• Aktuality
  • Duklistky vysoko podľahli Myjave, nedarilo sa ani dievčatám
A tím / MFK Dukla (PR) / 28.09.2021

Duklistky vysoko podľahli Myjave, nedarilo sa ani dievčatám

Duklistky vysoko podľahli Myjave, nedarilo sa ani dievčatám
Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v deviatom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže nestačili na dobre hrajúcu Myjavu. Prišla k nám vo výbornej forme, čo potvrdila jasným víťazstvom a vyšvihla sa tak na druhú priečku v tabuľke. My sme žiaľ klesli na siedme miesto. Nedarilo sa ani dorastenkám a žiačkam v súbojoch s Martinom.

Stretnutie v Hornej Mičinej (ihrisko v Kremničke nemá po nájazdoch diviakov ešte zodpovedajúcu kvalitu) sa začalo šokujúco. Útočníčka Dukly Dominika Strečková zachytila chybnú rozohrávku Horváthovej a strelou pod brvno zaskočila favorita zápasu – 1:0. Ten sa však z inkasovaného gólu otriasol veľmi rýchlo. V 5.min. ešte po rohovom kope mierila Kršiaková hlavou len do brvna, ale v 9.min. sa už po nedôraze domácej obrany dostala do šance Vredíková a sama zoči - voči Kopernickej nezaváhala – 1:1. Myjava od tejto chvíle potvrdzovala úlohu favorita a svoju hernú pohodu potvrdila do prestávky ešte gólmi RetkesovejVredíkovej na 1:3.

Po zmene strán pridali Myjavčanky dva zlepené góly, prvý od kapitánky Neveďalovej a hetrik potom zavŕšila aktívna Vredíková1:5. Duklistky napriek nepriaznivému vývoju zápas nezabalili a bojovali až do konca. Proti už dnes aktuálne druhému tímu tabuľky však ešte inkasovali v 84.min. z hlavy Nárožnej po rohovom kope – 1:6. Výhra Myjavy je zaslúžená, ale aj banskobystrické futbalistky sa pričinili o to, že diváci videli i napriek našej vysokej prehre zaujímavý ženský prvoligový futbal.    

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 1:6 (1:3)

Góly: 1. D. Strečková – 9., 31. a 54.  K. Vredíková, 25. L. Retkesová, 53. I. Neveďalová, 84.  Z. N. Nárožná. Rozhodoval: Slovák. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernícká - M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, B. Mileiová - N. Veselová, M. Veselková - A. Štrúbelová (30. L Pavlíková, 80. P. Bubelínyová),  L. Čierniková, K. Tesáková - D. Strečková

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Vedeli sme, že narazíme na veľkú futbalovú kvalitu. Dokonca ani rýchly a pekný gól Strečkovej ich aspoň na chvíľu neprekvapil. V prvom polčase sme dali Myjavčankám až príliš veľa priestoru, neskoro sme ich dostupovali a boli málo dôrazní v osobných súbojoch. Myjava má veľmi dobre zvládnutú hru po krídlach, čo potvrdila aj v dnešnom zápase. Napriek tomu sme výsledkovo držali so súperom krok štvrtinu zápasu. Škoda lacného inkasovaného gólu na 1:3, lebo lopta prešla stredom obrany, kde máme najväčšiu silu. Cez prestávku sme sa ešte chceli pokúsiť o zvrat v zápase, ale dva zlepené góly duel definitívne zlomili. Myjava patrí k top tímom ligy, my sme s nimi odohrali dôstojný zápas. Mrzieť nás môžu dva inkasované góly, ktorým sa dalo zabrániť. Vieme, kde sa momentálne nachádzame a kde sa chceme posunúť. Musíme zostať nohami pevne na zemi a trpezlivo pracovať ďalej. Po polovici základnej časti máme 9 bodov. Nie je to veľa, ale viac ako získané body teší skutočnosť, že tím sa pomaly profiluje a za 9 odohraných kôl veľakrát ukázal charakter. Tak ako aj dnes, keď so sebazaprením na zápas nastúpili Štrúbelová, Bubelínyová a Veselková. A napriek pracovným povinnostiam a tréningovým výpadkom nám výrazne pomohli Herbríková s Tesákovou. Všetkým dievčatám sa chcem v mene realizačného tímu za doterajšie výkony v súťaži poďakovať.“

Dominika Strečková, strelkyňa jediného gólu Dukly: „Mrzí ma, že ani v zápase s Myjavou sme to nezvládli a nezískali tri body. Zápas sa vyvíjal v náš prospech, keď som hneď v úvode zachytila prihrávku súpera, naviedla loptu na bránku a strelila gól, vďaka ktorému som poslala náš tím do vedenia. Dievčatám Myjavy sa však podarilo už o pár minút na to vyrovnať. V 30. minúte sme zároveň museli striedať našu hráčku Alexandru Štrúbelovú, ktorú už nejaký čas trápia zdravotné problémy. V prvom polčase sme bohužiaľ neboli dosť dôrazné v dohrávaní súbojov a v strede ihriska si hráčky Myjavy z nás robili kolotoč. V druhej polovici zápasu sme dostali dosť rýchle dva góly, no napriek tomu si myslím, že druhý polčas sme boli dôraznejšie v súbojoch a aspoň v tomto smere sme súperkám ukázali, kto je tu doma. V nedeľu tretieho októbra nás čaká odveta doma s Nitrou a sme pripravené získať tri body.“

Ostatné výsledky:

Petržalka – N. Zámky 3:2, Trnava – Nitra 4:2, Ružomberok – Slovan 0:3.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica opäť doma, možno už na ihrisku v Kremničke (ak sa stihne dať do lepšieho poriadku po nájazde diviakov), kde si zmerajú sily s FC Nitra. Duel má výkop v nedeľu 3. októbra o 10.30 hodine.

Poradie:

1. Slovan 27b, 2. Myjava 21b, 3. Žilina 21b*, 4. Petržalka 12b, 5. N. Zámky 10b, 6. Ružomberok 9b, 7. B. BYSTRICA 9b, 8. Nitra 8b, 9. Trnava 8b, 10. Trenčín 1b*. 

* - mužstvá majú jeden zápas k dobru

WU 19:

MŠK Fomat Martin - MFK Dukla Banská Bystrica 5:2 (1:2)

Góly: 32., 66. 76. a 78. N. Pajunková, 42. N. Halahijová - 1. K. Čičáková, 3. D. Paterová. ŽK: Minčíková, Laurinčíková – Megyeriová.

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková, A. Skučková, S. Matušková, K. Čičáková, S. Brandysová, S. Hrúzová, S. Fabianová (47. K. Skladaná), P. Megyeriová, P. Halgašová, A. Jančíková, D. Paterová

Juniorky Dukly mali skvelý úvod. Išli do vedenia 2:0 z ich pohľadu už v priebehu necelých troch minút. Mali šance aj na tretí gól, ktorý mohol Martinčanky zlomiť, ale žiaľ netrestali sme zaskočeného súpera a pred prestávkou sme inkasovali gól, po ktorom bol polčasový stav 1:2. Úvod do druhého dejstva vyšiel pre zmenu domácim futbalistkám. Rýchlo vyrovnali na 2:2 a potom to už bolo vyrovnané. Opäť sme však nepremenili ďalšie gólové príležitosti a Martinčanky pre zmenu trestali Pajunkovou, ktorá dosiahla nielen hetrik, ale pridala napokon i štvrtý gól, ktorým definitívne umlčala našu snahu.

Prehru v Martine zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Juniorky vstúpili do zápasu fantasticky a po góloch Čičákovej a Paterovej sme viedli v 3. minúte o dva góly. Súper bol v tejto chvíli na kolenách a mohli sme ho definitívne zlomiť, lenže niekoľko sľubných príležitostí na vsietenie tretieho gólu sme nevyužili. Od polovice 1. polčasu prebrali domáce hráčky taktovku zápasu. Začali dohrávať súboje, bojovali a odmenou im bol kontaktný gól do prestávky. Prakticky hneď po prestávke Martin vyrovnal, keď súperovu hráčku sme nechali za pokutovým územím trestuhodne voľnú. Vo vyrovnanej fáze zápasu do 65. minúty sme veľmi zle riešili prechodovú fázu smerom do útoku a nevyužili ďalšie príležitosti na strelenie gólov. Zápas tak zlomila hráčka zápasu domáca Pajunková, ktorá nás v poslednej štvrťhodine potrestala tromi gólmi. Dievčatám to žiaľ v tejto fáze súťaže nejde podľa našich predstáv. Máme v zápase množstvo svetlých herných momentov, ale zároveň robíme veľa zbytočných chýb v obrane, ktoré nás potom zrážajú na kolená.“  

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Topoľčany – Jupie 9:0, Žilina – Prievidza 1:1.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v siedmom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily v sobotu 2. októbra10.00 hodine s vedúcim celkom súťaže Trenčínom na ihrisku v Hornej Mičinej.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke predposledná priečka so štyrmi bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Na čele je Trenčín s 15 bodmi.

WU 15:

MŠK Fomat Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 14:1 (10:0)

Góly: 1, 33, 59.  P. Nogová, 2. P. Adamčíková, 15, 23, 26.  Z. Martiníková, 17. N. Košová, 24, 31, 35, 36. S. Hybská, 60, 63. E. Ďanovská – 70. S. Dobrocká

Zostava + striedania MFK Dukla: S. Sýkorková, L. Gaňová, S. Dobrocká, E. Vrábľová, K. Chabanová, S. Laššanová, I. Hrušková, Z. Konopová, N. Očenášová, J. Danková, N. Račeková, N. Lapinová, L. Hlinková

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Z našej strany nevydarený zápas. V 1. polčase sme odohrali najhorší polčas v súťaži. Dievčatám chýbal pohyb bez lopty, po zisku lopty sme ju odkopávali a ľahko vracali súperovi. Ten nás trestal niektorými veľmi lacnými gólmi. Po prestávke už dievčatá podali výkon na aký sme zvyknutí. Bojovali, snažili sa s loptou pracovať a robiť jeden na jeden. Hoci sa tam prejavil fyzický hendikep, keďže naše dievčatá sú mladšie, už tam bolo vidno futbalové prvky. Celý tím sa potešil z gólu Simonky Dobrockej v poslednej minúte, ktorým si dievčatá dokázali, že aj proti súperkám z Martina sa dá vsietiť gól. Za snahu po prestávke si ten gól zaslúžili.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Topoľčany – Jupie 4:0, Žilina – Prievidza 8:1.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v siedmom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v sobotu 2. októbra12.00 hodine na ihrisku v Hornej MičinejTrenčínom.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu, predposledné Jupie má štyri body. Prvá je Žilina s plným ziskom 18-tich bodov. Trenčín je štvrtý s deviatimi bodmi.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Zo Žiliny si vezieme cenné tri body a držíme sa na čele tabuľky

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách hostíme mužstvo MŠK Žilina B

Čítať viac
Dorast

O výsledku rozhodla ďalšia penalta proti MFK Dukla

Čítať viac
Žiaci

Robíme nábory detí na futbal, príďte na Štiavničky

Čítať viac
A tím

Na baráž o Fortuna ligu s divákmi, klub je finančne stabilizovaný

Čítať viac
Dorast

Chyby ako súčasť procesu učenia?

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem