Banner MFK Dukla
  • Remíza aj doma so Skalicou, dva body sme stratili až na konci
A tím / MFK Dukla BB / 03.08.2024

Remíza aj doma so Skalicou, dva body sme stratili až na konci

V prvú augustovú sobotu hostil štadión na Štiavničkách prvý domáci zápas nášho mužstva v novej sezóne. Pod Urpín pricestoval súper zo Skalice.

Prvé strelecké pokusy patrili hneď v úvodných desiatkach sekúnd hosťom, ale Marek Fábry hlavičkoval vedľa a kapitán Martin Nagy vystrelil spoza šestnástky len do stredu brány, kde stál pripravený Ivan Rehák. Po šiestich minútach hry musel zasahovať aj brankár Skalice Martin Junas, prízemnou strelou spoza pokutového územia k ľavej tyči po rohu nakrátko ho preveril Dominik Veselovský. Ďalší Veselovského pokus sme sledovali v 11. minúte, keď sa k nemu na hranici šestnástky dostala spätná prihrávka Mariana Pišoju z pravého krídla, lenže minul horný roh brány. Aktivita priniesla Veselovskému ovocie v 13. minúte, keď po spätnej prihrávke Timoteja Záhumenského z ľavej strany veľkého vápna najprv zblízka trafil Junasa, ale potom už z dorážky nekompromisne rozvlnil sieť - 1:0. V 21. minúte to skúšal Rymarenko aj Marek Hlinka, ale obe strely defenzíva súpera zblokovala. Naša obrana pracovala v prvom polčase výborne a nepustila zverencov Pavla Majerníka do príležitosti na vyrovnanie. Naopak, v 38. minúte sa opäť pred bránou ocitol Veselovský, ale odskok odrazenej lopty nebol ideálny, a tak sa mu nepodarilo gólovo zakončiť. Aktívny bol aj Rymarenko, v 40. minúte si nabehol do voľného priestoru a dostal sa do šestnástky, lenže prudkou ranou trafil Junasa. Následne sa k dorážke hlavou dostal Malec, ale gólman Skalice predviedol výborný zákrok.

Skaličania pohrozili hneď po zmene strán, keď si dlhú loptu za našu obranu lepšie vyrátal Adam Morong, spred ktorého ale včas odkopol loptu Ľubomír Willwéber. Po dvojitom striedaní cez polčas hostia zvýšili aktivitu v ofenzíve, a tak sa otvárali okienka na kontry. V 51. minúte Malec vysunul do samostatného úniku Rymarenka, ktorý si ale hodil príliš dlhú loptu v kľúčovom momente. Potom chcel potrestať Junasov zlý odkop Dávid Richtárech, ale z poliaceho kruhu netrafil opustenú bránu. V 54. minúte zas Willwéber po rohovom kope z pravej strany hlavičkou tesne minul ľavú žrď. Šance Skalice v druhom polčase mal najmä Marek Fábry. Po hodine hry hlavičkoval po rohu sprava pred bližšou tyčou len tesne vedľa. V 69. minúte takmer využil nedorozumenie v našej obrane, keď z pravého krídla obhodil vybehnutého Reháka a trafil bočnú konštrukciu opustenej svätyne. V 90. minúte mohlo naše mužstvo definitívne rozhodnúť. Adam Hanes vybojoval nádejné prečíslenie, Nicolas Šikula sa dostal hlboko do šestnástky a prihral pred prázdnu bránu Rymarenkovi, ktorý ale zblízka nešťastne minul. Skalica trestala v samom závere. Na center z ľavého krídla si najlepšie nabehol obranca Michal Ranko, ktorý hlavou uložil loptu presne k pravej tyči. Body sa tak delili.

Povedali o zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Mojich hráčov za prvý polčas musím pochváliť, bol som veľmi spokojný. Mali sme dve-tri šance, mohli sme to zatvoriť už v prvom polčase. Nestalo sa, to je futbal. V druhom polčase, za stavu 1:0, keď zahodíte niektoré šance, tak tá viera vám už trošku odchádza. „Rymo“ išiel sám na bránu, v poslednej chvíli si odkopol loptu, a tá nervozita sa už potom trošku do tých hláv hráčom prikráda. Ale myslím si, že ten zápas sme mali ustáť. Napriek tomu, že sme boli v druhom polčase možno pasívnejší, ale to z toho dôvodu, že ten prvý polčas nás stál veľa síl. Chceli sme hrať aktívne, v ofenzíve aj v defenzíve. Myslím si, že sa nám to aj darilo, takže musím chlapcov pochváliť napriek tomu, že ten zápas sme neustáli v nadstavenom čase. Veľmi to bolí, to je život. Dnes sme v závere šťastie nemali, možno ho budeme mať o týždeň, o dva. Ja verím, že chalani majú charakter a ukážu ho aj v ďalších kolách, toto nás vôbec nezlomí a pôjdeme ďalej.“

Dominik Veselovský, strelec gólu Dukly: „Sklamanie. Mali sme viac z hry, mali sme viac vyložených šancí, ale nedokázali sme ich dotlačiť do brány a na konci prišiel tento trest. Musíme sa z toho poučiť. Nebolo to o jednom momente, mali sme ten zápas uzavrieť už skôr.“

Martin Rymarenko, útočník Dukly: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Mali sme ho vyhrať, ale v 90. minúte som nepremenil obrovskú šancu a následne sme dostali gól. Veľmi ma to mrzí za chalanov, ale musíme dať hore hlavy a ísť do ďalšieho zápasu.“

Pavol Majerník, tréner MFK Skalica: „Z našej strany veľmi zlý prvý polčas, bez pohybu a agresivity v osobných súbojoch, kde sme prakticky mali celý prvý polčas obrovský problém s bránením súpera vo všetkých zónach ihriska. Veľké sklamanie pre mňa, ten prvý polčas, pretože nám nefungovali veci dozadu, ale ani prechodová fáza. Bolo to bez nábehov za obranu. Bez toho, aby sme trhali obranu súpera. Druhý polčas, určite zlepšenie, bol to zápas hore-dole. Veľa rýchlych protiútokov zo strany súpera, ktoré sme poriešili, až na tú „Rymovu“ šancu na konci, kde mohol zatvoriť zápas. Na našej strane bol oveľa lepší pohyb, vytvárali sme si nejaké pološance, Marek dal tyčku, ale musím kvitovať chalanom, že verili tomu až do konca. Aj s dávkou šancou sme ten zápas doviedli do 1:1.“

Michal Ranko, strelec gólu Skalice: „Ten bod berieme všetkými desiatimi, lebo ten gól padol hádam už aj päť minút po dvanástej. Ale išli sme na konci tomu oproti a opäť platilo to staré nedáš – dostaneš. Súper mal čistú šancu na 2:0, nedal, my sme už nemali čo stratiť, tak sme tam išli viacej do šestnástky a našťastie sa nám podarilo vyrovnať.“

Niké liga - 2. kolo - sobota 03.08.2024, 18.00 h - Národný atletický štadión - B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Skalica 1:1 (1:0)

Góly: 13. Veselovský - 90+3. Ranko. ŽK: 68. Richtárech, 79. Brenkus - 70. Fábry, 83. Krčík. Rozhodovali:Glova - Zemko, Kmec. Diváci: 1310.

Zostava MFK Dukla: Rehák - Klimpl, Godál, Willwéber (C) - Pišoja, Richtárech (81. Ľupták), Hlinka, Záhumenský (86. Šikula) - Veselovský (70. Brenkus), Malec (81. Hanes), Rymarenko.
Tréner: M. Bažík.

Zostava MFK Skalica:Junas – Nagy (C), Ranko, Hradecký - Krčík, DaviAlves (46. Mášik), Kopas, Černek - Morong (74. Gaži), Fábry, Matejov (46. Leginus).
Tréner: P. Majerník.