Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sedemnástka na Liptove vyhrala, devätnástka siahala na tri body s Ružomberkom
Dorast / MFK Dukla / 27.02.2023

Sedemnástka na Liptove vyhrala, devätnástka siahala na tri body s Ružomberkom

Sedemnástka na Liptove vyhrala, devätnástka siahala na tri body s Ružomberkom
Naše dorastenecké kategórie odštartovali súťažnú jar. Mladšie dorasty sa predstavili v stredu 22. februára v Ružomberku a starší dorast privítal Liptákov v sobotu 25. februára. Prvé jarné zápasy dorastov Dukly priniesli výhru, remízu aj prehru.

Devätnástka viedla nad Ružomberkom dvakrát, napokon remizovala

Naši starší dorastenci išli v sobotňajšom súboji s Ružomberkom do vedenia v 12. minúte, keď po výbornom centri z pravej strany hlavičkoval zblízka presne Marko Ševčík. Hostia odpovedali v 25. minúte podobným spôsobom, keď sa po centri z pravého krídla presadil v šestnástke kapitán Ružomberka Maté Mihályi. Krátko po zmene strán si Gabriel Demian výborne nabehol na prihrávku do ľavého rohu pokutového územia a vypýtal si faul brankára Liptákov. Nariadený pokutový kop premenil strelou k pravej tyči brány Ružomberka Samuel Svetlík. Naša devätnástka ale vedenie neudržala. Ružomberčania vyrovnali na konečných 2:2 po hodine hry, keď sa strelou spoza šestnástky presadil Matúš Matej. Našej Dukle patrí v najvyššej dorasteneckej súťaži naďalej posledná 14. priečka. Na predposledné Zlaté Moravce, ktoré prehrali, strácame 3 body.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Od začiatku bol zápas obojstranne veľmi ofenzívny. Oproti zápasom v jesennej časti sme naznačili zlepšenie, ale proti kvalitnému súperovi to na tri body nestačilo. Neustále musíme pracovať na zlepšovaní sa v defenzíve, pretože aj tento zápas nám ukázal, že tam máme najväčší problém.“

I. LSD U19 – 15. kolo 

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

Góly: 12. Ševčík, 49. Svetlík (pen.) – 25. Mihályi, 60. Matej. ŽK: 66. Svetlík – 34. Filipiak, 65. Marek, 84. Szijjártó.

Zostava MFK Dukla U19: Amrich - Bača, Jaroš, Alex, Števonka - Svetlík, Demian -Bálint (71.Pinďura), Ševčík, Murín – Rusko.

Najbližší zápas odohrá naša devätnástka v sobotu 4. marca od 11.00 h na ihrisku Petržalky.

---

Sedemnástka v Ružomberku odpovedala na vyrovnávajúci gól a vyhrala

V stredu 22. februára v Ružomberku išla staršia kategória nášho mladšieho dorastu do vedenia už v 10. minúte, keď sa po rohu z ľavej strany presadil hlavou Adam Baláž. Stav 0:1 platil až do 73. minúty, kedy domáci vyrovnali zásluhou Mareka Žáčoka, ktorý dotlačil loptu do brány Dukly po rohovom kope z ľavej strany. Naša sedemnástka si však už vzápätí prinavrátila vedenie, keď po centri zľava hlavičkoval zblízka presne Samuel Greško. Hráči Dukly už dotiahli zápas do víťazného konca.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Úvodný zápas jari bol súčasne aj akýmsi derby a mal všetko, čo derby má mať. Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali, mali sme nejaký zámer a aj keď nás počas prípravy trápili veci, ktoré nás v jesennej časti obchádzali, dokázali sme sa s tým slušne vysporiadať. Do zápasu sme vstúpili s dobrou energiou, dali sme veľmi pekný prvý gól po rohovom kope a keďže sme v tom vydržali počas celého zápasu, pričom v každej fáze sme si vytvárali veľké gólové príležitosti, tak víťazstvo je plne zaslúžené. V zápase bolo dostatok nadpriemerných výkonov, dokázali sme mať rýchly prechod do útočnej fázy po zisku lopty a chýbala tomu snáď len vyššia efektivita. Bolo tam veľa dobrých vecí a zároveň aj vecí, ktoré potrebujeme čo najskôr z našej hry odstrániť. Inak som na našich hráčov pyšný, ako sa vyrovnali s podmienkami počas zápasu a veríme, že nám tieto dôležité body v ďalších zápasoch pomôžu.“

I. LMD U17 – 15. kolo

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 73. Žáčok – 10. Baláž, 74. S. Greško. ŽK: 12. Smolka, 22. Žáčok, 74. Majerčík – 17. Zachar, 39. V. Greško (tréner), 50. Kuruc, 80. Kaščák, 88. T. Kaliský.

Zostava MFK Dukla U17: Lipták – Brunner, Murčo, Baláž, Poljovka (60. T. Kaliský ) – Zachar, Dagnoli – Kačur (66. Siman ), S. Greško, Pinďura – Kuruc (65. Kaščák)

Najbližší zápas odohrá naša sedemnástka v sobotu 4. marca od 11.00 h v Radvani-Kráľovej proti Petržalke.

---

Šestnástka na Liptove neskórovala

V stredu si s rovesníkmi z domáceho MFK Ružomberok zmerala sily aj mladšia kategória nášho mladšieho dorastu. Šestnástka Dukly na Liptove neskórovala, a prehrala tak 2:0. Domáci otvárali skóre v 21. minúte a druhý gól pridali v závere stretnutia.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Už od úvodu zápasu sme nastúpili nekoncentrovane a myslím, že aj bojazlivo. Počas prvého polčasu sme sa nedokázali dostať do hry, bránili sme veľmi naivne a súper si robil na ihrisku čo chcel. Nefungovala nám ale len hra v obrannej fáze, ale taktiež sme sa nedokázali presadiť ani v ofenzíve. Prakticky sme si nevypracovali žiadnu príležitosť ohroziť bránu Ružomberka. Druhý polčas bol o poznanie lepší, no len z pohľadu mentálneho nastavenia a zvýšenej bojovnosti celého družstva. Aj napriek celozápasovému tlaku súpera sme párkrát vystrčili rožky a pohrozili nádejnými výpadmi do otvorenej obrany. Celkovo však k spokojnosti z celkového výkonu jednotlivcov i družstva máme ďaleko.“

I. LMD U16 – 15. kolo

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 21. Ravas, 78. Latiak. ŽK: 45. Tittel – 76. Komora. ČK: 78. Komora (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U16: Černák – Bartoš, Komora, Rusňák, Mandzák (62. Nemec) – Chromek (68. Knopp), Abrahám – Kobzoš (56. Kováč), Sivíček, Králik (41. Nevedel) – Kráľ (56. Korim).

Nasledujúci zápas odohrá naša kategória U16 v sobotu 4. marca od 13.15 h v Radvani-Kráľovej proti Petržalke.