Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Zmluvu s nami podpísali reprezentant do 21 rokov Pišoja a útočník Šulc
A tím / MFK Dukla (PR) / 18.06.2021

Zmluvu s nami podpísali reprezentant do 21 rokov Pišoja a útočník Šulc

Jakub Šulc a Marián Pišoja

Jakub Šulc a Marián Pišoja

Do nášho MFK Dukla Banská Bystrica zamierili dvaja noví futbalisti. Obranné rady vystuží mládežnícky slovenský reprezentant do 21 rokov Marián Pišoja a v útoku sa predvedie o niečo skúsenejší už 28-ročný Jakub Šulc.

Marián Pišoja podpísal kontrakt s MFK Dukla vo štvrtok 18. júna deň po svojich 21. narodeninách na dva roky, teda do 15. júna 2023. V tomto roku bol stabilným členom reprezentačnej dvadsaťjednotky, takže do neho vkladá náš klub veľké nádeje. Mal by vystužiť obranné rady.

„V prvom rade som rád, že som v Banskej Bystrici a verím, že budem často hrať, teda pravidelne, lebo to práve potrebujem. Verím, že Dukla bude opäť bojovať v druhej lige o vrchné priečky tak, ako tomu bolo v minulej sezóne, čiže hrať o postup do Fortuna ligy. To je hlavný cieľ. Verím, že aj ja tomu budem môcť na ihrisku prispieť,“

- prezradil po príchode do nášho mužstva mladý Marián Pišoja, ktorý sa aj ako obranca dokáže gólovo presadiť. Ide o kvalitného futbalistu, pričom nám netajil, že mal pred touto sezónou viacero ponúk, uprednostnil však Banskú Bystricu:

„Mal som ešte dve ponuky z mužstiev prvej ligy a ďalšie dve z druhej ligy, ale práve eminentný záujem zo strany Dukly Banská Bystrica ma zaujal, rovnako tak i podmienky, ktoré tu sú. Mesto je krásne i jeho tradícia, čiže toto bol asi najdôležitejší faktor, prečo som sa rozhodol pre Duklu.“

Pišoja by si chcel z reprezentačnej 21-ky pootvoriť cestu aj do národného seniorského tímu:

„Verím, že sa mi to podarí, pretože aj s trénerom sme sa rozprávali, že je dôležité, aby som hral. Verím v to, že keď tu budem v Dukle hrávať. tak mi to môže pomôcť. Budem viac na očiach, keď sa bude hrať o postup do najvyššej súťaže.“

Ďalším novicom v MFK Dukla je 28-ročný útočník Jakub Šulc. Rodák z Malaciek hral už v Rakúsku, naposledy pôsobil v Podbrezovej a Skalici. V predchádzajúcej sezóne však neodohral adekvátnu minutáž, bola na úrovni šiestich zápasov a i napriek tomu strelil tri góly. Náš klub spod Urpína podpísal s týmto 188 cm vysokým futbalistom ročný kontrakt. Plný očakávania je aj samotný hráč. Ten po podpise zmluvy povedal:

„Od pôsobenia v Banskej Bystrici očakávam, že budeme hrať dobrý futbal, zbierať body a minimálne napodobníme sezónu aká bola predtým. Dukla hrá posledné roky pekný futbal, má kvalitných, skúsených hráčov. Dúfam, že to i mne pomôže trošku napredovať.“