Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jazda bez prehry pokračuje, rabovali sme u lídra!
A tím / MFK Dukla / 12.04.2019

Jazda bez prehry pokračuje, rabovali sme u lídra!

Jazda bez prehry pokračuje, rabovali sme u lídra!
Po piatich jarných zápasoch, v ktorých futbalisti MFK Dukla neokúsili trpkosť prehry nastúpili v piatok 12.apríla na ďalší majstrovský futbalový zápas na ihrisku vedúceho mužstva druhej ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v Žiari nad Hronom. Trénerovi Vargovi chýbali v základnej zostave zranení Savić s Vaščákom.
Vstup do zápasu vyšiel výborne našim chlapcom. Už v tretej minúte sme zahrávali rohový kop z pravej strany. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Vajda a z troch metrov zaznamenal vedúci gól nášho mužstva. O minútu na to domáci Abrahám v samostatnom úniku vystrelil nikým netiesnený spoza šestnástky ale Krejčí loptu vyrazil. V piatej minúte sa k samostatnému úniku z vlastnej polovice odhodlal Polievka. Dostal sa až do domáceho pokutového územia a nahral nekrytému Staršiemu, ktorý zvýšil naše vedenie na 0:2. V desiatej minúte sa domáci zadák Nosko dostal až pred Krejčího, ktorý jeho nepríjemnú strelu chytil. Útoky sa potom striedali na oboch stranách a diváci sa mali načo pozerať. V tridsiatej minúte sme mali opäť veľkú šancu. Po ľavej strane unikol Polievka, ktorý prihral voľnému Tóthovi a jeho centrovanú loptu úplne voľný Starší neumiestnil za chrbát Jenča.
V 40.minúte sa z domáceho závaru pred našou bránou zrodil iba rohový kop. Záverečný tlak domácich naši chlapci ustáli a do šatní išli s náskokom 0:2. Lepší vstup do druhého polčasu mali domáci. V 47.minúte samostatný únik Kondrlíka zlikvidoval Krejčí. Domáci vrhli všetky sily do útoku, ale naša obrana pracovala spoľahlivo.
S pribúdajúcimi minútami sa do šancí dostávali i naši hráči. V 87.minúte Snitka nahrával voľnému Polievkovi ale jeho strelu domáci brankár vyrazil. V záverečných minútach sme hru udržali na polovici súpera a po piatich prehratých zápasoch s týmto súperom sme šiesty z nášho pohľadu veľmi dôležitý zápas konečne vyhrali a pripísali sme si dôležité tri body. Veľká vďaka patrí aj nášmu oddanému fanklubu, ktorého členovia nám svojou početnou prítomnosťou v Žiari nad Hronom vytvorili viac než domáce podmienky. A tú atmosféru nám domáci hráči skutočne mohli závidieť.


FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa  MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)
Góly: 4. Vajda, 6. Starší
ŽK: 67. Jacko  39. Vajda, 85. Prikryl
Rozhodovali: Vlčej  Ádám, Vitko
Diváci: 1419

Zostava MFK Dukla: Krejčí — Vajda, Kupčík, Prikryl, Migaľa  Willwéber, Snitka  Starší, Tóth (90. Žilinec), Polievka (88. Gregáň)  Laksík (90. Galić)

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Mne sa bude určite ľahšie hodnotiť tento zápas, ako Milanovi Nemcovi. Vyšiel nám úvod zápasu, aký sme si možno aj trochu predstavovali a pri súperových šanciach nás podržal brankár. Vyšiel nám taký taktický ťah s osobkou na Pelegriniho a myslím si, že dnes nám futbal ukázal tú krajšiu stránku. Dnes sme z prvých dvoch šancí dali góly a určite sa nám hralo lepšie, ako keď sme v doterajších zápasoch inkalsovali prvý gól my. Každý jeden môj hráč si zaslúži absolutórium. Pohronie má silné mužstvo a pre nás je skvelé, že sme zvíťazili. Pohroniu držím palce, prajem im veľa šťastia. Sám ešte z Prešova viem, že keď  chcete najviac, niektoré zápasy prehráte. Stále si však myslím, že Pohronie vyhrá súťaž.'

Najbližší zápas odohráme na domácej pôde v piatok 19.04.2019 o 16:30. Súperom nám bude SLAVOJ Trebišov