• Duklistky deklasovali Žilinu na jej pôde, strelili tucet gólov
Ženy / MFK Dukla (PR) / 11.08.2022

Duklistky deklasovali Žilinu na jej pôde, strelili tucet gólov

z duelu v Žiline

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica majú v tesnom slede za sebou už aj zápas 2. kola najvyššej súťaže na Slovensku a tentoraz zaknihovali plný bodový zisk. V Strážove zdolali v stredu večer domáce Žilinčanky vysoko 12:1.

Duklistky vycestovali do Žiliny, kde sa stretli s tretím tímom uplynulej sezóny. Napriek priepastnému rozdielu v tabuľke zo sezóny 2021/2022 nastúpili Banskobystričanky do tohto zápasu v pozícii favoritiek, keďže domáci káder pred sezónou po nezhodách s vedením opustili takmer všetky kľúčové opory. Žilinčanky s mladým kádrom utrpeli vysokú porážku už v prvom kole v Trenčíne 0:10.

Čo sa táka stredajšieho duelu, už po pár sekundách hry mohla otvoriť skóre nová posila Dukly z Podbrezovej Vanessa Dunajská, jej strela sa však medzi tri žrde nezmestila. Skóre napokon o pár minút neskôr otvorila Lenka Mazuchová, keď po kolektívnej akcii začatej ešte pri našej bránke, ju pekným pasom vysunula Briššová a pred domácou gólmankou  nezaváhala. Na 0:2 zvyšovala hneď vzápätí Vanessa Dunajská presne umiestnenou strelou. V 9. minúte si Duklistky vybojovali priamy kop, ktorý napriek nie veľmi presvedčivej strele a po chybe brankárky skončil v sieti Žiliny, postarala sa o to Adriana Briššová. V 14. minúte pridala gól aj skúsená Petra Morovjanová, ktorá zo strednej vzdialenosti peknou strelou prekonala Smatanovú. V 22. minúte svoj druhý gól pridala kapitánka Briššová a bolo 0:5! V 39. minúte sa podarilo domácim hráčkam znížiť stav zápasu, keď obrana Dukly nezachytila pas a Šarlota Badíková sa tak ocitla pred brankárkou Kopernickou sama a nezmýlila sa – 1:5. Skóre prvého polčasu uzatvorila svojim druhým gólom Lenka Mazuchová na 1:6.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Duklistky v druhom polčase pridali ďalší poltucet gólov. Na 1:7 v 50. minúte zvyšovala naša hrotová útočníčka Dominika Paterová. Následne v 63. minúte vybojovaný pokutový kop s prehľadom premenila sama faulovaná hráčka - Adriana Briššová a skompletizovala hetrik. V 71. Minúte vo svojom debutovom zápase v tejto kategórii pridala druhý gól aj Vanessa Dunajská, ku ktorej sa odrazila lopta v domácej šestnástke. V 75. minúte dosiahla hetrik po svojom úniku aj Lenka Mazuchová (1:10), ktorá sa do banskobystrickej Dukly vrátila po dvoch rokoch strávených v drese Nitry. Hetrik nakoniec skompletizovala po dvoch atraktívnych góloch z konca zápasu aj Dominika Paterová, ktorý uzavrela účet stretnutia z pohľadu skóre na 1:12.

Fakty o zápase:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 1:12 (1:6)

Góly: 39. Badíková – 6., 42. a 75. Mazuchová, 7. a 71. Dunajská, 9., 22. a 63. Briššová, 14. Morovjanová, 50., 83. a 86. Paterová. Rozhodoval: Sudorová. ŽK: bez kariet

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická – Tesáková (69. Halgašová), Jančíková (39. Brandysová), Mileiová, Šimová – Morovjanová, Dunajská – Mazuchová, Briššová, Čierniková (66. Matušková) – Paterová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „Som rád, že na dievčatách nebolo vidno, že majú za sebou fyzicky náročný zápas so Slovanom a napriek tomu, že im bol známy výsledok Žiliny z Trenčína, súpera nepodcenili a už od prvej minúty sa snažili ísť do zápasu v plnom nasadení. Od začiatku sa nám darilo vytvárať si šance a tie aj premieňať. Takisto dôležité bolo, že naše hráčky vo svojom snažení nepoľavili, ani keď súperovi odskočili vyšším rozdielom skóre a naďalej sa snažil kombinačnou hrou vytvárať si ďalšie šance. V zápase predviedli naozaj viacero pekných akcií. Všetky dievčatá treba určite pochváliť za ich nielen individuálny, ale aj kolektívny tímový výkon. V zhustenom programe 1. ligy nás už v sobotu čakajú Nové Zámky, tak dúfam, že na tento zápas nadviažeme dobrým výkonom.“

Nová posila Dukly, dvojgólová strelkyňa Vanessa Dunajská: „Teší ma, že som dostala šancu zahrať si prvý zápas v 1. lige žien v drese Dukly. Čo sa týka priebehu hry, je dobré, že o osude zápasu sme rozhodli už v prvých minútach, opadol tak z nás stres. Ďalej sme sa snažili hrať kombinačne. Myslím, že sme predviedli viacero pekných akcií. Veľkým pozitívom je, že sa nám darilo premieňať vypracované šance. Ideme ďalej, už v sobotu máme pred sebou ťažký zápas s Novými Zámkami v ktorom by sme radi zabodovali naplno.“

Trnava – Topoľčany 4:1, Slovan – Myjava 3:1, Ružomberok – Petržalka 3:0, Nové Zámky – Trenčín 0:3.

V 3. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica doma v Kremničke, kde už v sobotu 13. augusta o 16.00 hodine privítajú FC Union Nové Zámky.

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2023

Atmosféra je dobrá, plne sa koncentrujeme na Šamorín

Futbalisti Dukly do Česka

Trpká príchuť prvého ligového gólu pre Adriána Slávika: Takýto šialený zápas si v kariére nepamätám

Depetris po Trnave: Výhra svedčí o sile kabíny, všetci si navzájom prajeme