• Duklisti v žiackych kategóriách vyhrali, zakopla iba U13-ka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 04.10.2021

Duklisti v žiackych kategóriách vyhrali, zakopla iba U13-ka

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend šieste kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily s Námestovom. Starší žiaci doma vyhrali, mladší sa predstavili na Orave, dvanástka tam uspela, trinástka žiaľ nie.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 1:0 (1:0)

Gól: 18. Korčok (resp. vlastný Korčuška)

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský, Chromek, Rusňák, Králik - Rubint (55' Vaňovec), Korčok, Glemba - Kobzoš (64' Zbyňovský), Jedlička (55' Pažout), Stacho (55' Skačan)

U 15-ka Dukly hrala v Priechode a od začiatku duelu dominovala na ihrisku. Problém však mala s premieňaním šancí. Do vedenia išla po štvrťhodinke, keď spoza šestnástky strieľal Korčok a s prispením teču hosťujúceho Korčušku skončila lopta v bránke. Po prestávke sme naďalej mali prevahu, súpera sme nepúšťali do žiadnej gólovej príležitosti, ale stav sa už nemenil. V útoku sme sa totiž nedokázali presadiť a streliť tak ďalší gól. Dôležitá je však i tesná výhra a tri body do tabuľky.

Víťazný duel v Priechode nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„V zápase sme chceli byť dominantní, aktívni a sebavedomí. Súpera sme chceli napádať hneď po rozohrávke, resp. strate lopty, a dostávať sa tak do tlaku. Predpokladali sme, že prechod súpera do útoku bude jednoduchý s dlhou prihrávkou, na čo sme sa pripravovali. Samotný zápas bol ťažký, súper dôrazne a dobre bránil. Obraz hry bol totožný s predpokladmi, akurát vždy nám niečo chýbalo k vytvoreniu, resp. premeneniu šance. Niekedy zlá prihrávka, niekedy prílišná zbrklosť, v inej situácii neustrážené postavenie mimo hry. Podstatnú úlohu hral aj ťažký terén. V prvom polčase sa súper dostal do dvoch veľkých šancí, jednu zachránil výborne brankár Slovák, druhú výborným dosledovaním akcie Môťovský, kedy vykopával loptu súperovi spred prázdnej bránky. My sme skórovali po zakončení spoza pokutového územia, treba povedať, že nám pomohol teč súpera. Výborné príležitosti sme mali ešte po rohových kopoch, ale opäť buď skvelo zasiahol brankár alebo gólovú strelu zablokoval obranca. V druhom polčase sme hru mali pod kontrolou, súper sa už nedostával k našej bránke, nám naopak stále niečo chýbalo k vytvoreniu si šance. Sme radi, že po výsledkovo hroších zápasoch sme opäť vyhrali.“

Zvolen – Martin 2:1, Žilina – Jupie 3:0, Podbrezová – Ružomberok 0:7, L. Mikuláš – Pohronie 1:1, R. Sobota – Lučenec 3:1.

V siedmom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred  sa stretne naša pätnástka s Lučencom na ihrisku súpera (Štadión v Parku). Duel sa hrá v nedeľu 10. októbra o 10.00 hodine.

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na piatom mieste s deviatimi bodmi, ich najbližší súper Lučenec má o tri body menej a je na ôsmej priečke. Tabuľku vedie Žilina so 16 bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 4:3 (2:1)

Góly: 14., 19. a 52. Čupka, 50. Fuchs – 22. Valach (vlastný), 61. a 65. Jevoš

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Kostúr (62' Lichý),Valach, Debnár, Hajdúch - Vidhold, Chromek (62' Illéš) - Bátovsky (36' Penksa), Ferenc (57'  Page), Fuchs – Čupka

Naša štrnástka Dukly tiež hrala v Priechode a v prvom polčase z množstva šancí využila iba dve. Oba naše góly dal útočník Čupka. Škoda však inkasovaného vlastného gólu, na prestávku sme teda išli iba s jednogólovým vedením. Po zmene strán sme sa dlhšie nevedeli presadiť, chalani nehrali až s takým zanietením ako obvykle, no mali kvalitu a pridali napokon ďalšie dva góly. Na 3:1 zvýšil Fuchs a od dve minúty tretím gólom zavŕšil hetrik Marek Čupka – 4:1. V závere naši žiaci poľavili, čo trestal dvoma zásahmi Jevoš. Napokon sme si však tesné vedenie ustrážili a pripísali si do tabuľky očakávané tri body.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí stručne tréner Ľubomír Faktor:

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Vytvorili sme si množstvo šancí, ale bohužiaľ sme ich nedokázali premeniť. Nie som vôbec spokojný, ako sme tento zápas odohrali. To, čo nás zdobilo, teda bojovnosť, nasadenie, tak mi dnes chýbalo a bez toho sa hrať futbal nedá .“

V siedmom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Lučenci, kde si na tamojšom Štadióne v Parku zmeria sily s domácim MŠK Novohrad, a to v nedeľu 10. októbra12.00 hodine.

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na šiestom mieste, majú jedenásť bodov. Ich najbližší súper Lučenec má o bodík viac a je na štvrtej priečke. Tabuľku vedie suverénna Žilina s 18-timi bodmi.

U13:

MŠK Námestovo - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 28. Kurčina

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol, Bednarčík, Kmeť, Kolárik, Seifert, Jančiar, Kubiš, Gábriš, Patráš, Čatloš, Debnár (Krnáč, Kočvara, Genči, Litavszky, S. Lomnický, J. Lomnický, Auxt)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky nás nepotešili. Na Orave neuspeli, keď nepremieňali vyložené šance. Pykali po ojedinelej príležitosti súpera pred koncom polčasu po chybe nášho gólmana. V druhom polčase pokračovala snaha bystrických chlapcov o strelenie gólu, ale v koncovke im to nešlo, chýbal pokoj i celkovo lepšia finálna fáza. Aj preto sme napokon nezískali ani bod.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„V prvom polčase sme málo kombinovali, chýbala nám väčšia ponuková činnosť, aj napriek tomu sme sa dostávali do vyložených šancí, ktoré sme nepremenili. Súper nás potrestal z jedinej šance a chybe nášho brankára. V druhom polčase sme ešte vystupňovali úsilie, no pri šanciach nám buď chýbal väčší pokoj alebo sme to nesprávne vyriešili. Musíme sa z tejto prehry poučiť a dobre pripraviť na ďalšieho súpera.“

Ružomberok – Podbrezová 7:0, Pohronie – L. Mikuláš 1:0, Lučenec – R. Sobota 9:0.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v siedmom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 9. októbra doma v Kremničke, kde sa o 10.00 hodine stretnú s Lučencom.

Naša trinástka je v tabuľke na deviatom mieste so 4 bodmi, Lučenec je ôsmy a má 6 bodov. Na čele súťaže je Ružomberok s trinástimi bodmi.

U 12:

MŠK Námestovo - MFK Dukla Banská Bystrica 3:10 (1:4)

Góly za Duklu: Lačný 2, Kaštiel 4, Horváth, Šimko, Záhorec, Uram

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, L. Bevíz, Holík, Horváth, Žambor, S. Bevíz, Uram, Bodzík, Lepieš, Šimko, Záhorec, Lačný, Ďubek, Kaštiel, Drozd, Stupavský, Perichta, Búry

Naši najmladší žiaci išli na Orave do štvorgólového vedenia, domáci sa presadili iba raz, keďže sme hrali dobre vzadu a dobre chytali aj brankári. V druhom polčase súper síce znížil na 2:4, ale my sme odpovedali šiestimi presnými zásahmi v rade, darilo sa najmä Kaštielovi, ktorý dal štyri góly po sebe. Domáci už iba korigovali stav v predposlednej minúte na 3:10.

Výhru na Orave nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„V zápase sme podali hlavne dobrý výkon v defenzíve, k čomu dopomohli aj naši brankári, ktorí predviedli niekoľko dobrých zákrokov. V ofenzíve sme nezvládali základné herné činnosti ako je preberanie lopty a prihrávka. Prvý polčas nám chýbala ponuková činnosť a tým pádom hráči museli veľakrát riešiť situáciu individuálne. Druhý polčas sme zlepšili pohyb bez lopty, vďaka čomu sme dokázali riešiť útočné situácie aj kombinačne. Ďalej sa  trápime vo finálnej fáze, kde si síce vieme vypracovať dobré pozície na zakončenie ale tam nám už chýba pokoj a rozvaha.“

Lučenec – R. Sobota 22:4, Pohronie – L. Mikuláš 4:13, Ružomberok – Podbrezová 12:9.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v siedmom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 9. októbra doma v Kremničke, kde si o 11.30 hodine zmerajú sily s Lučencom.

O jesennej časti FL sme sa porozprávali so športovým riaditeľom J. Moresom

Naša pätnástka rozdrvila v derby Zvolen, štrnástka remizovala

V závere víťazstvo nad najstarším klubom na Slovensku, Matej Starší s čistým hetrikom

Čo najviac omína súčasný futbal pod banskobystrickým Urpínom?