• Sériu bez prehry sme natiahli remízou so Zlatými Moravcami
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 23.09.2023

Sériu bez prehry sme natiahli remízou so Zlatými Moravcami

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sú v lige bez prehry už sedem zápasov v rade. V sobotu na Štiavničkách remizovali s predposlednými Zlatými Moravcami.

Lodivod Dukly Michal Ščasný poslal do stretnutia s ViOnom identickú základnú zostavu ako do uplynulého víťazného zápasu v Žiline. Hráči Zlatých Moraviec zaskočili domácich už v 3. minúte, keď na konci peknej akcie vystrelil zvnútra šestnástky Miroslav Gono a tečovaná lopta sa zastavila až v sieti za Matúšom Hruškom - 0:1. V 9. minúte mohol ViOn zvýšiť, keď po centri zľava hlavičkoval zblízka Filip Balaj, ale Hruška vytiahol skvelý zákrok a vzápätí podržal svoj tím aj pri dorážke. Dukla si vypracovala prvú šancu v 14. minúte po výbornej pätičke Róberta Polievku na ľavé krídlo Timotejovi Záhumenskému, ktorý prihral na os ihriska Martinovi Rymarenkovi, ten si v pokutovom území vylepšil palebnú pozíciu, ale netrafil bránu.

V 25. minúte predviedol Polievka ďalšiu skvelú pätičku, ktorou tentokrát vysunul do brejku EnzaArevala. Uruguajčan išiel na bránu viac sprava, ale nechal sa vytlačiť obrancom z ideálnej pozície a jeho prízemnú strelu zrazil brankár Matej Slávik na ľavú tyč. Ďalšiu nebezpečnú rýchlu kontru mali Bystričania v 33. minúte. Rymarenko vysunul na ľavé krídlo Arevala, ktorý využil pošmyknutie Mateja Moška, ale trafil gólmana Slávika a dorážku Polievku zblokovali brániaci hráči ViOnu. Hráči Dukly boli opäť blízko ku gólu v nadstavenom čase prvého polčasu. Polievka sa na ľavej strane šestnástky dostal cez brániaceho hráča a poslal prudký prízemný center pred bránu. Loptu usmernil do brvna vlastnej svätyne GergelyTumma.

Aj v úvode druhého polčasu mali Zlaté Moravce gólovú šancu. Johnson Kalu odcentroval z ľavej strany pred bránu, kde hlavičkoval zblízka osamotený Balaj, ale Hruška ho opäť vychytal. Na opačnej strane sme videli tutovku v 52. minúte. Arevalo si nabehol za obranu, na ľavej strane šestnástky si obhodil brankára Slávika, ale z uhla do odkrytej brány nezakončil. Namiesto toho zvolil Arevalo prihrávku lepšie postavenému Lukášovi Migaľovi, ale ani ten sa neodvážil zakončiť z prvej a z druhej už slabšou, ľavou nohou trafil obrancu hostí.

Bystričania opäť ohrozili bránu súpera v 58. minúte. Polievka vystrelil z hranice pokutového územia po trávniku, Slávik loptu vyrazil a Arevala pri dorážke fauloval Tumma. Penaltu premenil strelou k pravej tyči brány ViOnu kapitán Dukly Polievka, ktorý tak pridal svoj piaty gól v sezóne - 1:1. Na ďalšiu vážnejšiu situáciu sme čakali do 82. minúty, kedy po rohovom kope sprava v podaní Tibora Slebodníka hlavičkoval Boris Godál z hranice pätky do rukavíc Slávika. Vzápätí poriadne pohrozili Zlaté Moravce. Po prihrávke Vladimíra Majdana z pravej strany zakončoval v stopercentnej príležitosti zblízka Čerepkai, no trafil Hrušku, ktorý ešte stihol zakročiť na bránkovej čiare. V samom závere si už ani jeden celok gólovú príležitosť nevypracoval, a duel tak skončil deľbou bodov.

Povedali o zápase

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Absolútne súhlasím s 'Cifrom', zaslúžená deľba bodov. My sme mali šance, Moravce mali šance, tam nás Matúš Hruška absolútne podržal. Tak, ako sme mohli vyhrať, sme mohli aj prehrať. S pokorou a rešpektom berieme bod. Moravce majú svoju kvalitu, aj keď to tak možno z pohľadu tabuľky nevyzerá. Kto pozeral ich zápasy, tak vie, že je to je veľmi nepríjemný súper. Skladajú nové mužstvo. Celý týždeň som mal obavy a obrovský rešpekt pred týmto zápasom. Podržali sme našu šnúru aspoň tým, že sme neprehrali. Chalani sú samozrejme sklamaní, ale treba rešpektovať aj silu súpera, ktorý dokázal to, že tu mohol aj nakoniec vyhrať. Bod berieme, pripravíme sa na Trenčín a stratené body budeme chcieť získať späť.“

Ščasný o príchode Jakuba Považanca: „Musím to povedať, lebo bola okolo toho debata. Ja som nechcel nejakým spôsobom vstupovať do mužstva. Tá chémia je tam daná, mužstvo ide. Samozrejme, som si vedomý obrovskej kvality Kuba, to dokázal v Česku za mnoho sezón. Je to hráč, ktorý tomu vie dať myšlienku, ako Faško či Balić, vie dať tú kolmú prihrávku, vie udržať ťažké lopty. Teraz je otázkou len to, ako dlho to bude trvať s administratívou a kedy ho hráči, ktorí sú v základe, do zostavy pustia.“

Róbert Polievka, kapitán a autor gólu Dukly: „Ťažký zápas, to sme očakávali. Vedeli sme, že Moravce sa už budú chcieť chytiť. Hrajú naozaj dobrý futbal, s čím sme sa v prvom polčase trápili a dlho trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Myslím si, že dnes to bola zaslúžená remíza pre obe strany. Podržal nás fantastický Matúš Hruška. Mali sme tam pološance, ale nepadlo to. Doma je to z našej strany kostrbaté. Nemyslím si, že by sme v domácich zápasoch robili niečo vyslovene zle. Aj súperi majú kvalitu, všetko sú to vyrovnané zápasy. Vonku je na nás menší tlak, takže vonku sa nám hrá možno trochu ľahšie. Máme ale pätnásť bodov, zatiaľ môžeme byť spokojní. Pokiaľ ide o môj piaty gól v sezóne, tak sa z neho teším, ale som tu na to, aby som tie góly dával. Dnes tam boli situácie, kedy som mohol pridať ešte jeden. Budem pracovať na tom, aby to išlo takto ďalej.“

Polievka o príchode Považanca: „Kubo je veľká persóna a ja som veľmi rád, že sa takíto hráči vracajú domov. Ukázal, že si váži klub a to, čo mu Dukla predtým dala. Určite nám pomôže. Teším sa už, keď bude môcť hrať. Bude to posila.“

Matúš Hruška, brankár Dukly: „Pri šanci Čerepkaia išla lopta pred bránu, ja som sa len presúval a videl som ho, že zakončuje, tak som sa mu snažil čo najviac roztiahnuť a chvalabohu ma trafil. Mal som dnes dosť práce, ale na to je tam brankár, aby niečo chytil. Chalani tiež zblokovali strely, centre, hlavičky, takže vzadu sme to ustáli. Škoda toho inkasovaného gólu. Hostia mali šance, my sme mali šance, takže spravodlivá remíza.“

Vladimír Cifranič, tréner Zlatých Moraviec: „Videli sme celkom slušný ligový zápas, otvorený, so šancami na oboch stranách. Obidve mužstvá chceli vyhrať, vytvorili si aj dostatok šancí. Zápas mohli vyhrať domáci aj my. V konečnom dôsledku je tá remíza spravodlivá. Sme radi za bod, v Bystrici sa nevyhráva ľahko. Sú v laufe, takže sme spokojní s dnešným zápasom.“

Miroslav Gono, autor gólu Zlatých Moraviec: „V úvode zápasu to vyzeralo z našej strany veľmi pozitívne, pokiaľ ide o strelený gól. Herne to už nebolo také ideálne, aj kvôli zmene vo formácii. Obidva tímy ale mali šancu na to, aby to dotiahli do víťazného konca. Ale berieme aj bod, remíza je asi spravodlivá. Herne ukazujeme, že máme na to, aby sme zbierali viac bodov. Verím, že je to len otázka času a budeme vyhrávať.“

Roman Čerepkai, hráč Zlatých Moraviec, prihrával na gól: „Vyrovnaný zápas a asi spravodlivá remíza. Keď si ale pozrieme šance, ktoré sme nedali, tak to mrzí. Tri body by boli lepšie. Pokiaľ ide o moju šancu, tak neviem. Ako keby som mal unavené nohy, ale proste... V páde som si to jednou nohou trafil o druhú. To musí byť gól.“

Niké liga - 8. kolo - sobota 23.09.2023, 18.00 h - Národný atletický štadión - B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 1:1 (0:1)

Góly: 59. Polievka (pen.) - 3. Gono (Čerepkai). ŽK: 21. Richtárech, 45. Godál, 55. Uhrinčať, 55. Rusnák (tréner) - 27. Kalu, 42. Balaj, 48. Nagy, 58. Tumma, 87. Moško. Rozhodovali:Očenáš - Roszbeck, Pacák. Diváci: 1450.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Godál, Willwéber - Migaľa (60. Pišoja), Hlinka (87. Ľupták), Richtárech (73. Richtárech), Záhumenský - E. Arevalo (73. Hanes), Rymarenko, Polievka (C). Tréner: M. Ščasný.

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Slávik – Suľa (64. Majdan), Moško, R. Nagy, Tumma – Duga (79. Weir), Gono – Mondek (C), Čerepkai (90.+ Mijić), Kalu (64. Sluka) – Balaj. Tréner: V. Cifranič.