• Dukla zdolala v Trenčíne domáci AS po dobrom výkone
A tím / MFK Dukla (PR) / 05.02.2022

Dukla zdolala v Trenčíne domáci AS po dobrom výkone

Futbalisti banskobystrickej Dukly zdolali v piatom prípravnom zápase pred jarnou časťou aktuálnej sezóny 2021/2022 fortunaligový AS Trenčín na jeho štadióne 2:0. Naše mužstvo bolo lepšie, ujalo sa rýchlo vedenia a do polhodiny pridalo aj druhý gól. Súpera sme do veľkých príležitostí nepúšťali.

Na trenčianskom štadióne Sihoť nám vyšiel úvod. Po nevyužitom priamom kope domácich sme loptu odvrátili za polovicu ihriska, vybehol tam brankár Kukučka, následne naši futbalisti dobre napádali súpera a vyplatilo sa to. Chybnú rozohrávku obrany AS vystihol náš skúsený novic v tíme Peter Mazan a ľavačkou prekonal brankára Kukučku nechytateľnou strelou do vinkla, keď sa už vracal medzi žrde – 0:1. Trenčín mal možnosť priameho kopu z asi 17 metrov, no kapitán Kadák mieril nad brvno. Viac mala loptu na kopačkách Dukla, Jurčišin s ňou umne pracoval na nohe v 26. minúte, naviazal na seba domácu obranu, posunul Mazanovi a ten ponúkol príležitosť Šulcovi, žiaľ náš útočník bol tesne pred zakončením poslaný v pokutovom území k zemi, podľa nášho názoru nedovolene, ale rozhodca Ježík dal gestom najavo, aby sa v hre pokračovalo. O minútu neskôr sme už za prejavenú aktivitu boli odmenení gólom. Tóth prihral na ľavú stranu Jurčišinovi, ten prihrávkou vyzval k centru Martina Slaninku, ktorý našiel vo veľkom vápne gólovo hlavičkujúceho a prv spomínaného Viktora Tótha - 0:2. Pekný futbalový okamih. Až po tomto bystrickom zásahu začali futbalisti spod hradu Matúša Čáka mierne preberať iniciatívu, určitú chvíľu dlhšie držali loptu, obliehali naše pokutové územie, čoho výsledkom bola menšia miniséria rohových kopov. Gaži preveril pozornosť Hrušku strelou z pravej strany šestnástky a v 39.minúte si vypracoval dobrú streleckú pozíciu i Jendrišek, keď spoza Pišoju vystrelil z hranice veľkého vápna, no jeho pomerne razantnej koncovke chýbala presnosť a náš gólman si poľahky s loptou poradil. Minútu pred prestávkou ešte zasahoval na čiare s menšími problémami po rohu súpera, keď v neprehľadnej situácii v malom vápne jeden z Trenčanov dokázal tečovať center.

Po zmene strán výrazne ubudlo šancí. My sme hrali dobre organizovane vzadu, kompaktne a číhali na brejkové možnosti. V 48. minúte sa prebíjal do tutovky cez dvoch brániacich hráčov Šulc, bol nedovolene zastavený a nám sa tak naskytol priamy kop z asi 25 metrov. Willwéber strieľal len tesne vedľa žrde. Pred hodinou hry sme vystriedali až päť hráčov naraz, ale rozostavenie sme nemenili. Nové sily nedali dýchať domácim, tí mali naďalej veľký problém s presnou rozohrávkou, neustále boli z našej strany pod tlakom. V 66. minúte sa dostal k zakončenou po rohovom kope z kraja šestnástky Azango, ale ustáli sme aj túto situáciu. Jedinú veľkú príležitosť mal Trenčín v 69. minúte. Kapitán Kadák dostal trestuhodne veľa priestoru, z dobrej pozície v pokutovom území vystrelil, avšak v poslednej chvíli jeho strelu parádne zblokoval Pišoja. My sme mohli kontrovať v 77. minúte Braňom Ľuptákom. Odhodlal sa k zakončeniu spoza šestnástky, ale lopta mu nesadla dobre na kopačku a bol teda nepresný. Záver sme si už umnou hrou postrážili a zaslúžene tak vyhrali u fortunaligistu v jeho generálke na jarnú časť súťaže.

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 4. Mazan, 27. V. Tóth. Rozhodoval: Ježík. ŽK: Ibrahim, Yem – Hanes. Hralo sa: Štadión Sihoť.

Zostava MFK Dukla:

Hruška – Migaľa (59. Kojnok), Pišoja, Prikryl, Slaninka (59. Uhrinčať) – Willwéber, Richtárech – Mazan (59. Hanes), V. Tóth (59. B. Ľupták), Jurčišin – Šulc (59. Franko)

Vyjadrenie po zápase:

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Tento zápas sme začali lepšie ako tie predchádzajúce dva, v ktorých sme prehrávali. Tu sme išli do vedenia 2:0 a druhý gól spĺňal všetky atribúty moderného futbalu. Podali sme kompaktný, organizovaný výkon, vpredu sme dobre napádali rozohrávku súpera, aj v obrane sme dobre pôsobili. Takto nejako by mala Dukla hrať pod mojim vedením. Bol to z našej strany kvalitný zápas, ale je to stále iba príprava, skúšame určité veci. Bude dôležité, aby hráči, ktorí majú toho menej natrénované , sa čím skôr do zápasov dostali a mali sme k dispozícii na ligu plnohodnotný káder. Dúfame, že výkony budú ešte gradovať. Niektorí moji zverenci nemohli zasiahnuť do hry, čo sa týka nosných hráčov, Robo Polievka má zranený malíček, David Depetris menšie svalové zranenie, podobne je tu i ostatných, nechceme zbytočne riskovať ich nasadenie ani pri takýchto menších zdravotných problémoch. Máme ešte dosť zápasov za dva týždne, určite každý hráč pred začiatkom súťažnej jari dostane nejakú minutáž na ihrisku. Budeme to ešte obmieňať.“

Peter Mazan, strelec prvého a víťazného gólu Dukly s kapitánskou páskou na ruke: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sa nám podarilo skórovať po ich chybe. Zle tam prihral ich stopér, brankár si predtým pýtal loptu mimo bránky. Ja som videl, že sa už do nej vracia, tak som mu to dal do protipohybu a nestihol zareagovať. Boli sme aktívni vpredu, čakali sme ich, aby sme si to dobre prichystali na presing, čo sa nám často darilo a boli sme nebezpeční. Myslím si, že sme boli pozorní aj v obrane. Trenčania sa dostali do minima príležitostí, boli sme dobre zorganizovaní, koncentrovaní po celý čas, čo sa potvrdilo aj na nule. S tým sme spokojní a je to dobrý impulz do ďalších týždňov. Nepreceňujeme tento výsledok a náš výkon z Trenčína. Je to stále iba príprava. My sme v inej fáze, než bol Trenčín, keďže má už za týždeň ligu. My máme trochu času ešte veci vyladiť. Som rád, že som mohol pomôcť mužstvu. Za prvý gól a kapitánsku pásku určite niečo zaplatím, takže aj v tomto smere budú chlapci spokojní.“

Najbližšie odohrá naša Dukla v poradí šiesty prípravný zápas doma na Štiavničkách proti tamojšiemu Třincu. Výkop je tam naplánovaný v stredu 9. februára o 11.00 hodine.

Vstupenky sú v predpredaji, permanentky akceptujeme

Kondičný tréner David Brűnn: Po postupe na EURO mi hlavou prebehla všetka tá mravenčia robota