• Aktuality
  • Ivan Mensah napokon posilní MFK Dukla
A tím / MFK Dukla / 21.02.2024

Ivan Mensah napokon posilní MFK Dukla

MFK Dukla

MFK Dukla

Ešte len 19-ročný ghanský obranca Ivan Mensah, ktorý odohral pod Urpínom dva zimné prípravné zápasy, napokon prichádza do MFK Dukla Banská Bystrica na hosťovanie do konca sezóny s opciou na následný trvalý prestup.

V zimnej príprave zasiahol 190 cm vysoký stopér za náš tím do prípravných zápasov proti Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi. Ivan je hráčom MŠK Žilina, pod Dubňom hrával od sezóny 2022/2023 za druholigový B-tím.

O príchode Ivana Mensaha povedal viac športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores: „Po odchode Jakuba Uhrinčaťa do Sparty Praha sme potrebovali zareagovať. Z tohto dôvodu sme už dlhšiu dobu pracovali na príchode Ivana Mensaha. Som rád, že sa to podarilo a môže sa pripravovať s mužstvom. Už v januári s nami strávil niekoľko dní, počas ktorých naznačil  svoj potenciál aj smerom do budúcnosti.  Prichádza k nám na hosťovanie s možnosťou uplatnenia opcie. Svoju šancu určite dostane a verím, že ju dokáže premeniť na dlhšiu spoločnú spoluprácu.“

Ivan Mensah už absolvoval s tímom stredajší tréning na Štiavničkách, po ktorom prehovoril o svojom príchode: „Bolo to veľmi zaujímavé, lebo som do poslednej chvíle nevedel, či prídem, alebo nie. Keď som sa dozvedel, že je to možné, tak som bol šťastný, lebo som veľmi chcel prísť sem. Rozhodol som sa prijať ponuku hlavne preto, lebo tréner ma tu chcel. Rozprával som sa s trénerom a páčila sa mi jeho predstava. To je vždy veľmi pozitívne, keď tréner vidí, čím by ste mohli pomôcť tímu. To je aj môj cieľ, pomôcť tímu víťaziť, a potom môžem rásť aj ja. Ale v prvom rade som prišiel pomôcť tímu.“

Čo Ivan Mensah zatiaľ vie o našom klube? „Nie veľa. Sledujem klub na sociálnych sieťach, takže niečo som sa dozvedel odtiaľ. Viem však, že Dukla má úžasných fanúšikov. Chcel by som sa s nimi stretnúť,“ odpovedal.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Navždy opustila naše futbalové rady vzácna futbalová a pedagogická osobnosť!

Čítať viac
Dorast

ZADARMO autobusom do Zlatých Moraviec

Čítať viac
A tím

Príprava: V Žiline proti B- tímu víťazstvo 3:2

Čítať viac
A tím

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu

Čítať viac
A tím

Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom

Čítať viac
A tím

Vo Zvolene privítame FK Železiarne Podbrezová

Čítať viac