• Aktuality
  • Duklistky na Nové Zámky nestačili, rozhodlo sedem minút
Ženy / MFK Dukla (PR) / 01.03.2022

Duklistky na Nové Zámky nestačili, rozhodlo sedem minút

zo zápasu našich žien s Novými Zámkami (foto: Milo Hlaváček)

zo zápasu našich žien s Novými Zámkami (foto: Milo Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 15. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže aktuálnej sezóny 2021/2022 prehrali na umelej tráve na Štiavničkách s Novými Zámkami 1:5. O výsledku rozhodlo nezvládnutých sedem minút v prvom polčase, počas ktorých nám dal súper tri góly, čo našim družstvom otriaslo. Hostky boli mimoriadne efektívne.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný. V prvej štvrťhodine boli smerom dopredu nebezpečnejšie Duklistky. Lenže v 17. min. po našej chybe v rozohrávke predviedli Nové Zámky rýchlu krídelnú akciu a presný center z pravej strany upratala do siete vo forme hrajúca Vraukóová - 0:1. Inkasovaný gól domáce hráčky akoby obaril. Už o tri minúty podcenili nakopnutú loptu za obranu a Andrušková zoči - voči Tišliarovej nezaváhala - 0:2. Čiernych sedem minút Dukly zavŕšila po ďalšom centri z pravej strany presným zakončením opäť Vraukóová - 0:3. Do čoho Nové Zámky v prvom polčase kopli, to skončilo v sieti.

Po zmene strán sa náš tím pokúsil skorigovať výsledok, ale strely Briššovej zneškodnila brankárka Zámkov Hatyina a ďalšie zaujímavé príležitosti zakončili domáce hráčky nepresne. Na druhej strane na konci hodiny hry znovu využila Andrušková zaváhanie stredu obrany Dukly a premenila ďalší únik - 0:4. Zmar Dukly zavŕšila v 75.min. po viacerých dorážkach Bukovičová0:5. Čestný gól nášho družstva zaznamenala v 78. min. aktívna Čičáková1:5. Pre 16 ročnú nádej Dukly, ktorá prišla pred sezónou z Prievidze, to bol v jej druhom ligovom štarte premiérový zásah. Nové Zámky si výhrou upevnili postavenie v skupine o titul, Duklistky čaká po základnej časti skupina o záchranu.  

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Union Nové Zámky 1:5 (0:3)

Góly: 78. Čičáková - 17. a 24. Vraukóová, 20. a 59. Andrušková, 75. Bukovičová. Rozhodoval: Mikloš. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: Petra Tišliarová - Petra Bubelínyová, Terézia Miháliková, Mária Veselková (63.Petra Halgašová) - Alex Jančíková (59. Simona Brandysová), Natália Veselová ©, Andrea Herbríková - Lýdia Čierniková (71.Karin Čičáková), Dominika Strečková (59.Sára Matušková), Adriana Briššová (71.Dominika Paterová) 

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Pre nás sa týmto zápasom začala príprava na rozhodujúce zápasy sezóny. V prvom rade gratulujem Novým Zámkom ku kvalitnému výkonu a výsledku. V zápase potvrdili, že oprávnene patria do hornej polovice tabuľky. My sme mali na tento zápas pripravený herný plán, ale žiaľ nevyšiel. Príčiny si rozoberieme interne v tíme. V priebehu sedem minút sme inkasovali tri góly a takéto údery by zamávali aj so skúsenejším tímom ako je ten náš. Boli to ťažké direkty, z ktorých sme sa už nedokázali spamätať. Druhý polčas bol z našej strany lepší, aktívnejší. My sme však naše šance nedokázali premeniť a súper pokračoval v lekcii z efektivity, keď potrestal skoro každú našu chybičku. Pozitívom zápasu je oživenie našej hry po príchode junioriek v záverečnej polhodine, ktoré si svojou aktivitou zaslúžene vybojovali gól. Ten premiérový ligový vsietila 16 ročná Karin Čičáková a pevne verím, že ju to povzbudí do ďalšej náročnej práce. Musíme dať s dievčatami hlavy dokopy, lebo rozhodujúca fáza sezóny sa blíži. Všetci vieme čo nás čaká a o čo sa bude hrať.“

Natália Veselová, kapitánka Dukly: „Bohužiaľ, zápas sme stratili veľmi skoro, keďže už v 25-tej minúte súper vyhrával o tri góly a my sme sa za ten čas nevedeli vôbec dostať do zápasu. Súhrou viacerých faktorov sa nám nedarilo dodržiavať taktický plán určený trénermi a zároveň sme neboli dostatočne aktívne a dôrazne v súbojoch. Veľmi nám pomohla polčasová prestávka, po ktorej sme vedeli, že aj keď sa už asi nedokážeme dotiahnuť na súpera výsledkovo, tak môžeme sa na neho dotiahnuť aspoň predvedenou hrou, čo sa nám myslím aspoň sčasti podarilo, keďže sme predviedli viacero pekných akcií a do súbojov sme išli naozaj naplno. Výsledok určite zamrzí, ale pre nás je momentálne najdôležitejšie sa poriadne pripraviť na nadstavbovú časť, kde naozaj pôjde o všetko.“

Kapitánka Natália Veselová v popredí

Ostatné výsledky 15. kola:

Petržalka – Myjava 0:7, Trenčín – Nitra 3:0, Žilina – Slovan 0:2, Trnava – Ružomberok 1:2.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera. V nedeľu 6. Marca o 11.00 hodine si zmerajú sily v Ľubochni s MFK Ružomberok.

Poradie:

1. Slovan 42b, 2. Myjava 39b, 3. Žilina 36b, 4. Ružomberok 22b, 5. Nové Zámky 19b, 6. Petržalka 15b, 7. Trnava 13b, 8. B. BYSTRICA 11b, 9. Nitra 11b, 10. Trenčín 7b. 

KLIKNI TU: Fotogaléria Milo Hlaváček


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

9 poznatkov z doterajšieho priebehu sezóny

Čítať viac
A tím

Skúsený stredopoliar Braňo Ľupták sa vracia do Dukly

Čítať viac
A tím

Vstup do druholigovej sezóny plný pozitív

Čítať viac
Ženy

Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru

Čítať viac
A tím

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Dolný Kubín 6:0 /1:0/, v druhom prípravnom zápase

Čítať viac
Žiaci

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem