Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jesennú časť zakončíme zápasom v Petržalke
A tím / Miroslav Čief / 05.12.2020

Jesennú časť zakončíme zápasom v Petržalke

Jesennú časť zakončíme zápasom v Petržalke
Jesenná časť druholigovej súťaže napíše cez víkend svoj posledný príbeh. Odohrajú sa počas neho zápasy kompletného 15. kola a mužstvo trénera Stanislava Vargu čaká súboj na pôde FC Petržalka. Zápas má úvodný výkop v nedeľu 6.12. 2020 o 10:30 h a všetci v Dukle veríme, že sa nám ho podarí zvládnuť. Naposledy sme sa v petržalskom Ovsišti predstavili v septembri 2019 a po góloch Jozefa Dolného s Matejom Starším tam vyhrali 2:0. Podobný výsledok by sme uvítali aj tentoraz, musíme byť však ostražití - zverenci trénera Ladislava Pecka sa pohybujú v strede tabuľky a po reštarte ligy majú dobrú formu, v dvoch zápasoch získali 4 body a neinkasovali.

Zápas 14. kola proti KFC Komárno sa vo Zvolene premenil na našu (prvopolčasovú) exibíciu. Už do prestávky sme vyhrávali 5:0, keď sme sa prezentovali fantastickou efektivitou. Na zmrznutom a pre aktérov ťažkom teréne sa dvakrát presadil 18- ročný Adam Hanes, skórovali aj Patrik Prikryl, Lukáš Laksík a Ľubomír Willwéber. Súper v druhom polčase už len skorigoval konečný výsledok na 5:1 pre našu Duklu po zásahu Modibe Sidibeho. Táto výhra mala pre nás blahodárne účinky čo sa tabuľky týka. Posadila nás do role už istého jesenného majstra (34 bodov), pričom pred druhým Liptovským Mikulášom máme 3- bodový náskok so zápasom k dobru. Tretia Skalica na nás stráca 5 bodov a štvrtá Podbrezová už 11 bodov.


Musíme však v sebe pestovať skromnosť a pokoru. A pred nedeľňajším zápasom obrovskú ostražitosť. Nechceme si našu tabuľkovú situáciu pokaziť tým, že niečo čo len mierne podceníme. Aj takto pred rokom sme boli kolo pred koncom jesene na istom prvom mieste, čakal nás vtedy zápas v Šamoríne, ktorý sme však hrubo nezvládli a prehrali ho 0:3... Tentoraz niečo podobné nebudeme chcieť pripustiť. Z minulosti sa chceme poučiť a zápas v Petržalke chytiť za ten správny koniec. Spoliehame sa na charakter, morálno- vôlové vlastnosti našich hráčov, túžbu uspieť a ich hernú kvalitu- všetko toto v nedeľu predpoludním mienia 'položiť' na trávnik.


Po reštarte súťaže máme vynikajúcu formu. V Šamoríne sme vyhrali 1:0 a prezentovali sa kolektívnou a veľmi disciplinovanou hrou. V stredu proti KFC Komárno (5:1) sme vytiahli nebývalú efektivitu. Dielo by sme chceli dokončiť na umelej tráve v Petržalke. Stopér MFK Dukla Ján Nosko si uvedomuje dôležitosť zápasu. 'Nálada po zápase s Komárnom je, samozrejme, výborná. Hlavne v prvom polčase nám vyšlo všetko, čo sme chceli a konečný výsledok 5:1 hovorí za všetko. Na Petržalku sa pripravujeme tak, ako na každého súpera. Vieme, že sa hrá na umelej tráve, a to im vyhovuje, ale my sa tam ideme pobiť a urobiť všetko pre to, aby sme si z toho zápasu odniesli čo najviac. Určite to nebude jednoduchý zápas, ale nám sa tiež možno bude lepšie hrať na umelej tráve, ako momentálne na prírodnej. Takže čaká nás náročný súper, ale vieme, že je to posledný jesenný zápas, takže môžeme dať do toho všetko,' hovorila naša opora.


FC Petržalka má po reštarte súťaže dobrú formu. Pred týždňom zdolala rezervu bratislavského Slovana 2:0 po góloch Lukáša Gašparoviča a Samuela Kozlovského. V týždni zas remizovala na Považí v Dubnici 0:0 v zápase, v ktorom boli šance na oboch stranách. Nastúpila v tejto zostave: Ševčuk - Mihálek, Petryk, Václav, Kozlovský - Alex. Horvát, Kudlička (87. Filipiak), V. Jedinák (61. Gembický), Dopater (76. Sliacky)- Turčák, Gašparovič (87. Vician). Trénerom mužstva je skúsený Ladislav Pecko. Aktuálne je v tabuľke na 8. priečke s bilanciou 5 víťazstiev, 3 remízy a 5 prehier so skóre 15:18 a 18 bodmi. Na domácej umelej tráve sú Petržalčania silní, aj keď na nej počas jesene zaznamenali jeden výbuch, a to prehru 0:4 s Podbrezovou.


Brankárskou jednotkou klubu je po odchode Frederika Valacha Ukrajinec Vadim Ševčuk, podľa futbalovej verejnosti veľmi šikovný brankár. V poli je to vždy o tom, koľkých hráčov mužstvu poskytne FC Spartak Trnava, ktorého je Petržalka farmou. V obrane nastupuje napravo Kristián Mihálek. Oporou na stopérskom poste je ľavák Marek Václav, ktorého dozaista poznáme z dresu Dubnice. Naľavo hráva Samuel Kozlovský, odchovanec Slovana. V strede poľa má mužstvo šikovných a pracovitých hráčov. Jakub Kudlička hráva na poste defenzívneho stredopoliara, Viktor Jedinák je ofenzívnym záložníkom. Michal Dopater, bývalý hráč Ružomberka B sa stará o krídelný priestor. Najväčšiu silu má Petržalka na hrote útoku. Síce dávno preč sú časy, keď tam pôsobil Ladislav Almási, ale 'petržalský Modrič' a lá Jakub Gašparovič je veľmi šikovný hráč s dobrou kopacou technikou a pohotovým zakončením. Boris Turčák je zase najnebezpečnejším hráčom Petržalky- je veľmi rýchly, ťahový, vyžíva sa v súbojoch jeden na jedného, góly strieľa a vie ich aj pripraviť. Otázne je, kým mužstvo posilní Spartak Trnava, ktorá hrá v sobotu zápas 16. kola Fortuna ligy s ŠKF Sereď.


Hlavným rozhodcom stretnutia bude Patrik Papuča. Jeho 1. asistentom bude Michal Sluk, 2. asistentom Anton Hrenák. Na pozíciu náhradného rozhodcu bol nominovaný Rastislav Jurenka. Delegátom stretnutia bude Roman Horák. Funkciu pozorovateľa rozhodcov bude zastávať Gabriel Bacsa.


Posledný jesenný zápas budeme chcieť jednoznačne zvládnuť. Hovorí pre nás aktuálna forma, tabuľkové postavenie a akiste i kvalita nášho kádra. Nečaká nás však nič jednoduché. Domáci majú veľmi šikovných futbalistov, ktorí na domácej umelej tráve nešetria krokom, bojujú a nepoddávajú sa za každého stavu. Zápas však bude taký, aký si ho urobíme sami. Pred rokom sme posledné jesenné stretnutie v podobnej tabuľkovej situácii nezvládli, teraz, poučení minulosťou, zlyhanie nebudeme chcieť pripustiť. Našim hráčom veríme a všetci priaznivci si ich nedeľnajšie snaženie budú môcť pozrieť v priamom prenose na Futbalnet.tv. Dukla do toho!