• V pohári končíme, v Žiari nad Hronom sme nevyužili šance
A tím / MFK Dukla BB / 24.10.2023

V pohári končíme, v Žiari nad Hronom sme nevyužili šance

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica už v Slovnaft Cupe pokračovať nebudú. V utorok 24. októbra prehrali v Žiari nad Hronom s domácim druholigistom najtesnejším rozdielom, keď nevyužili viacero vyložených šancí.

Tréner Dukly Michal Ščasný vynechal zo zápasovej nominácie Róberta Polievku, Jakuba
Považanca, Ľubomíra Willwébera, Branislava Ľuptáka, Timoteja Záhumenského, Lukáša
Migaľu a Borisa Godála. Martin Rymarenko začal na lavičke.
Prvú šancu sme videli až v 19. minúte, keď João Guimarães získal sklzom na hranici
súperovej šestnástky loptu pre Davida Depetrisa, ktorý ale osamotený z prvej vystrelil len po
zemi do stredu brány. Krátko na to udrelo z ničoho nič Pohronie. Adam Horvát vyhral na
hrote útoku rýchlostný súboj so Samuelom Svetlíkom a zľava zakončil po trávniku povedľa
Michala Trnovského k vzdialenejšej tyči - 1:0. Dukla mohla vyrovnať v 25. minúte po
štandardke z pravej strany, ktorú zahral Guimarães. Adam Hanes predĺžil loptu hlavou na
zadnú tyč a Svetlík zakončil do brvna.
Domáci pohrozili opäť v 29. minúte, ale Dmytro Laktionov vystrelil spoza pokutového
územia len nad bránu. O pár minút neskôr si na opačnej strane vypracoval šancu Hanes, ktorý
si nabehol na prihrávku Guimarãesa za obranu a vypálil nebezpečne z pravej strany
šestnástky, ale gólman domácich Ivan Rehák vyrazil loptu do ľavej tyče. V 36. minúte opäť
výborne napádal Guimarães, ktorý získal loptu pred pokutovým územím súpera, čím
vybojoval nádejné prečíslenie, ale zobral to na seba a tesne minul ľavú tyč Rehákovej
svätyne. V prvom polčase sme ešte evidovali príležitosť Enza Arevala z blízkosti bieleho
bodu po Hanesovej prihrávke sprava, no pod nohy sa mu výborne hodil brániaci hráč
domácich.
Prvá šanca po zmene strán patrila Pohroniu. V 52. minúte sa Horvát na hrote útoku opäť
presadil cez Svetlíka, vo vzduchu trafil loptu nebezpečne, ale Michal Trnovský stihol vyraziť
na roh. Za nepriaznivého stavu naskočil z lavičky do zápasu aj Martin Rymarenko, ktorý
zakončoval už po pár sekundách pobytu na ihrisku, ale v 63. minúte si s jeho obaľovačkou z
hranice šestnástky Rehák poradil. Rymarenko sa dostal k ďalšej koncovke v 71. minúte po
spätnej prihrávke Tibora Slebodníka z ľavého rohu ihriska, ale lopta mu nesadla ideálne.
Vzápätí sa na opačnej strane ihriska, v pokutovom území previnil Oliver Klimpl faulom na
Laktionova. Loptu si na biely bod postavil striedajúci Peter Mazan, ktorý vystrelil doľava, ale
Trnovský smer strely vystihol a penaltu zneškodnil. Lopta sa odrazila rovno pred Mazana, ale
bývalý hráč Dukly zlyhal aj pri dorážke a Trnovský držal hostí v hre. Brankár účastníka
najvyššej súťaže musel opäť zasahovať v 77. minúte pri strele Jakuba Jokela z uhla z pravej
strany. Následne mala ďalšiu tutovku Dukla. Rymarenko skvelou prihrávkou vysunul za
obranu Hanesa, ktorý ale vo vyloženej šanci zakončil zľava veľmi nepresne, keď
vzdialenejšiu tyč minul o hodný kus.

V 82. minúte zas Hanes hlavičkoval v šestnástke nad bránu po vysokom centri Šimona
Mičudu z ľavého krídla. Hráčom Dukly sa už v záverečnej 10-minútovke vyrovnať
nepodarilo. Posledná nebezpečná strela zápasu patrila domácim, keď Jokel v 86. minúte
natiahol Trnovského z hranice pokutového územia. Medzi šestnásť najlepších tímov Slovnaft
Cupu 2023/2024 tak postúpil druholigista FK Pohronie. Mužstvo Dukly hnala vpred 8-členná
skupina skalných priaznivcov v sektore hostí.
Povedali o zápase
Ľuboš Kupčík, kapitán FK Pohronie, bývalý hráč Dukly: „Už po žrebe som sa tešil, že
budem hrať proti bývalému klubu. O to viac ma teší, že sme dnes vyhrali a podali celkom
sympatický výkon. My sme vedeli, že Bystrica nebude hrať v plnej sile. Predsa, mám tam
známych, kamarátov, takže sme vedeli, kto nejde hrať. Zápas bol podľa mňa vyrovnaný.
Tešíme sa, že sme postúpili ďalej. Teraz sa nám celkom darí, nedostávame góly, takže pre nás
len pozitívum do ďalšej práce. "Mazo" (Peter Mazan) navrhol, že každý, kto bol v Bystrici,
prihodí do kasy dvesto eur, takže aj mňa to bude stáť dvesto eur.“
Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Jednoduché, domáci dali jeden gól, my žiadny, takže
súper zaslúžene postúpil. Na druhej strane, nerobím z toho vedu. Pre nás je podstatný zápas,
ktorý nás čaká v piatok v Podbrezovej. Hodnotenie výkonov si necháme do kabíny. Niektorí
hráči ma potešili, niektorí menej. Budú musieť pridať, aby sa dostali do nominácie do zápasov
v lige. Bral som to ako zápas, v ktorom dostanú príležitosť mladí hráči, ako aj v každom
pohárovom zápase, ktorý sme doteraz hrali. Pre nich je to motivácia, aby nám ukázali, či ich
môžeme použiť v lige. To je pre nás podstatné.“
Martin Rymarenko, hráč MFK Dukla: „Je to určite sklamanie, išli sme sem určite s cieľom
postúpiť, ale uvedomovali sme si, že to bude ťažký zápas, lebo druhá liga už má svoju
kvalitu. Poznáme tu chalanov, takže sme vedeli, čo nás bude čakať. Proste sme dnes
nepremenili veľmi veľa šancí, takže gratulujem Pohroniu k postupu, my sme sklamaní.“
Michal Trnovský, brankár MFK Dukla pre BBonline.sk: „Pohronie má svoju kvalitu a išli
sme sem s tým, že nás nečaká nič ľahké, čo sa potvrdilo. Ako vidíte, nakoniec to nestačilo.
Určite je to pre nás sklamanie, pretože sme chceli postúpiť. Ideme ďalej a ostáva nám liga.
Musíme sa pripraviť na Podbrezovú, nič iné nám neostáva. Po chytenej penalte som videl, že
lopta ide Mazanovi na volej. Neostávalo mi nič iné, len sa hodiť do brány. Našťastie to zle
trafil, a mne sa to podarilo nejak chytiť.“
Adam Hanes, hráč MFK Dukla pre BBonline.sk: „Bol to pohárový zápas, ani domáci
nedali úplne plnú silu. My sme hrali v mladej zostave. Bol to otvorený zápas, šance mali aj
domáci, ale aj my sme ich mali veľa. Zápas mohol skončiť aj 3:3, no bohužiaľ, je to prehra.
Mrzí nás, že nejdeme ďalej. Pokiaľ ide o moje šance, tak človek sa snaží, až príliš tlačí na
pílu, a už to potom proste nejde. Dnes keby hrám do rána, tak asi by som ten gól nedal, čo ma
veľmi mrzí, lebo ja sám som zahodil niekoľko šancí, čiže tá prehra ide aj na môj vrub. Mrzí
ma to, ale dúfam, že v piatok v Podbrezovej si to vynahradíme.“
Slovnaft Cup - 4. kolo - utorok 24.10.2023, 14.30 h - Žiar nad Hronom
FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 20. Horvát. ŽK: 12. Jatta - 17. Klimpl, 25. Guimarães, 40. Svetlík. Rozhodovali:
Ochotnický - Lalo, Kardelis. Diváci: 278.
Zostava FK Pohronie: Rehák - Šikula, Kupčík (C) (81. Prikryl), Jatta - Jawara (64. Mazan),
Bonsu, Schlossár (46. Lupták), Masaryk (57. Barbora) - Horvát, Urgela (57. Jokel),
Laktionov.
Tréner: R. Urgela.
Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Trnovský - Klimpl, Hlinka (C) (46. Uhrinčať),
Svetlík - Mičuda, J. Guimarães, Richtárech (46. Köröš), Maya (62. Pišoja) - E. Arevalo (62.
Rymarenko) - Hanes, Depetris (46. Slebodník).
Tréner: M. Ščasný.
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrajú nasledujúci zápas už v piatok 27.
októbra od 17.30 h, keď ich v rámci 12. kola Niké ligy čaká derby v Podbrezovej.

Dorast na bratislavský Slovan nestačil

Preview: Majstra chceme potrápiť a nadviazať na dva dobré zápasy

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci