• U 17 opäť s plným bodovým ziskom
Dorast / MFK Dukla / 07.03.2023

U 17 opäť s plným bodovým ziskom

Dorastenecké tímy MFK Dukla Banská Bystrica odohrali počas prvého marcového víkendu svoje druhé jarné súťažné zápasy, keď sa stretli s rovesníkmi z Petržalky. V akcii boli už aj naše žiacke družstvá. Pätnástka aj štrnástka vyhrala v Rimavskej Sobote s čistým kontom.

Devätnástka v Petržalke nebodovala

Naša devätnástka hrala v sobotu na umelej tráve v Petržalke od 23. minúty o desiatich, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Dávid Jaroš. Domáci využili početnú prevahu do prestávky na dva góly. V druhom polčase skórovali hráči Petržalky ešte raz. Naši starší dorastenci už gólovo nereagovali. Po prehre patrí devätnástke Dukly v tabuľke naďalej posledná priečka, s 3-bodovou stratou na Zlaté Moravce.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Zápas ovplyvnilo rýchle vylúčenie Jaroša, ktorý dohral už v 23. minúte. Situácia sa pre nás ešte viac skomplikovala, keď súper do polčasu dvakrát skóroval. Druhý polčas bol už za týchto okolností viac o dôstojnom dohraní zápasu, ako o reálnom pomýšľaní na obrat.“

I. LSD U19 – 16. kolo

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 26. Bíly, 36. Minka, 68. Strákoš. ŽK: 38. Gula – 20. Jaroš. ČK: 23. Jaroš (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U19: Amrich -Jaroš, Synak, Alex, Števonka - Svetlík, Demian (84.Longauer) - Bálint, Ševčík, Murín – Rusko (65.Bača).

Naša devätnástka odohrá najbližší zápas v sobotu 11. marca, keď o 11.00 h privíta v Radvani-Kráľovej Podbrezovú.

---

Sedemnástka zlomila Petržalku v druhom polčase

Naši mladší dorastenci U17 privítali v sobotu na umelej tráve v Radvani-Kráľovej Petržalku. Duklu poslal do vedenia v 17. minúte poslal Samuel Zachar, ktorý sa presadil z dorážky po rohovom kope z pravej strany. Hostia odpovedali po polhodine hry, a tak platil po polčase stav 1:1. Naša sedemnástka v druhom dejstve strhla víťazstvo na svoju stranu. V 64. minúte skóroval hlavou po rohu z ľavej strany Adam Baláž. Na konečných 3:1 upravil v samom závere na dvakrát po rýchlom protiútoku Samuel Greško. Našej kategórii U17 patrí v tabuľke 5. priečka so 4-bodovou stratou na Ružomberok a s 3-bodovým náskokom na Podbrezovú.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U 17: ''Na zápas sme sa pripravovali rovnako dôkladne ako na každý. Vedeli sme, že súper má vynikajúco vyskladané mužstvo, dôrazné, disciplinované a dokáže hrať vyrovnaný zápas s kýmkoľvek. Nakoniec zápas bol vysoko taktický s množstvom súbojov a šancí bolo menej. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť prvý gól, avšak veľa vecí nám fungovalo inak ako sme si predstavovali, respektíve skôr nefungovalo a bolo to viac o nás ako o súperovi, keďže nás trápili rôzne zdravotné starosti a výpadky. Prístup, nasadenie boli v poriadku, na takýto zápas to  však chce aj kvalitu a viac nadpriemerných výkonov, pričom taktická vyzretosť je podstatná. Toto nám nešlo a tak sme už v polčase urobili zmeny, zmenili sme veci z pohľadu taktiky a naša hra sa výrazne zlepšila. Zápas nakoniec rozhodla jedinečnosť niektorých jednotlivcov, tým, že dokázali strhnúť ostatných svojím prístupom aj výkonom a aj efektivita.''

I. LMD U17 – 16. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 3:1 (1:1)

Góly: 17. Zachar, 64. Baláž, 90. S. Greško – 30. Tung. ŽK: 60. S. Greško, 85. Kaščák – 58. Andrejšin, 81. Paldan.

Zostava MFK Dukla U17: Lipták – Greško, Murčo, Zachar (C), Pinďura, Brunner, Gonda (83. Kaščák), Kvasna (46. Kormaňák), Baláž, Kačur, M. Poljovka (58. T. Kaliský).

Naša sedemnástka sa najbližšie predstaví v sobotu 11. marca o 11.00 h na ihrisku Podbrezovej Skalici

---

Šestnástka podľahla Petržalke najtesnejším rozdielom

Následne sa s rovesníkmi z Petržalky stretla aj mladšia kategória nášho mladšieho dorastu. O jediný gól stretnutia sa už v 9. minúte postarali hostia. Naša šestnástka je tak po prehre najtesnejším rozdielom na 6. mieste. Siedma Petržalka sa dotiahla na rozdiel jediného bodu. Na piaty Slovan strácame 6 bodov.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Vstup do zápasu bol poznateľne lepší oproti predchádzajúcemu zápasu v Ružomberku. Dokonca, prvú veľkú gólovú príležitosť po rohovom kope sme mali my, no individuálne sme ju nezvládli. Naši hráči sa snažili dostať súpera pod tlak, miestami sa nám to darilo, ale výber hráčov Petržalky bol na lopte o poznanie silnejší, kombinačnejší a celkovo kompaktnejší. V útočnej fáze sme sklamali hlavne spôsobom zakladania útoku, kedy sme lopty často nakopávali do priestoru, kde nábeh hráčov nefungoval, a tým dochádzalo k nevynútenej strate lopty. Myslím si ale, že aj napriek väčšej

kvalite súpera sme si vytvorili tri sľubné príležitosti a ohrozili bránu hostí. Výsledok zápasu je však spravodlivý a súper si zaslúžene odviezol tri body.“

I. LMD U16 – 16. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Petržalka 0:1 (0:1)

Gól: 9. Danihel. ŽK: 32. Hlavatý, 52. Šubert, 74. Konopeus (všetci Petržalka).

Zostava MFK Dukla U16: Macko – Abrahám (62. Kováč), Nemec, Rusňák, Mandzák – Chromek (67. Králik), Sivíček – Bartoš (55. Zbyňovský), Nevedel (62. Korčok), Kobzoš (55. Korim) – Kráľ.

Nasledujúci zápas odohrá naša šestnástka v sobotu 11. marca od 13.15 h v Radvani-Kráľovej, kde bude hostiť rovesníkov z Podbrezovej.

---

Pätnástka na úvod jari víťazne v Rimavskej Sobote

Naši starší žiaci U15 odštartovali jarnú časť v nadstavbovej skupine Stred o umiestnenie stretnutím na pôde Rimavskej Soboty. Už v 8. minúte poslal Duklu do vedenia Henrich Vidhold, ktorý v úvode druhého polčasu vsietil ďalší gól. Naša pätnástka si zároveň udržala čisté konto.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Od úvodu zápasu sme súpera zatlačili pred ich pokutové územie. Hrali sme aktívne, súpera sme vysoko napádali a získavali sme lopty dobrým napádaním, čo sme využili už v 6. minúte na strelenie gólu, keď sa v šestnástke presadil Vidhold. Za polčas sme si vytvorili množstvo šancí, ale v koncovke sme sa trápili. Druhý polčas sme hrali znovu aktívne, s množstvom šancí, ale skórovali sme iba raz. Mužstvo celkovo podalo dobrý výkon, až na to zakončenie. Počas celého zápasu sme boli aktívnejší a zaslúžene sme si odviezli tri body.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – nadstavbová časť o umiestnenie – 2. kolo

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 8. a 45. Vidhold. ŽK: 53. Gömori (MFK Dukla).

Zostava MFK Dukla U15: Noga- Valach (75. Kostúr), Gömori, Bednarčík, Hajdúch (52. Pálenkáš) - Debnár, Chromek - Maslák (65. Illés), Ferenc (75. Kubalák), Vidhold - Page (75. Šinský).

Naša pätnástka odohrá najbližší duel v piatok 10. marca, keď o 10.00 h privíta v Radvani-Kráľovej Podbrezovú.

---

Štrnástka v prvom jarnom zápase taktiež zvíťazila s čistým kontom

Prvý jarný duel odohral aj náš tím U14. V Rimavskej Sobote mohli otvoriť skóre domáci, ale ich hráč v 14. minúte nášho brankára a kapitána Patrika Sokola z bieleho bodu neprekonal. Mladšia kategória našich starších žiakov sa začala strelecky presadzovať až po zmene strán. V rozmedzí siedmich minúte skóroval dvakrát Viliam Pecník. V 66. minúte pridal náš tretí gól striedajúci Dávid Ostrihoň a na konečných 0:4 upravil v 70. minúte Marco Penksa.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: „Celý zápas sa hral prakticky na jednu bránu, no v prvom polčase nám chýbala kvalita v ofenzívnej fáze. Bolo to také kostrbaté, hráči príliš často chceli riešiť situácie individuálne do početnej prevahy súpera. V prvom polčase sme individuálnymi chybami domácim ponúkli dve vyložené príležitosti, no našťastie sme neinkasovali. V druhom polčase si chalani zobrali poučenie, hrali viac tímovo a vytvorili si niekoľko šancí, z ktorých sme štyri aj premenili. Aj keď sme boli lepší, v zápase bolo množstvo nedostatkov, na ktorých musíme ďalej pracovať.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – nadstavbová časť o umiestnenie – 2. kolo

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:0)

Góly: 45. a 52. Pecník, 66. Ostrihoň, 70. M. Penksa.

Zostava MFK Dukla U14: Sokol – Jančiar (47. J. Lomnický), Kubiš (11. Krajčovič), M. Penksa, Krnáč – Genči, Gondáš, Pizzolato – S. Lomnický (35. Ostrihoň), Pecník, Čatloš.

Naša štrnástka sa najbližšie stretne s Podbrezovou, a to v piatok 10. marca o 12.00 h v Radvani-Kráľovej.

Stále si môžete zakúpiť vstupenky na nedeľný duel Dukličky s DAC Dunajská Streda

Porazili sme Žilinu pred skvelými divákmi a bodovo sa na súpera dotiahli

Dorast

Sumár mládeže: Starší žiaci hrali prvé jarné majstráky, devätnástka zdolala v príprave Opavu