Banner MFK Dukla
  • Dukla v Badíne splnila úlohu favorita a postúpila do štvrtého kola pohára
A tím / MFK Dukla / 25.09.2024

Dukla v Badíne splnila úlohu favorita a postúpila do štvrtého kola pohára

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zavítali v stredu 25. septembra v rámci 3. kola Slovnaft Cupu do neďalekého Badína. Štvrtoligista hral odvážne a sympaticky, ale favorit si splnil postupovú povinnosť.

Zápas to bol špecifický aj pre nášho trénera Mareka Bažíka, keďže v tíme domácich hrá jeho synovec Erik Hric. Práve on rozhodol gólom o postupe Badína cez treťoligový Lučenec. V kádri domácich nájdeme viacero hráčov, ktorí obliekali dres Dukly v mládežníckych kategóriách aj v A-mužstve. Kapitán nášho tímu Ľubomír Willwéber sa naopak presadil do sveta mužského futbalu práve v Badíne.

V daždivom počasí sme skórovali ako prví my, keď Nicolas Šikula v 6. minúte po Willwéberovom nákope vyhral súboj na pravej strany šestnástky a prekonal brankára domácich – 0:1. V nasledujúcich minútach to spoza pokutového územia prízemne k ľavej tyči skúšal Tomáš Malec aj Adam Brenkus, v oboch prípadoch loptu skrotil Jakub Kučera. V 23. minúte zamestnal našu defenzívu Bažíkov synovec Hric, keď ušiel po ľavom krídle, ale zvnútra šestnástky prekopol bránu. O pár desiatok sekúnd neskôr mal náš tím k dispozícii rohový kop, po ktorom hlavičkoval zblízka Oliver Klimpl, ale Kučera predviedol na čiare skvelý zákrok. V 41. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, keď Tomáš Mikulec prihral z pravej strany veľkého vápna Rolandovi Valentovi, ktorý osamotený z blízkosti bieleho bodu trafil Michala Trnovského v bráne Dukly. V nadstavenom čase prvého polčasu sa ale Badínčanom podarilo vyrovnať. Priamy kop z ľavej strany zahral Filip Rafanides na bližšiu tyč a Trnovský neudržal loptu na bránkovej čiare – 1:1.

Hoci mali hráči Dukly po zmene strán očakávanú hernú prevahu, vyložené šance tomu chýbali. Badínčania svojím výborným výkonom držali nerozhodný stav až do 72. minúty, kedy Martin Rymarenko pred bránou priťukol loptu Adamovi Hanesovi, ktorý zblízka bez problémov vrátil hostí do vedenia – 1:2. Štvrtoligistovi sa takmer senzačne podarilo vyrovnať v 81. minúte, keď Filip Koctúr na pravej strane šestnástky nedal dýchať Trnovskému, získal loptu a prihral pred bránu, kde Tomáš Tužinský netrafil loptu podľa svojich predstáv. Dukla napokon postúpila po výsledku 1:3, keďže Hanes v poslednej akcii stretnutia našiel z pravého krídla pred bránou presne zakončujúceho Rymarenka. Žreb 4. kola Slovnaft Cupu sa uskutoční 30. septembra o 14.00 h. Nasledujúci zápas čaká zverencov trénera Mareka Bažíka v sobotu 28. septembra o 18.00 h, na Štiavničkách sa stretnú s FC Košice.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Utrápený, povinný postup. Sme proste vo fáze, v akej sme. Aj sme teraz trošku po virózach, máme zraneného Richtárecha a Pišoju. Tú šírku kádra momentálne nemáme, tí hráči sú pre nás potrební, čo dnes bolo vidieť. Aj keď s prvým polčasom nemám problém, mali sme veľa šancí, 35 minút sme hru úplne kontrolovali. Mali sme ten zápas zavrieť a bol by pokoj. Je jasné, že keď dostanete taký gól po tom trestnom kope, tak to mužstvo znervózni. V druhom polčase sme boli zbytočne nervózni, bolo tam veľa nepresností. Ale chvalabohu, že sme postúpili, lebo to by nebolo dobré. Pokiaľ ide o Erika Hrica, tak ja som proti nemu hral ešte v mládeži, keď som bol ešte v Podbrezovej v kategórii mladšieho dorastu. Vyhrávali sme na Dukle 2:0, prehrali sme 2:3 a Erik Hric nám dal tri góly. Takže keď sa Ivan Mensah šmykol a Erik išiel jeden na jedného, tak som si presne na tento moment spomenul a hovorím, ten nás ide dnes vyradiť. Hovorím si, že fajn, prídem o robotu kvôli svojmu synovcovi. Skoro to tak bolo, ale to je život. Hranica medzi úspechom a neúspechom je o jeden chlp, asi viete ktorý, a dnes to tak bolo, ale nestalo sa. Ale dám mu ešte tatranku po hlave, lebo aj dnes vystrkoval rožky.“

Ľubomír Willwéber, kapitán MFK Dukla: „Prvý štart za mužov som mal práve tu v Badíne, takže to tu dobre poznám. Postup sa nerodil vôbec ľahko. Hrýzli, boli nepríjemní, ale to sme vedeli, že majú dobré mužstvo, behavých hráčov. Poznám osobne 95 percent chalanov z Badína a osobne mám veľmi rád, keď sa takto v pohári stretneme. Je to pekná reklama futbalu. Náš výkon nebol taký, ako sme si predstavovali. Mohli sme dať viac gólov, mali sme na to šance. A hlavne vzadu sme po našich obrovských chybách mohli dostať aj viac gólov. Povieme si, nech hráme jednoducho a tri hrúbky boli také, že v lige by nás z nich určite každý potrestal. Pred zápasom som si spomenul na zápas, ktorý sme tu v Badíne hrali pred desiatimi rokmi v pohári proti Košiciam. Vedel som sa teda vžiť do kože domácich. Spomenul som si, ako sme prehrali len 0:1 a ako sme sa vedeli vyhecovať na ten zápas.“

Filip Rafanides, strelec gólu ŠK Badín: „Seba som tým priamym kopom neprekvapil. Videl som, že brankár stojí veľmi na zadnej tyčke. Strieľať som chcel, len tá strela mi nesadla, ale napriek tomu to skončilo v bráne. Len to mohol byť trošku krajší gól, ale užil som si ho patrične. Pred zápasom sme si povedali, že máme aj nejakú kvalitu smerom dopredu, že nechceme len brániť a odkopávať lopty. Pred zápasom by sme taký výsledok brali, len teraz je 1:3 z nášho pohľadu krutý výsledok. Mali sme šance na to, aby sme to viacej zdramatizovali. Výkon dobrý, ale sme trošku aj sklamaní. Do zápasu sme išli s tým, že si ho chceme nielen užiť, ale aj súpera potrápiť a postúpiť. Vedeli sme, že v druhom polčase na nás viac vybehnú. Za mňa sme sa príliš zatiahli, mohli sme trošku viacej ich ponapádať, lebo mali s tým aj oni problémy. Svojou kvalitou to ale nakoniec rozhodli.“

Erik Hric, hráč ŠK Badín, synovec Mareka Bažíka: „Bol to špecifický zápas pre nás, to všetci viete. Splnilo to účel, zápas v priateľskej atmosfére. So cťou sme ich potrápili, za tým sme išli a podarilo sa nám skórovať, čo je super. Dukla ide ďalej, takže gratulácia Dukle. Pri mojej šanci mi to trošku skĺzlo cez nohu, chcel som strieľať krížne po zemi, to ma mrzí, mohol som skórovať. Mali sme tam viacej šancí v tom prvom polčase, čiže to mohlo dopadnúť lepšie, ale sme radi, že sme sa dostali do šancí. Výsledok je spravodlivý, my sme spokojní. S Marekom Bažíkom sme si včera volali, bol to taký tajnostkársky rozhovor, trošku sme sa podpichli. Po zápase sme si podali ruky, určite ešte pokecáme. Keby dám ten gól, mohlo to skončiť aj pre neho kadejako, ale to srandujem. V kútiku duše by bol trošku rád a trošku samozrejme aj nervózny, ale dopadlo to dobre pre obidvoch. Nervozitu som necítil vôbec, myslím si, že ani nikto z nás. Trvalo nám desať-pätnásť minút, kým sme sa trošku oťukali a zistili, že sa s nimi dá hrať. Prvých pätnásť minút bolo pre nás zbesilých, kým sme si zvykli na to, ako hrajú. Keď to z nás odpadlo, tak sme im konkurovali veľmi dobre na to, že hráme štvrtú ligu.“

Slovnaft Cup - 3. kolo - streda 25.09.2024, 16.00 h - Badín

ŠK Badín - MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 45+1. Rafanides - 6. Šikula, 72. Hanes, 90+1. Rymarenko. ŽK: 39. Petrák. Rozhodovali:Marhefka - Čajka, Hrmo. Diváci: 751.

Badín: J. Kučera - Výlupok, Pollák, Bíreš (C), Volko (86. Pavlík) - Vician (65. V. Slovák), Mikulec (65. Koctúr), Valent, Rafanides (72. Tužinský), Hric - Žilinec.
Tréner: Miroslav Hudec.

MFK Dukla:Mich. Trnovský - Mensah, Willwéber (C), Klimpl (83. Slebodník) - Šikula, Považanec (75. Veselovský), Ľupták (46. Hlinka), Brenkus, Petrák (51. Migaľa) - Malec (46. Rymarenko), Hanes.
Tréner: Marek Bažík.