• Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s Petržalkou, štrnástka a mladší žiaci víťazne proti Zvolenu
A tím / MFK Dukla BB / 22.08.2023

Naše dorastenecké kategórie sa počas tretieho augustového víkendu stretli s rovesníkmi z Petržalky. Žiacke tímy odštartovali sezónu.

Devätnástka má prvý bod
Naši starší dorastenci sa v sobotu 19. augusta v Kremničke ujali vedenia v stretnutí 2. kola
v 15. minúte zásluhou Branka Pinďuru. Hostia z Petržalky však v 70. minúte vyrovnali, a tak
sa body delili. Naša U19 odohrá nasledujúci zápas v sobotu 26. augusta od 11.00 h na ihrisku
ŠK Slovan Bratislava.

I. LSD U19 – 2. kolo – sobota 19.08.2023, 11.00 h – Kremnička
MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:1 (1:0)
Góly: 15. Pinďura – 70. Bordáč. ŽK: 41. Kuruc – 35. Tovaly, 37. Joaquin, 55. Schmidt, 59.
Bordáč.

Zostava MFK Dukla U19: Lukáč – Wallner, S. Greško (68. Bača), Baláž, Murčo, Kuruc,
Murín (C), Pinďura (54. Števonka), Zachar, Straka, Mikušiak (62. Dagnoli). Tréner: M.
Poljovka.
---
Sedemnástka na Petržalku nestačila
Naši mladší dorastenci U17 v sobotu domácej Petržalke vysoko podľahli. Nasledujúci zápas
odohrajú doma v Kremničke, kde v sobotu 26. augusta o 11.00 h privítajú bratislavský
Slovan.

I. LMD U17 – 2. kolo – sobota 19.08.2023, 11.00 h – UT Petržalka
FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (4:0)
Góly: 15. a 53. Mozola, 28. a 31. Kováčik, 34. Ševce, 63. Šoltys – 47. Kráľ. ŽK: 50. Hlavatý,
59. Šoltys – 54. Nevedel.

Zostava MFK Dukla U19: Slovák (60. Macko) – Komora (46. Kráľ), Nemec (C), Rusňák,
Rubint (74. Stacho), Chromek, Sivíček, Kobzoš (60. Briscoli), Korčok, Nevedel (60. Korim),
Zbyňovský. Tréner: C. Csányi.
---
Šestnástka v Petržalke taktiež neuspela
Naši mladší dorastenci U16 inkasovali už v úvode stretnutia a v 19. minúte prehrávali
v Petržalke 2:0. Zápas zdramatizovali v 48. minúte, keď penaltu premenil Tomáš Mališ.
Domáci si však v 70. minúte poistili víťazstvo. Naša šestnástka bude hrať najbližšie v sobotu
26. augusta v Kremničke, kde o 13.15 h privíta rovesníkov z ŠK Slovan Bratislava.

I. LMD U16 – 2. kolo – sobota 19.08.2023, 13.15 h – UT Petržalka
FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)
Góly: 3. Kianička, 19. Šoltys, 70. Korbut – 48. Mališ (pen.). ŽK: 24. Vidhold.

Zostava MFK Dukla U16: Račák – Bednarčík (C), Vierik, Page (41. Maslák), Škuta, Balaj,
Debnár (64. Hollý), Mališ, Vidhold (54. Kubalák), Ferenc (64. P. Illés), Slpovski (41. Stoľar).
Tréner: M. Strelec.
---
Pätnástka proti Zvolenu strelecky naprázdno
Naši starší žiaci U15 vstúpili do sezóny prehrou, keď sa im v sobotu v Priechode proti
Zvolenu nepodarilo skórovať. V rámci 2. kola sa naša pätnástka predstaví v sobotu 26.
augusta o 10.00 h v Rimavskej Sobote.

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 1. kolo – sobota 19.08.2023, 10.00 h – Priechod
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 0:2 (0:1)
Góly: 16. a 80. Oravec. ŽK: 19. Šulek.

Zostava MFK Dukla U15: Auxt – Kapralov (70. Genči), Kmeť (C), Šulek, Jančiar, Kolárik,
Gondáš (62. Krnáč), Herédy (50. Gabriš), V. Pecník (50. Kočvara), Penksa, Patráš. Tréner: P.
Rebek.

---
Štrnástka Zvolen zdolala
Viac sa proti Zvolenu darilo našim starším žiakom U14, ktorí sa ujali vedenia už v 5. minúte
zásluhou Andreja Gorala. Hostia síce v 57. minúte vyrovnali, ale v závere duelu rozhodol
o výhre Dukly Lukáš Pecník. Našu štrnástku čaká ďalší zápas v sobotu 26. augusta o 12.00 h
v Rimavskej Sobote.

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 1. kolo – sobota 19.08.2023, 12.00 h – Priechod
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 2:1 (1:0)
Góly: 5. Goral, 67. L. Pecník – 57. Melich.

Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš – Lauko, Ďubek, Holubčík, A. Poljovka (58. Šimo),
Šimko, Žambor (C), Goral (46. Lepieš), Macho (36. Lačný), Záhorec (36. L. Pecník), P.
Horváth (46. Drozd). Tréner: P. Nemčík.
---
Trinástka vo Zvolene dominovala
Úspešný vstup do sezóny majú za sebou aj naši mladší žiaci U13, ktorí v sobotu vo Zvolene
zvíťazili výsledkom 0:7, pričom dvakrát skóroval Roman Radoš. V 2. kole sa naša trinástka
predstaví v sobotu 26. augusta o 10.00 h doma v Selciach proti Rimavskej Sobote.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 1. kolo – sobota 19.08.2023, 10.00 h – Zvolen
MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 (0:3)
Góly: 5. L. Ružbacký, 24. L. Blaško, 34. a 41. Radoš, 45. Mikloško, 60. Driečny, 67. N.
Ščasný.
Zostava MFK Dukla U13: Kováč (C), Valent, Nemčok, Laššák, Laco, J. Ružbacký,
Mikloško, L. Blaško, L. Ružbacký, Radoš, Schmidtmayer, Štubňa, T. Kaliský, Mikolaj, N.
Ščasný, Driečny. Tréner: M. Markovič.
---
Dvanástka vo Zvolene taktiež vysoko vyhrala

Aj naši mladší žiaci U12 zvíťazili na úvod sezóny vo Zvolene dominantným spôsobom. Zápas
skončil v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách výsledkom 3:13, pričom až 4-krát
skóroval kapitán Adam Kmeť. Naša dvanástka sa s Rimavskou Sobotou stretne v sobotu 26.
augusta v Selciach o 11.30 h.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 1. kolo – sobota 19.08.2023, 11.30 h – Zvolen
MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 3:13 (2:7)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Matejkin, Citara, Donoval, Dobrík, Holík 1, Auxt, Ďurčík
1, Valent 1, Ferenc, Kmeť (C) 4, Čunderlík, Puzio, Pirník, Lameš 1, D. Horváth 2, Kupec,
Švantner 2, Fajčík 1, Daubner, Valuška. Tréner: D. Vernarský.
---
B-tím starších žiakov zachránil v závere bod
Rezerva našich starších žiakov vstúpila do novej sezóny II. ligy rýchlym gólom v Selciach
proti Detve, ale hostia do uplynutia 51. minúty otočili na 1:3. B-tím našej U15 však dvomi
gólmi v závere stretnutia vybojoval aspoň bod. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 26. augusta
od 10.00 h v Kováčovej.

II. LSŽ U15 – sk. C – nedeľa 20.08.2023, 10.00 h – Selce
MFK Dukla Banská Bystrica B – MFK Detva 3:3 (1:1)
Góly: 3. Perichta, 65. Fodor, 67. Strečok – 25., 37. a 51. Kamrla.

Zostava MFK Dukla U15 B: Sokol – Strečok (C), Peciar, Búry (36. Kmeť), Fodor,
Krajčovič, Genči (61. Peciar), Králik, Debnár, Perichta (46. Tonhauser), Krnáč. Tréner: A.
Uhliarik.
---
B-tím mladších žiakov s Detvou prehral
Rezerva našich mladších žiakov v nedeľu v Selciach podľahla Detve vysokým rozdielom.
Ďalší zápas ju čaká v sobotu 26. augusta o 11.45 h v Kováčovej.

II. LSŽ U13 – sk. C – nedeľa 20.08.2023, 11.45 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – MFK Detva 0:10 (0:6)
Góly: 1., 3., 13. a 19. Sliacky, 26. a 52. Budinský, 30., 44. a 60. Bystriansky, 34. Kováč.
Zostava MFK Dukla U13 B: Matejkin, Huťka, Múka, Valuška, Flasik, Čunderlík, Dropčo,
Horňák. Baczigál, Šmelko, Bičan, Floch, Abrahám, Koštial, Kmeť. Tréner: A. Uhliarik.

Príprava: V Žiline proti B- tímu víťazstvo 3:2

V sobotu na vlastnom trávniku proti rezerve Slovana

Ostrý štart Niké ligy, lístky na zápas MFK Dukla B. Bystrica - FK Železiarne Podbrezová sú v predaji.