme lepší na lopte, mali sme hru pod kontrolou, ale nevyužili sme šance, takže Bystrica v podstate zaslúžene vyhrala, lebo ten gól dala a my nie. Pri mojom neuznanom góle som nevedel, o čo tam ide. Až v šatni mi vysvetľovali, čo sa tam stalo. Dnes boli na ihrisku dôležité body, ktoré sme nezobrali, ale sezóna je dlhá. Keď budeme takto strácať body, môže sa nám to vypomstiť neskôr, čo nechceme. Treba ďalší zápas zapnúť a získať tri body. Opakuje sa to, že tá hra je dobrá, ale na to sa futbal nehrá. Bystrica si to ukopala a zobrala tri body, takže nám by pomohlo aj nejaké víťazstvo 1:0, aj keby tá hra nebola pekná.“

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Niké liga - 10. kolo - nedeľa 06.10.2024, 18.00 h - Národný atletický štadión, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Góly: 9. Rymarenko. ŽK: 56. Malec, 73. Záhumenský - 17. Bahi, 53. Arevalo, 61. Ikoba, 90+2. Kyziridis. Rozhodovali: Kišš - Košecký, Juhos. Diváci: 862.

MFK Dukla:Mich. Trnovský - Mensah, Willwéber (C), Migaľa - Šikula (75. Pišoja), Hlinka, Ľupták, Záhumenský - Veselovský (75. Petrák), Malec (81. Slebodník), Rymarenko (89. Hanes).
Tréner: Marek Bažík.

MFK Zemplín:Sahinović – Taraduda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - Shimamura (65. Danko), Zubairu (85. Žulevič) - Marcin, Arevalo (65. Žofčák), Kyziridis - Ikoba (65. Pačinda).
Tréner: Anton Šoltis.