• Prvá výhra devätnástky - rozdrvila Poprad, U16-ka remizovala
Dorast / MFK Dukla (PR) / 20.09.2021

Prvá výhra devätnástky - rozdrvila Poprad, U16-ka remizovala

V sobotu odohrali ligové stretnutia 8. kola najvyššej súťaže na Slovensku dorastenci MFK Dukla. Sily si zmerali s Popradom. Pod Tatrami sa predstavil náš starší dorast a vyhral tam jednoznačne 4:0! Mladší dorast hral v Badíne, sedemnástka žiaľ prehrala, šestnástka remizovala.

U-19:

FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:1)

Góly: 45´ Jackuliak, 49´ Červeň, 57´ D. Rusko, 85´ Köröš. Rozhodoval: Gabštur. ŽK: Hudáček (Poprad).

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž - Jaroš, Klimpl, Červeň, Ždánsky – Kandala, Köröš – Horváth (72´ Varga), Svetlík (89´ Jurík), Jackuliak (81´ Kvietok) – Rusko (89´ Polaček)

Do bránky sa už postavil uzdravený brankár Baláž, ktorý v stredu v Ružomberku chýbal pre silné nachladnutie. V obrane sme hrali od základu s Jarošom. V prvom polčase sme pôsobili na štadióne pod Tatrami koncentrovane, vzadu naši dorastenci nerobili chyby, dobre pracoval aj stred poľa. Čakali sme na vhodnú príležitosť a tá prišla tesne pred prestávkou. Po dlhom pase Červeňa Jackuliak zakončil úspešný prienik – 0:1. Druhý gól sme dali štyri minúty po prestávke, keď sa po rohu presadil hlavou kapitán Červeň. Súper znervóznel a my sme udreli aj tretíkrát pred hodinou hry. Na 0:3 zvýšil útočník Rusko, keď číhal na chybu súpera a využil tohto faktu. Štvrtý zásah sme pridali z penalty Köröšom, pričom jedenástka nasledovala po ruke domáceho Hudáčka v pokutovom území, keď strieľal Duklista Svetlík.

Našu jasnú výhru iba stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Koncentrácia, vzadu uhratá nula a vpredu v tomto zápase zlepšená efektivita zakončenia rozhodli o víťazstve u nepríjemného súpera.“

Trenčín – Michalovce 5:0, Žilina – Trnava 2:1, Košice – Podbrezová 2:1, Slovan – Nitra 4:1, Ružomberok – D. Streda 1:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel doma v Kremničke (robíme všetko pre to, aby sa dalo hlavné ihrisko po nájazde diviakov do poriadku, nie je to však ešte isté). Sily si zmeriame v sobotu 25. septembra o 11.00 hodine s Košicami.

Naša U 19-ka sa so šiestimi bodmi dostala na 12. miesto. Na siedme Košice stráca päť bodov. Tabuľku vedie suverénne Žilina, na konte má 21 bodov.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 0:2 (0:2)

Góly: 35. Hanečák, 42. Kapsdorfer. Rozhodoval: Barboriak. ŽK: Ádám – Kendra, Kapsdorfer, Sekáč, Hanečák.

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec – D. Bača, (39. Magát), Garaj, Longauer, Senček – M. Bača, (70. Barbeník), Bálint – Kuraj (82. Obšut), Ádám, Kaliský – Kukučka

Naša sedemnástka mala slušný vstup do stretnutia, ale nevyužila dve vyložené šance. Po polhodine za to pykala, keďže inkasovala dva góly po individuálnych chybách v zadných radoch. Po prestávke sa snažili naši dorastenci streliť gól, ale nemali už dostatok najmä psychických síl. Nedarilo sa im v útoku vytvoriť si peknú akciu, po ktorej by zdramatizovali duel v Badíne.

Prehru s Popradom nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Dôležitý zápas v domácom prostredí sme totálne pokazili. Po dvoch 100% šanciach, ktoré sme nedokázali využiť a dostať sa do pohody, došlo k obrovským individuálnym chybám našich obrancov, ktoré súper neváhal využiť a strelil nám dva góly. Čo sa týka nášho herného prejavu v obrannej, ako aj útočnej fáze, je veľmi ťažké vybrať herné situácie, ktoré si zaslúžia pochvalu. Dostali sme sa do nelichotivej pozície, nedarí sa nám v žiadnej, či už v individuálnej alebo kolektívnej činnosti. Neostáva nám nič iné, len naďalej tvrdo pracovať na odstraňovaní nedostatkov a dať chlapcov dokopy po psychickej stránke. Využijeme týždňový mikrocyklus na prípravu družstva pred ďalším ťažkým zápasom a pokúsime sa zabojovať o dobrý bodový výsledok.“

Podbrezová – Košice 3:3, Senica – Petržalka 1:2, Nitra – Slovan 5:2.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas na východe republiky, kde sa v sobotu 25. septembra o 11.00 hodine stretne s FC Košice.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste s piatimi bodmi, na desiatu Podbrezovú stráca štyri body, na štvrté Košice deväť bodov. Ne vedúcej priečke je Žilina s 15 bodmi o skóre pred Trenčínom.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 1:1 (0:1)

Góly: 76. Dagnoli – 25. Melikant. Rozhodoval: Osvald. ŽK: Kačur – Schǚtz

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík - Mód, Murčo, Adame (od 50' Kormaňák), T. Kaliský - Dagnoli, Baláž, Hanzlovič (od 41' Kačur), Greško, Pinďura (od 60' Blihár) - Kaščák (od 60' Gonda)

Mladší dorastenci z U-16-ky nastúpili na duel v Badíne s odhodlaním zvíťaziť, no v prvom polčase pykali po hrubej chybe v obrane, keď inkasovali gól. Súper potom zväčša nakopával lopty dopredu, nedarilo sa nám vytvoriť si tlak. Našťastie sme ustáli dve šance Popradčanov a v druhom polčase nezlomnou vôľou vyrovnali na 1:1 Dagnolim. V závere sme mali možnosti strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale druhý gól sa nám už žiaľ nepodarilo vsietiť. V platnosti tak zostal nerozhodný výsledok.

Remízu s Popradom zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Do zápasu sme vstupovali s jasným cieľom konečne prelomiť sériu zápasov, ktorú sme nezvládli hlavne výsledkovo. Nakoniec sa nám to znovu nepodarilo a treba povedať, že sme v tejto sezóne odohrali už aj lepšie zápasy. Tento však ovplyvnil znovu gól do našej siete po zbytočnej hrubej chybe v obrane. Potom sme sa do zápasu dostávali veľmi ťažko, keďže súper v podstate len kopal dlhé lopty a my sme hrali na veľké riziko s tým, že sme chceli vytvárať prečíslenia vpredu a hrať vysoký presing. K tomu sme sa však prakticky nedostali a za stavu 0:1 to vyzeralo s nami hocijako len nie dobre. Súper mohol streliť aj druhý gól. Treba povedať, že sa nám veľmi páčilo, že aj keď nám hra nešla podľa našich predstáv, stále sme hľadali cestu ako súpera dostať pod tlak. Pomohli nám znovu striedajúci hráči, konečne po troch mesiacoch nastúpil aspoň na dvadsať minút náš jediný hrotový útočník Gonda a po krásnej kolmej akcii sa nám podarilo vyrovnať, i keď to prišlo trochu neskoro. Zápas sme mohli zlomiť v zostávajúcich minútach hneď niekoľko krát, vyrovnávajúci gól nám nesmierne psychicky pomohol. Zrazu sme boli o krok vpredu, vyhrávali sme súboje, boli sme presní, chýbal tomu druhý gól. Napriek tomu si veľmi ceníme prístup chlapcov, že to nevzdali a nakoniec boli odmenení aspoň vyrovnávajúcim zásahom. Boli tam niektoré výborné individuálne výkony, ktoré ale boli v ostrom kontraste s niektorými veľmi slabými výkonmi. Naďalej však chceme ešte dávať príležitosti čo najväčšiemu počtu hráčov, táto kategória slúži hlavne na to, avšak už vieme na ktorých postoch nás tlačí topánka. V ďalšom zápase podľa zdravotného stavu a pokiaľ sa uskutoční urobíme znovu nejaké zmeny a dáme príležitosť ďalším hráčom. Pokiaľ budeme naďalej mať takúto morálku a vyvarujeme sa niektorým chybám, tak to určite čoskoro zlomíme.“

Podbrezová – Košice 5:3, Senica – Petržalka 0:1, Nitra – Slovan 2:2.

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú najbližšie ligové stretnutie na východe republiky v sobotu 25. septembra o 13.15 hodine, keď sa stretnú s FC Košice.

Naša šestnástka je v tabuľke na dvanástom mieste so štyrmi bodmi za štyri remízy. Na jedenáste Košice máme trojbodové manko. Na čele je Nitra so ziskom 15-tich bodov.

Povedali po zápase MFK Dukla - MFK Skalica 2:3 (2:2) dňa 22.8.2020