Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jakub Uhrinčať bude v Dukle ďalšie tri sezóny
A tím / MFK Dukla (PR) / 25.04.2022

Jakub Uhrinčať bude v Dukle ďalšie tri sezóny

Jakub Uhrinčať si podáva ruku s Jozefom Moresom

Jakub Uhrinčať si podáva ruku s Jozefom Moresom

Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica sa dohodlo na novom trojročnom kontrakte s 21-ročným stredopoliarom Jakubom Uhrinčaťom. Ide o odchovanca nášho klubu, ktorý sa stal pevnou súčasťou nášho kádra mužov.

Jakub Uhrinčať si svojimi výkonmi vypýtal zmluvu od materského klubu a ponuku vedenia prijal rád. S MFK Dukla podpísal nový trojročný kontrakt a po jeho uzavretí prezradil aj dôvody:

Ponuka prišla od vedenia klubu a neváhal som ani sekundu. Som presvedčený o tom, že toto je výborné miesto pre môj futbalový rast. Som Bystričan, Duklu mám od malička v srdci, o to je tento podpis zmluvy prijímaný s krajším pocitom. Som najmä rád, že môžem futbalovo rásť doma. Som nesmierne vďačný vedeniu a celému klubu za šancu a dôveru.“

Jakub vyzdvihol aj atmosféra v tíme, ktorý hrá aktuálne o prvú priečku v druhej lige, pričom neopomenul ani stále sa zlepšujúce podmienky:

„Aj to bol faktor, prečo som sa rozhodol a uľahčilo to moje rozhodovanie, pretože je tu fakt skvelá partia, všetci držíme pohromade, ťaháme za jeden povraz a rozumieme si aj mimo futbalu. A to je dôležité. Máme stanovené ciele i ambície a ideme pevne za nimi.“

Nový trojročný kontrakt s Jakubom Uhrinčaťom doťahoval do posledných detailov najmä športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Jozef Mores. K jeho zdarnému uzavretiu nám povedal:

„Som veľmi rád, že sme s Jakubom spoločne uzavreli trojročnú zmluvu. Veľmi nám na tom záležalo. Podpisom kontraktu vyjadrujeme vieru a presvedčenie v Jakubove schopnosti, ktoré už dlhšiu dobu prezentuje. Vnímame a ceníme si nielen jeho hernú, fyzickú a mentálnu kvalitu, ale aj inteligenciu, rozvahu a lojalitu voči klubu. Tieto vlastnosti sú tiež predpokladom jeho ďalšieho športového a osobnostného rastu a vidíme v ňom veľký potenciál.“

Mores zároveň vyjadril presvedčenie, že Uhrinčať sa vďaka menovaným schopnostiam postupne prepracuje do líderských pozícií nášho mužstva a stane sa neoddeliteľnou súčasťou základnej jedenástky.

„Podpísaná zmluva s Jakubom Uhrinčaťom je aj pre náš klub záväzkom vytvárať čoraz lepšie podmienky nielen pre rozvoj samotného Jakuba, ale aj pre všetkých odchovancov, ktorí na základe športových a osobnostných predpokladov budú tvoriť budúci základ  nášho 'A' tímu,“

- dodal športový šéf Dukly Jozef Mores, pričom pracuje aj na ďalších zmluvách a ponukách pre našich mladých odchovancov, dorastencov, ktorí by sa mohli uplatniť v našom ligovom mužstve.

Jozef Mores na fotografii