• Aktuality
  • Futbalový sviatok v Slovenských Ďarmotách – MFK Dukla postúpil do 4. kola SP
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 16.09.2020

Futbalový sviatok v Slovenských Ďarmotách – MFK Dukla postúpil do 4. kola SP

V Slovenských Ďarmotách bolo príjemné prostredie aj horúce počasie. V popredí vidíme nášho Frimmela, nad ním Kupčíka a Tótha, vľavo Baču. Foto: Jaro Šiška

V Slovenských Ďarmotách bolo príjemné prostredie aj horúce počasie. V popredí vidíme nášho Frimmela, nad ním Kupčíka a Tótha, vľavo Baču. Foto: Jaro Šiška

V 3. kole Slovenského pohára (Slovnaft Cupu), privítali v Slovenských Ďarmotách, malej obci s 560 obyvateľmi na juhu Stredoslovenského kraja na hraniciach s Maďarskom, futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica. Na malom útulnom štadióne s perfektnou trávnatou plochou bolo prítomných 600 divákov. Okrem obyvateľov obce i fanúšikovia zo širokého okolia.

Lepšie začali hostia, ktorí nastúpili vo veľmi pozmenenej zostave, keď v zápase nastúpili menej vyťažení hráči a striedali aj 2 úplní novici z U19. Už v 4. minúte kopali trestný kop z ľavej strany. Loptu domáca obrana zblokovala a z prvej sa domáci hráči snažili vysunúť dopredu dlhou prihrávkou kapitána Lukácsa. Dobre zapracovala hosťujúca obrana, ktorá ho od lopty odstavila.

O prvý strelecký pokus sa pokúšal hosťujúci Starší. Jeho strela bola obranou domácich zblokovaná a lopta sa dostala na ľavú stranu k Dolnému, ktorého strela išla nad domácu bránu. Prvá strela do priestorov domácej brány išla o minútu neskoršie z kopačky Gondu. Domáci brankár Kaczorek ju chytil.

V 8. minúte bol na pravej strane faulovaný Dolný a po zahraní trestného kopu pred domácu bránu chýbalo nabiehajúcemu Staršiemu len pol kroka k tomu aby loptu dočiahol a dopravil za chrbát domáceho brankára. Prvýkrát sa stav menil v 13. minúte, keď sa v šestnástke domácich v skrumáži presadil Starší a zaznamenal hlavičkou prvý gól - 0:1.

Hostia naďalej diktovali tempo hry a pokúšali sa o strely na domácu bránu. V 16. minúte ďalekonosná strela Baču išla nad domácu bránu, v 17. minúte po centri Frimmela slabú strelu Tótha domáci brankár kryl, v 19. minúte propagačnú strelu Uhrinčaťa z pravej strany domáci brankár vyrazil, v 22. minúte po rohu z ľavej strany, ktorý zahrával Dolný, Laksíkova hlavička smerovala do stredu brány a domáci brankár ju vyrazil.

O 2 minúty neskôr Laksíkov strelecký pokus zblokovala domáca obrana. V 27. minúte, po centri Gondu z pravej strany, Kupčíkova hlavička išla vedľa ľavej žrde domácej brány. Najväčšiu šancu 1. polčasu mal v 29. minúte Dolný, ktorý sa na hranici šestnástky perfektne v rýchlosti uvoľnil tak, že išiel sám na domáceho brankára. Loptu však namieril presne do neho. Z protiútoku domáci Hriň z hranice šestnástky prudko vystrelil a lopta o 10 cm minula ľavú tyč hosťujúcej brány. To bola najnebezpečnejšia strela domácich počas celého zápasu.

V 35. minúte, po Dolného centri na ľavú stranu, Starší na 2x nedal a pri druhom streleckom pokuse mieril nad domácu bránu. O 3 minúty neskôr opäť Starší z vnútra šestnástky pálil z ľavej strany nad domácu bránu. V 39. minúte, po spolupráci Tóth – Starší, lopta z kopačky Staršieho išla nad Kaczorekovu bránu.

V 40. minúte strelecký pokus Gondu skončil na pravej tyči domácej brány. V 42. minúte Dolného strelu z pravej strany z vnútra šestnástky domáci brankár vyrazil na 11. rohový kop. V závere 1. polčasu, po akcii Dolný – Frimmel a jeho centri do šestnástky, nenašla lopta nabiehajúceho Laksíka a v úplnom závere polčasu na centrovanú loptu Tótha, smerujúcu na nabiehajúcich Laksíka a Staršieho, títo na loptu v päťke nedosiahli.

Takže polčas, napriek tomu, že domáci takmer nemali loptu, skončil pre domácich len – 0:1. O prevahe hostí svedčil aj počet rohov – 0:11.

Tréner hostí Stanislav Varga do 2. polčasu poslal na ihrisko namiesto Staršieho Vujoševića a namiesto Frimmela Richtárecha. Úvod 2. polčasu vyšiel lepšie MFK Dukla a lepšie ako v 1. polčase. Najprv kapitán Kupčík po prihrávke Dolného tesne minul domácu bránu ale v 48. minúte po Dolného rohovom kope z ľavej strany Vajda hlavou usmernil loptu do stredu brány za Kaczorekov chrbát - 0:2.

V 53. minúte sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil Vujošević ale z 12 metrov prudko vystrelil len nad domácu bránu. V 58. minúte po Laksíkovej prihrávke Vujoševićova strela opečiatkovala ľavú tyč domácej brány. O minútu neskôr sa opäť vyznamenal výborne chytajúci domáci brankár Kaczorek, ktorý robinzonádou k pravej žrdi vyrazil prudkú strelu Baču z hranice 22 metrov. V 61. minúte Tóth prihral Laksíkovi, ktorého strela z hranice šestnástky išla mimo pravej žrde domácej brány.

O minútu neskôr v 68. minúte Dolného krížna strela z ľavej strany opečiatkovala ľavú žrď domácej brány, odkiaľ sa odrazila za chrbát bezmocného Kaczoreka - 0:3. Hosťujúci tréner Stanislav Varga po tomto góle stiahol z ihriska Uhrinčaťa a Laksíka. Na ich miesto poslal prvýkrát nastúpiť za A-tím 2 novicov z U19: 18-ročného Tomáša Koreňa a 17-ročného Adama Červeňa.

Hosťujúci kolektív vyjadril svoju stálu jednoznačnú prevahu strelením 4. gólu, ktorý v 81. minúte zaznamenal Dolný po prihrávke Tótha - 0:4: Tóth zbehol po pravej strane a poslal prihrávku „do ohňa“ po zemi krížom popred päťku brankára Kaczoreka, ktorú nedokázal nikto zastaviť, až sa dostala k úplne voľnému Dolnému, ktorý je prudko poslal do odkrytej brány z 9 m.

V 85. minúte Vujošević vyzvŕtal na hranici šestnástky na 6-metrovej trase smerom k bráne 3-4 domácich obrancov a tvrdou strelou ľavačkou zavesil nechytateľne zľava krížom pod brvno a zvýšil vedenie MFK Dukla - 0:5.

V 88. minúte po jasnom faule na Dolného v pokutovom území rozhodca Holas nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bača a jeho strelecký pokus z bieleho bodu, už v 89. minúte, do pravej časti brány domáci brankár s námahou vyrazil. V záverečnej minúte napravil zahodenú penaltu a upravil konečný stav stretnutia na 0:6 Bača, ktorý krásnou strelou ľavačkou spoza 2 hráčov z 20 metrov vymietol pravý vinkeľ domácej brány.

Hosťujúca Dukla mala podľa očakávania jasnú prevahu počas celého, veľmi slušného zápasu, keď domáci v hlboko zatiahnutom bloku takmer nemali loptu. Svedčí o tom i pomer rohových kopov. Pokiaľ domáci kolektív nekopal ani jediný, hráči Dukly ich kopali 21.

FK Slovenské Ďarmoty – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6 (0:1)

Góly: 13. Starší, 48. Vajda, 62. Dolný, 81. Dolný, 85. Vujošević, 91. Bača
ŽK: nikto
Divákov: 600
Rozhodovali: Holas – Kmec, Hrebeňár

Zostavy:

FK Slovenské Ďarmoty: Kaczorek – Fényes, Horváth, Cibuľa, Krnáč – Lukács (K), Turán – Hriň (86. N. Tóth), B. Tóth, Vandornyik – Krajč (82. Bubenčík)

MFK Dukla: Krejčí – Uhrinčať (63. Koreň), Vajda, Kupčík (K), Frimmel (46. Richtárech) – Tóth, Bača – Gonda, Starší (46. Vujošević), Dolný – Laksík (63. Červeň)

Najbližší zápas odohrá MFK Dukla vo Zvolene s Liptovským Mikulášom, ktorý vyhral posledných 5 ligových zápasov.
Zápas sa začína 19. septembra 2020 o 15.30.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Starší žiaci si poradili s Rimavskou Sobotou a zahrajú si o titul

Čítať viac
Dorast

Program mládežníckych tímov

Čítať viac
A tím

MFK Dukla a fanúšikovia spájajú sily pre dobrú vec. Pomôžme spolu Elizabetke dostať sa na delfinoterapiu

Čítať viac
A tím

Naše futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu

Čítať viac
A tím

Novým koučom Dukly je Michal Ščasný

Čítať viac
Dorast

Dorastenci bodovali s Nitrou, devätnástka i sedemnástka naplno

Čítať viac