Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Trpká príchuť prvého ligového gólu pre Adriána Slávika: Takýto šialený zápas si v kariére nepamätám
A tím / MFK DUKLA / 21.03.2023

Trpká príchuť prvého ligového gólu pre Adriána Slávika: Takýto šialený zápas si v kariére nepamätám

Trpká príchuť prvého ligového gólu pre Adriána Slávika: Takýto šialený zápas si v kariére nepamätám
Ofenzívny stredopoliar banskobystrickej Dukly Adrián Slávik (23) si otvoril strelecký účet vo Fortuna lige práve v bláznivom dueli na pôde Žiliny. Po prehre v pomere 4:6 sa hráč, ktorý prešiel mládežou v Trenčíne, rozhovoril na rôzne témy. Napríklad aj o tom či pozná žilinského brankára Mateja Slávika.

NA GÓLY POTREBUJETE KVALITNÝ ÚTOK

„Fanúšikovia mali určite radosť, pre nich to muselo byť niečo nádherné. Pre nás hráčov, trénerov a celé realizačné tímy asi až tak nie, tobôž nie pre náš tím, keď sme prehrali. Je zaujímavé sledovať, že strelíte vonku štyri góly a domov si nedonesiete ani bod. Napriek tomu si myslím, že zápas sa odohral v tempe a bolo sa na čo pozerať,“ znela prvotná reakcia Adriána Slávika na margo zápasu so Žilinou, ktorý priniesol vyrovnanie historického rekordu ligu. Ten je stále na úrovni desiatich gólov a 'duklisti' sa do týchto štatistík tiež už zapísali. „Nerád by som vinu hádzal na obranu, lebo ak padajú góly, tak potrebujete mať aj kvalitný útok. Bolo to celé o kondícii, veľa sa behalo a pridaný bonus týchto atribútov je, že padali góly. Máme určitý systém, vpredu si hráči vedia dovoliť v hre jeden na jedného. V kariére si nepamätám šialenejší zápas, takéto niečo výsledkovo som ešte nezažil.“

 SLÁVIKOVI GÓL NEDAL

Slávik po prestupe z trenčianskeho AS chce byť pevnou súčasťou Dukly. V Žiline si otvoril strelecký ligový účet, no z gólu nemal veľkú radosť. „V danom momente ma toto potešilo, ale po stretnutí tento gól nič neriešil a vôbec to nejak neoslavujem. Ja vždy som tímový hráč, moje góly majú pomáhať mužstvu a tam sa nám nepodarilo vyhrať.“ Pikantériou duelu bol stret dvoch Slávikov na ihrisku. Banskobystrický Adrián strelil ešte v prvom polčase gól žilinskému gólmanovi Ľubomírovi Belkovi, lenže ten sa zranil a v bráne ho nahradil Matej Slávik. Pýtali sme bystrického hráča a rodáka z Považskej Bystrici či pozná a je v nejakom rodinnom spojení s ilavským rodákom Slávikom zo Žiliny. „Vôbec som tohto hráča nevidel, osobne sa nepoznáme a ani pred zápasom sme spolu neprehodili pár slov. Samozrejme, registrujem toto meno a prajem mu hlavne pevné zdravie ako každému inému futbalistovi.“ Dukla v prvých dvoch dueloch nadstavby inkasovala už deväť gólov, no strelila ich šesť a za svoje výkony sa určite nemusí hanbiť. Naopak, medzi slovenskom elitou si robí dobré meno hlavne vďaka ofenzívnemu poňatiu hry, ktorý sa hlavne divákom páči. „Snažíme sa zlepšovať každým zápasom, nejdeme so žiadnym súperom brániť, chceme hrať otvorený futbal a že to niekedy dopadne prehrou je už o niečom inom, ale toto je naša cesta. Myslím si, že je to určite lepšie než brániť, lebo aspoň sa dá v našom prípade pozerať na pekný futbal,“ dodal Adrián Slávik.

 

DESAŤ GÓLOV V LIGOVEJ HISTÓRII

24. apríla 1999: Inter Bratislava – Bardejov 10:0

15. júna 2005: MŠK Žilina – Inter Bratislava 7:3

4. októbra 2008: Košice – Prešov 5:5

17. marca 2023: MŠK Žilina – Banská Bystrica 6:4