• Nešťastná prehra v Komárne v samom závere
A tím / MFK Dukla (PR) / 26.03.2022

Nešťastná prehra v Komárne v samom závere

Z duelu v Komárne

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 22. kole druhej ligy nedokázali zvíťaziť v Komárne. Hoci po polčase viedli 1:0 a v druhom polčase mohli pridať i druhý gól, prišiel napokon nešťastný penaltový moment s vyrovnaním a po ňom ešte únik súpera, po ktorom nastal nečakaný obrat.

Prvú šancu zápasu mali domáci futbalisti v desiatej minúte. Z pravej strany sa dostal zrazený center k Mészárosovi, ktorý pálil z rohu päťky, no Hruška predviedol reflexívny zákrok. O niečo útočnejšie poňatie mali Duklisti, boli viac na lopte, ale nevychádzali im finálne prihrávky. Nepresnosti sa nám mohli vypomstiť v devätnástej minúte. Komárno išlo do prečíslenia dvoch na jedného, vďaka Pišojovi sa tutovka súpera nekonala a z druhej vlny mieril ešte nepresne P. Varga. Našim futbalistom sa podarilo využiť hneď prvú šancu v stretnutí. Na začiatku akcie bol Polievka, po dôraze Šulca v šestnástke zakončoval síce Ľupták nepresne, ale vyrazená lopta sa dostala za šestnástku k Slaninkovi, ten napriahol, zrazená strela skončila u Petra Mazana, ktorý sa v šestnástke šikovne obtočil a pálil nekompromisne k žrdi – 0:1. Po našom góle hráči KFC zvýšili aktivitu a mali v závere polčasu tri šance. Najprv zakončoval z rohu šestnástky Mészáros, Hruška loptu vytiahol nad brvno. Potom nášho gólmana poriadne preveril Druga z vnútra pokutového územia vo veľkej príležitosti a v nadstavenom čase polčasu po rohu hlavičkoval Szöcs vedľa ľavej žrde.

Druhý počas začali Banskobystričania aktívne a mohli ísť do vedenia už v piatej minúte tohto dejstva. Jurčišin z ľavej strany poslal dobrú loptu do malého vápna, kde operoval Šulc, no Bréda jeho ´filigrantský´ pokus zneškodnil nohou. Dobré parametre mal i center Migaľu, kedy Bréda musel zasahovať znovu pred dobiehajúcim Šulcom. Komárno pohrozilo po priamom kope, kedy v 67. minúte pristála lopta v šestnástke na hlave Salátu a putovala následne nad brvno. Na opačnej strane Richtárech z asi 20 metrov poriadne preveril gólmana KFC a po prízemnom centri Polievku chýbali Šulcovi centimetre, aby zakončil pred prázdnou bránkou. Obrane Dukly potom robil starosti striedajúci Bayemi, napol iba bočnú sieť. Dôležitý moment nastal v 76. minúte. Po kontakte Ľuptáka s protihráčom zapískal Smolák prísnejšiu penaltu proti nám a hoci strelu Šurnovského Hruška zneškodnil, lopta sa od zeme predsa len zavrtela za čiaru a bolo 1:1. V závere domáci hrali umne, nám nevyšla strela Migaľu z diaľky a pykali sme po chybe, keď vykopnutá lopta išla cez polovicu ihriska na Bayemiho, ten sa dostal do úniku a z vyše dvadsiatich metrov preloboval v 88. minúte vybehnutého Hrušku – 2:1. Duel sme teda nešťastne prehrali, hoci by mu svedčala minimálne remíza.

Fakty o zápase:

KFC Komárno - MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 77. Šurnovský (z 11m), 88. Bayemi – 26. Mazan. Rozhodoval: Smolák. ŽK: Horodník, Špak – B. Ľupták. Diváci: 485.

Zostavy a striedania:

Komárno: Bréda – Špak, Saláta, Szöcs, Šurnovský – Varga, Vashkeba (36. T. Németh) – Mészáros, Horodník (68. Rumanský), Ganbold (85. Abrahám) – Druga (46. Bayemi)

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Pišoja, Prikryl, Slaninka (46. Richtárech) – B. Ľupták, Uhrinčať – Mazan, Polievka, Sven Jurčišin (70. Willwéber) – Šulc (85. Franko)

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Zápas sa mi hodnotí ťažko. Prvý polčas sme vyhrávali, na začiatku druhého sme mohli rozhodnúť zápas druhým gólom. Myslím si, že sme urazili futbalovú šťastenu a preto napokon prehrali. Rozhodujúce bolo to, že sme nepridali druhý gól, keď v šanci prešla lopta dvadsať centimetrov pred čiarou a niekomu bolo ťažké sa hodiť po nej, zodrieť kožu. Myslím si, že ak by sa tam niekto hodil, ten gól dáme a vyhráme. Na keby sa však nehrá. Musíme zápas rozhodnúť skôr a nie brániť 1:0 do konca zápasu a sami sa tým pádom dostávame pod väčší tlak.“

Peter Mazan, strelec gólu Dukly: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Komárno je doma silné, hrá fyzický futbal. Myslím si, že sme sa im v tomto vyrovnali takých 70 minút, no potom prišla penalta a po nakopnutej lopte druhý gól. Myslím si, že sme tu mali uhrať niečo viac. Čo sa môjho gólu týka, ´Slaňo´ to vystrelil, ja som si to spracoval a z otočky vystrelil. Išli sme do vedenia, bola to psychická výhoda, z ktorej sme však ďalej neťažili. Inkasovali sme napokon až dva góly. Musíme sa teraz pozerať na ďalšie zápasy a dohnať túto trojbodovú stratu “

Matúš Hruška, brankár MFK Dukla: „Povedali sme si pred zápasom, že treba dať prvý gól, ten sme dali, podarilo sa nám to, ale potom sme inkasovali dva a odchádzame bez bodu. Prvý gól sme inkasovali po penalte, išiel som po lopte, ale nešťastne som ju vyrazil, zatočila sa do bránky. Pri druhom góle išla dlhá lopta za obranu, bol som vystúpený. Hneď ako si ju hráč hodil, tak ma prehodil .“

Matúša sme sa spýtali, či by bola aspoň remíza spravodlivejšia, na čo odvetil: „My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, na remízu sa nehráme.“

Ostatné výsledky:

Košice – Námestovo 6:2, Trebišov – Humenné 1:1, Žilina B – Bardejov 1:0, Dubnica – Slovan B 0:0, Púchov – Skalica 1:2.

PROGRAM:

Najbližšie čaká našu mestskú futbalovú Duklu duel 23. kola 2. ligy. V sobotu 2. apríla sa o 16.00 hodine predstavia doma na Štiavničkách a privítajú FC Petržalka.