• Aktuality
  • Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Trenčín, pätnástka Pohronie
Dorast / MFK Dukla / 18.04.2023

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Trenčín, pätnástka Pohronie

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Trenčín, pätnástka Pohronie
Počas tretieho aprílového víkendu sa naše dorasty stretli s Trenčínom a žiacke tímy s Pohroním.
Devätnástka prehrala v Trenčíne

Naši starší dorastenci síce v nedeľu 16. apríla skórovali v Trenčíne ako prví, zásluhou Erika Murína, ale po vlastnom góle v závere prvého polčasu a zásahu domácich z 53. minúty odišli naprázdno. Naša devätnástka je naďalej posledná, na predposledné Pohronie stráca 6 bodov. Najbližší zápas odohrá naša U19 v sobotu 22. apríla od 11.00 h v Kremničke proti Žiline.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Náš najlepší výkon na jar najmä v prvom polčase zniesol prísne kritériá. Po zmene strán sme sa dostali pod tlak, ale pozitívne bolo, že sme z neho vedeli vychádzať aj do ofenzívy. Dôležité bude v nasledujúcich zápasoch nadviazať na tento výkon.“

I. LSD U19 – 20. kolo – nedeľa 16.04.2023, 11.00 h – Trenčín UT

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 45. Sojka (vla.) 53. Fiala – 36. Murín. ŽK: 46. Škultéty (Trenčín).

Zostava MFK Dukla U19: Amrich – Wallner (79. Málek), Sojka, Klimpl, Jaroš (C), Števonka – Bálint (73. Bača), Svetlík, Alex, Murín – Ševčík.

---

Sedemnástka po dobrom výkone zdolala Trenčín

Naša U17 rovesníkov z Trenčína zdolala. V sobotu 15. apríla v Badíne o tom rozhodol v 53. minúte gólom Timotej Murčo. Hostia si po góle Dukly situáciu ešte sťažili červenou kartou. Naša sedemnástka už v početnej prevahe tesné vedenie udržala. Staršia kategória nášho mladšieho dorastu je v tabuľke na 5. mieste, pričom stratu na štvrtý Trenčín stiahla na 5 bodov. Najbližšie bude hrať naša U17 v sobotu 22. apríla v Žiline.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Bol to prvý zápas na prírodnej tráve v jarnej časti súťaže a zároveň sme nastúpili proti mimoriadne silnému súperovi. Aj keď pred zápasom pršalo, ihrisko bolo výborne pripravené. Do zápasu sme vstúpili s nejakým zámerom a po dlhej dobe sme mali k dispozícii kompletné mužstvo, aj keď niektorí majú výrazné tréningové resty. Do zápasu sme vstúpili dobre organizovaní, vzorne sme si plnili taktické povinnosti. Bolo však vidieť, že súper má odohraných ďaleko viac ťažkých zápasov a k tomu niekoľko reprezentantov. Napriek tomu sme súpera do šancí nepúšťali. Aj keď mal optickú prevahu, dokázali sme loptu získavať. Chýbala nám však v útočnej tretine ihriska ďaleko väčšia kvalita na lopte, až príliš ľahko sme strácali zbytočnými nepresnosťami loptu. Akonáhle sa nám podarilo loptu podržať a donútili sme súpera brániť, boli sme nebezpeční. Kritická fáza prvého bolo posledných sedem minút, kde sme opúšťali priestory v strede. Podarilo sa nám to však do polčasu uhrať a v druhom sme boli znovu organizovaní. Trpezlivo sme čakali na svoju šancu, ktorá nakoniec prišla. Po perfektnom rohu sme sa dostali do vedenia, súper výrazne znervóznel, mal vylúčeného hráča. Paradoxne sme sa zľakli aj my. Viacerí chlapci zbytočne chceli loptu odkopávať, znervózneli sme, a tak nám výrazne pomohlo striedanie, kde sa naša hra upokojila. Konečne sme hore podržali loptu, ale súper neustále hrozil, hral „buď alebo“ a niekoľkokrát sme prepadli. K tomu mal súper nebezpečné štandardné situácie. Zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca. Je to pre nás, vzhľadom na vylosovanie, jedno skvelé, tímové víťazstvo po urputnom boji a výborných individuálnych výkonoch, ktoré si nesmierne vážime, málokto ho čakal. Veríme, že sa nám podarí dobre pripraviť na ďalší mimoriadne ťažký zápas, ale už sme nie raz v tejto sezóne dokázali, že veriť si a mať vieru vo vlastné sily má zmysel.“

I. LMD U17 – 20. kolo – sobota 15.04.2023, 11.00 h – Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:0 (0:0)

Gól: 53. Murčo. ŽK: 70. Murčo – 24. Straka, 53. Korba, 57. Ďurčo, 87. Gduľa, 90. Bukovinský. ČK: 54. Korba (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Murčo, Baláž, T. Kaliský – Zachar, Dagnoli – Kačur, S. Greško (C), Pinďura – Kuruc (63. Gonda).

---

Šestnástke proti Trenčínu dva góly na body nestačili

Naši mladší dorastenci U16 v sobotu v Badíne prehrávali po polčase s Trenčínom najtesnejším rozdielom. Po zmene strán však priebežný stav otočili, keď dvakrát skóroval Jakub Nevedel. Zápas duelu však naša šestnástka nezvládla, keď v posledných minútach prišla o všetky body, pričom hostia dali rozhodujúci gól z penalty. Našej U16 patrí v tabuľke 7. miesto s 2-bodovou stratou práve na Trenčín. Najbližšie bude hrať naša šestnástka v sobotu 22. apríla v Žiline.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Herné a výsledkové trápenie pokračuje. V prvom polčase sme boli herne slabší a súper využil naše individuálne chyby k vytvoreniu si dvoch–troch gólových príležitostí. Mali sme problém hlavne s technickými zručnosťami, ktoré by sme už v tejto vekovej kategórii mohli zvládať. Po polčasovom prestriedaní sa očividne obraz hry zmenil a začali sme byť aj my nebezpeční pre súperovu bránu, čo sa odzrkadlilo strelením pekných dvoch gólov našim najlepším hráčom v zápase Jakubom Nevedelom. Vedenie v zápase sme mohli zvýšiť po priamom kope, no Jakubovu výborne mierenú strelu bravúrne vychytal brankár Trenčína. Záver zápasu sme totálne nezvládli a po hrubých individuálnych chybách sme inkasovali dva góly, ktoré nás stáli stratu všetkých bodov.“

I. LMD U16 – 20. kolo – sobota 15.04.2023, 13.15 h – Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:3 (0:1)

Góly: 53. a 66. Nevedel – 28. a 79. (pen.) Uhlárik, 77. Baravelli. ŽK: 49. Orolín (Trenčín).

Zostava MFK Dukla U16: Macko – Abrahám, Nemec, Stacho, Králik (60. Korim) - Chromek, Sivíček - Kobzoš (71. Poláček), Korčok (41. Zbyňovský), Nevedel (77. Rubint) – Král (60. Kováč).

---

Pätnástka víťazne proti Pohroniu

Naša U15 v nedeľu na Mestskom mládežníckom štadióne zdolala Pohronie najtesnejším rozdielom, keď sa v 44. minúte gólovo presadil Jakub Page. Naša pätnástka je tak naďalej v nadstavbovej časti skupiny Stred o umiestnenie naďalej stopercentná a s plným počtom bodov vedie tabuľku. Nasledujúci zápas odohrajú naši starší žiaci U15 v sobotu 29. apríla od 10.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Zvolenu.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Zápas veľmi dobrej úrovne, ku ktorému prispeli obidve mužstvá. Bol to zápas, v ktorom kto dá prvý gól, ten aj zvíťazí. Hlavne v druhom polčase sme si vypracovali množstvo šancí. Preto je víťazstvo zaslúžené, aj keď sa rodilo ťažko.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 7. kolo – nedeľa 16.04.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 1:0 (0:0)

Gól: 44. Page. ŽK: 24. Debnár (MFK Dukla).

Zostava MFK Dukla U15: Noga - Valach (79. Kostúr), Gomori, Bednarčík, Hajdúch - Debnár, Ferenc (76. Hollý) - Maslak, Mališ (76. Čupka), Vidhold - Page (79. Šinský).

---

Štrnástka na Pohronie nestačila

Mladšia kategória našich starších žiakov doma s Pohroním prehrala 2:4, hoci dokázala dvakrát vyrovnať. O oba naše presné zásahy sa postaral Matej Patráš. Naša štrnástka tak v tabuľke nadstavbovej skupiny klesla na 3. miesto práve za Pohronie, na ktoré stráca bod.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: So zápasom nie sme spokojní. Na to, aby sme prehrali, stačilo, aby súper mal ochotu, bol dôrazný a napádal našu rozohrávku. Vlastnými chybami, o ktorých sme si mysleli, že už máme zvládnuté, sme darovali súperovi šance a góly. Vôbec sa nám nepáčil prístup.  Keď sa niečo nepodarí, chýba nám nasadenie, vôľa, ochota ísť mimo komfortnej zóny a trochu sa pobiť o lepší výsledok. Hernú kvalitu, ktorú akú takú máme, tak vôbec neukážeme na ihrisku. Ostáva nám jedine tvrdo trénovať, iná cesta nie je.

I. LSŽ U14 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 7. kolo – nedeľa 16.04.2023, 12.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 2:4 (1:2)

Góly: 19. a 50. M. Patráš – 3. Rosenberg, 35. Ďurček, 54. Šturman (pen.), 70. Nárožný.

Zostava MFK Dukla U14: Sokol – Jančiar (36. Čatloš), Kolárik, Kmeť (C), J. Lomnický (36. Kočvara), Gabriš (36. Krajčovič), Genči (36. Ostrihoň), Gondáš, V. Pecník (47. Krnáč), M. Patráš, S. Lomnický (36. Pizzolato). Tréner: P. Rebek.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Čítať viac
A tím

Za stáleho dažďa pod reflektormi kvalitný futbal dvoch rozdielnych polčasov

Čítať viac
A tím

MFK Dukla opäť jasne dominoval v Poprade

Čítať viac
A tím

Osem hráčov MFK Dukla B.Bystrica s novými zmluvami

Čítať viac
A tím

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla B. Bystrica 4:0 (1:0)

Čítať viac
A tím

Víťazný záver roka, po obrate výhra nad rozbehnutou Žilinou

Čítať viac