• Ženy MFK Dukla zakončili jeseň prehrou so Slovanom
Ženy / MFK Dukla BB / 20.11.2023

Ženy MFK Dukla zakončili jeseň prehrou so Slovanom

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica sa v piatok 17. novembra rozlúčili s jesennou časťou najvyššej slovenskej ženskej súťaže domácim duelom so Slovanom. Hoci sa v súboji o priebežnú tretiu priečku ujali vedenia, napokon nebodovali.

Dukle chýbala po zranení v predchádzajúcom víťaznom zápase v Žiline kapitánka Natália Veselová. Od úvodu boli v ofenzíve aktívnejšie belasé, ale ako prvé skórovali domáce. V 13. minúte ťažila hrotová útočníčka Dukly Adriana Briššová z napádania, keď pri 'malej domov' hostiek vybehla na brankárku Martinu Geletovú a jej odkop zblízka zrazila do brány - 1:0.

V nasledujúcich minútach išli slovanistky za vyrovnaním, keď si vypracovali viacero nebezpečných situácií, ktoré ale duklistky v posledných chvíľach pred svojou bránou hasili. Hostky pred uplynutím polhodiny hry zatlačili Banskobystričanky sériou rohových kopov, počas ktorej nastrelili konštrukciu brány hneď dvakrát. V 38. minúte sa zas vyznamenala brankárka Dukly Dominika Kopernická, ktorá skvelým zákrokom vyrazila strelu z vnútra šestnástky smerujúcu do pravého horného rohu jej svätyne. V závere prvého polčasu však pohrozili aj domáce, keď si po štandardke Lenky Mazúchovej z ľavej strany Tamara Gembická našla v päťke odrazenú loptu, ale Geletová na čiare reflexívne zasiahla výborným zákrokom.

Slovanistky zúročili svoju aktivitu hneď v úvode druhého polčasu. V 46. minúte zachytili loptu po kope od brány domácich a útočníčka Diana Mičencová po dvoch vyhratých súbojoch pred bránou zblízka vyrovnala na 1:1. V 48. minúte sa belasým podarilo dokonať obrat, keď sa kapitánka Lucia Droppová presadila pred bránou po centri z pravej strany - 1:2. Duklistky tak razom museli doťahovať, no aj v nasledujúcich minútach mal viac z hry tím z Bratislavy. V 60. minúte prežili Banskobystričanky ďalšie nebezpečné momenty pred svojou bránou a vzápätí mohli vyrovnať, keď si Briššová po prihrávke Tamary Gembickej z ľavej strany vytvorila v pokutovom území palebnú pozíciu, ale s jej strelou po trávniku si Geletová poradila.

Prvá polovica druhého dejstva patrila jednoznačne hráčkam Slovana, ktoré v 64. minúte zvýšili na 1:3, keď striedajúca Dominika Bereščáková dostala príliš veľa priestoru na hranici šestnástky a vystrelila pod brvno. Duklistky následne zlepšili svoj herný prejav, keď podržali loptu na svojich kopačkách dlhšie, a tak sa častejšie dostávali pred pokutové územie súperiek. Po Mazúchovej rohovom kope zľava hlavičkovala v 72. minúte nebezpečne Kristína Tesáková, ale Geletová predviedla ďalší dobrý zákrok na bránkovej čiare. V závere zápasu si už domáce napriek snahe tutovky nevytvorili, a tak zakončili jesennú časť prehrou. Hoci je v Demišport lige na programe ešte jedna jesenná dohrávka, ženy MFK Dukla budú už s istotou zimovať na 4. priečke.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Súper bol asi lepší. Mrzí ma, že sme nevyužili vedenie 1:0. Zaspali sme úvod druhého polčasu, neskoro sme zapli, hrali sme pasívne. Potom, po nejakých 25-tich minútach druhého polčasu, sme do toho dali viacej energie, a práve preto to mrzí, lebo sme ukázali, že vieme hrať aj so silným súperom, ale začali sme neskoro. Pokiaľ ide o jesennú časť, tak bola z našej strany dobrá. Od veľmi dobrých výsledkov sme sa dopracovali aj k celkom peknej hre. Budeme sa snažiť dostať do prvej päťky a našu hru cibriť nielen proti slabším súperom, ale aj proti tým silnejším.“

Adriana Briššová, strelkyňa gólu Dukly: „Určite zaslúžené víťazstvo Slovana, boli silnejšie na lopte a rýchlejšie v súbojoch. My sme nehrali dobre v obrane, nebolo to tam dobre rozložené. Boli sme pomalšie pri lopte, nechávali sme ich hrať, podľa mňa sme úplne vypustili druhý polčas, čiže sme si to pokazili samy, lebo sme nehrali dôrazne a nedostupovali ich. Pokiaľ ide o jesennú časť, tak sme sa zlepšili oproti minulej sezóne. Posilnili sme sa v obrane, Monika Havranová nám tam celkom dobre hrá. Začali sme viac kombinovať v útoku. Keď hráme v útoku s Lenkou Mazúchovou, Tamarou Gembickou, Zuzkou Jamrichovovou spolu a nahrávame si, tak sme silné. Pokiaľ hrá každá pre seba, vtedy sme slabé.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 13. kolo - piatok 17.11.2023, 15.00 h - MMŠ Radvaň-Kráľová UT - B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:0)

Góly: 13. Briššová - 46. Mičencová, 48. Droppová, 64. Bereščáková. Bez kariet. Rozhodovali:Páleš - Petrík, Tokár. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Tesáková, Havranová, Jančová (58. Lukach) - Babínová (68. Jančíková), Morovjanová - Jamrichová (C), Gembická, Mazúchová - Briššová.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava ŠK Slovan Bratislava:Geletová - Korimová, Vaculová (74. Krajčíová), Tomčíková, Pálková (54. Ňaňová) - Tejová (58. Bereščáková), Droppová (C), Levaiová - Jalakšová (58. Blažeková), Glézlová (74. Nedoroščíková), Mičencová.
Tréner: V. Gligić.