• Aktuality
  • Preview: Michalovce môžeme potrápiť i získať body
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.07.2022

Preview: Michalovce môžeme potrápiť i získať body

Preview: Michalovce môžeme potrápiť i získať body
Už sa to blíži, už je to tu! Po siedmich rokoch čaká našich futbalistov banskobystrickej Dukly prvý zápas v najvyššej slovenskej súťaži, ktorá nesie názov Fortuna liga. V piatok 15. júla hráme na ihrisku súpera v Michalovciach proti tamojšiemu MFK Zemplín.

Michalovčania hrali v predošlých dvoch sezónach v nadstavbovej časti o záchranu, tentoraz však chcú ísť vyššie. Svedčí o tom pohyb v ich kádri, ktorý sa počas leta obmenil. Na Zemplín prišli šikovný kridelník Lukáš Janošík zo Žiliny, ďalej útočník Adler da Silva zo Slovana Bratislava, český stopér Michal Jeřábek a na poslednú chvíľu ešte stredopoliar zo Žiliny Tibor Slebodník. V príprave absolvoval náš súper päť zápasov, tri vyhral /Rzeszow (v), Humenné (d), Prešov (d)/, v jednom remizoval /Košice (v)/ a jeden prehral /Vasas (v)/. Dukla odohrala takisto v príprave päť zápasov s rovnakou bilanciou – tri výhry (Trenčín, Třinec, Pohronie), jedna remíza (Budafoki) a jedna prehra (Katovice).

„Máme za sebou dobrú prípravu, Na Michalovce sme sa dobre pripravili, už to iba zužitkovať a získať tam body. Rozhodnúť môže naša tímovosť a to, že sme dlho pohromade. To by mohla byť naša výhoda. Nálada je skvelá, každý je v očakávaní a teší sa. Viacerí chalani v Dukle sme už najvyššiu súťaž hrali, takže naše očakávania sú veľké. Verím tomuto mužstvu. Myslím si, že máme silný tím. Už to len pretaviť na ihrisku,“

- prezradil nám pred stretnutím v Michalovciach stopér banskobystrickej Dukly Ľuboš Kupčík, ktorý si dobre uvedomuje silné zbrane súpera. K nim ešte dodal:

„Je to hlavne ich domáce prostredie, doma vedia byť Michalovčania nepríjemní. My sa musíme na to pripraviť a minimálne sa im vyrovnať v súbojoch a agresivite. Na dlhšiu cestu sme už pripravení, takže to by nemal byť pre nás problém.“  

Ľuboš Kupčík v strede na fotografii

Čo sa týka vzájomných zápasov medzi Duklou a Michalovcami, stretli sme sa v minulom roku dvakrát v rámci prípravy a obe stretnutia sme prehrali 0:2. Darilo sa nám v dávnejšej minulosti v Slovenskom pohári, keď sme nad Zemplínom u súpera trikrát zvíťazili (v r. 2011 2:1, v r. 2006 2:0 a v r. 2004 1:0).

„Pár vecí sme si o nich povedali. Vieme, čo je ich silnou stránkou, kde majú slabiny. Dá sa na nich dobre pripraviť a svojou hrou ich určite budeme môcť potrápiť,“

- tvrdí náš ofenzívny stredopoliar Róbert Polievka, ktorý si aj v nasledujúcej sezóne navlečie kapitánsku pásku, avšak teraz už s väčšou fortunaligovou zodpovednosťou. Na tlačovej konferencii v stredu pred novinármi k tomu povedal:

„Určite zodpovednosť je obrovská, za klub, za hráčov, za mužstvo, za to, čo sme tu vybudovali. Každý jeden z nás, čo zostal v mužstve, o niečo v druhej lige bojoval, to bol postup a ten sa nám podaril. Teraz je iba na nás ako to zužitkujeme. Ja sa na najvyššiu súťaž určite teším, pretože je to pre mňa v tejto úlohe kapitána Dukly veľká výzva.“

Robo Polievka na fotografii

Piatkový duel v Michalovciach si môžete pozrieť na TV Nova Sport 1 alebo na Voyo. Výkop je o 20.30 hodine. Fandite nám DUKLA DO TOHO!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Preview: Cestujeme do Petržalky na umelú trávu s ambíciou bodovať

Čítať viac
A tím

Po víťazstve nad Bardejovom sme už na priebežnej 6.priečke

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Dorastenci nestačili na trnavský Spartak

Čítať viac
A tím

Jakub Uhrinčať smeruje do pražskej Sparty!

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Šestnástka porazila rovesníkov z Prešova, proti Martinu uspela dvanástka

Čítať viac
A tím

V sobotu sa predstavíme na ihrisku FK Poprad

Čítať viac