Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 07.10.2023

Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva

Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa po minulotýždňovej prehre v Trenčíne chcú vrátiť k zbieraniu bodov. V nedeľu ich na Štiavničkách čaká atraktívny súper - FC Spartak Trnava.

Zverenci trénera Michala Ščasného v posledný septembrový deň prehrali u lídra v Trenčíne, a tak sa ich séria bez prehry zastavila na siedmich zápasoch. „Bol to dlhší týždeň, keďže hráme až v nedeľu, takže sme to niektorým hráčom prispôsobili, že mali aj v týždni voľno. Pripravujeme sa tak, ako na každý iný zápas. Chceme byť úspešní po tom poslednom zápase, ktorý sme nezvládli,“ povedal o príprave Dukly na Trnavu tréner Michal Ščasný.

Pri pohľade na tabuľku môžeme vidieť, že boj o prvú šestku bude aj v tejto sezóne poriadne napínavý, mužstvá od 2. po 8. miesto delí len 6 bodov. Stret Dukly so Spartakom bude súbojom tabuľkových susedov, dvoch 15-bodových celkov, ktoré majú na konte zhodne 4 výhry, 3 remízy a 2 prehry. Keď sa pozrieme na vzájomné zápasy z minulej sezóny, tak navrch mali Bystričania, ktorí sa radovali z výhry trikrát, zatiaľ čo Trnava bodovala naplno len v jednom prípade.

Duel bude mať zrejme špeciálny náboj pre 36-ročného stredného obrancu Dukly Borisa Godála, ktorý odohral za Spartak tri a pol sezóny v závere minulého desaťročia. „Už som odvtedy vymenil štyri kluby, ale pôsobenie v Trnave určite zanechalo veľkústopu v mojom srdci, prežil som tam toho veľa. Nechcem sa ale zbytočne premotivovať, beriem to ako normálny zápas. Hrám za Duklu, chcem vyhrať s Duklou a urobíme všetko pre to, aby sme boli v nedeľu úspešní,“ reagoval Boris Godál.

Spartakovci pricestujú pod Urpín po náročnom súboji s Fenerbahce Istanbul v rámci Európskej konferenčnej ligy UEFA, keď vo štvrtok 5. októbra podľahli favoritovi z Turecka 1:2. Duel si samozrejme pozrel aj tréner Dukly Michal Ščasný: „Jasné, rovnako sme sledovali aj ich ligové zápasy. Proti Fenerbahce odohrali výborný zápas. Samozrejme, tie pohárové zápasy sú úplne iné po mentálnej stránke. Po takýchto zápasoch je to veľmi náročné hlavne po tej fyzickej stránke, ale na druhú stranu, majú široký káder, takže vedia tých hráčov prerotovať tak, aby boli pripravení.“

Faktor možnej únavy súpera z ťažkého pohárového zápasu nechce preceňovať ani Boris Godál: „Nejak sa na to nepozeráme, pretože majú dosť široký aj kvalitný káder. Máme rovnako bodov, takže to bude dôležitý zápas z hľadiska tabuľkového postavenia. My sa pozeráme sami na seba a nebudeme nejako kalkulovať s ich únavou.“

Zverenci trénera Michala Gašparíka ťahajú v lige 4-zápasovú sériu bez prehry. Naposledy zvíťazili najtesnejším rozdielom na ihrisku Dunajskej Stredy. Banskobystrickí fanúšikovia sú určite zvedaví na útočníka Michala Ďuriša, ktorý stihol za Spartak odohrať v lige 4 zápasy, pričom skóroval v každom jednom z nich. „Majú tam viacej nebezpečných hráčov, Mišo je čerešnička na torte, má fantastickú orientáciu v šestnástke, ale niekto mu tie šance musí pripraviť. Majú tam rozdielových hráčov ako Ofori, Daniel či Azango, ale takisto aj ďalších kvalitných hráčov, ktorí vedia tých rozdielových nahradiť,“ dodal o nedeľňajšom súperovi Dukly kormidelník Ščasný.

Stretnutie 10. kola Niké ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC Spartak Trnava má naplánovaný úvodný výkop na nedeľu 8. októbra o 18.00 h na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť online na tomto linku. „Pozývam všetkých fanúšikov Dukly Banská Bystrica, aby nás prišli podporiť proti atraktívnemu súperovi. Dúfam, že sa už po dvoch zápasoch budeme doma tešiť z víťazstva, a že nám k tomu pomôžu svojimi hlasivkami,“ pozýva Godál.

Tabuľka Niké ligy pred sobotňajšími stretnutiami 10. kola

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

AS Trenčín

9

7

1

1

19

10

9

22

2

 

FK Železiarne Podbrezová

9

6

1

2

22

12

10

19

3

 

MŠK Žilina

9

6

0

3

22

16

6

18

4

 

ŠK Slovan Bratislava

8

5

2

1

15

9

6

17

5

 

MFK Dukla Banská Bystrica

9

4

3

2

16

12

4

15

6

 

FC Spartak Trnava

9

4

3

2

14

10

4

15

7

 

FC DAC 1904 Dunajská Streda

9

4

2

3

13

8

5

14

8

 

MFK Ružomberok

10

3

4

3

12

14

-2

13

9

 

MFK Skalica

9

2

1

6

10

14

-4

7

10

 

FC Košice

9

2

1

6

8

20

-12

7

11

 

MFK Zemplín Michalovce

8

0

2

6

5

18

-13

2

12

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

10

0

2

8

5

18

-13

2