• Juniori sa rozlúčili so sezónou výhrou, končia na peknom 7. mieste
Dorast / MFK Dukla (PR) / 30.05.2022

Juniori sa rozlúčili so sezónou výhrou, končia na peknom 7. mieste

Spoločná fotografia po skončení posledného zápasu U19 v sezóne

Dorastenci MFK Dukla si cez víkend merali sily v poslednom kole najvyššej súťaže vo svojich vekových kategóriách so Senicou. Víťazne sa rozlúčila naša devätnástka, ktorá zdolala doma Senicu 1:0 a končí na veľmi peknom siedmom mieste. Mladší dorastenci na Záhorí neuspeli, ale už nik nemusel riešiť záchranárske boje. Prvá dorastenecká liga sa bude hrať pod Urpínom aj v nasledujúcej sezóne.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 50. Horváth. Rozhodoval: Gemzický. ŽK: Kandala (Dukla).

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: F. Baláž (46. Amrich) – Kvietok, Jaroš, Klimpl, Necpal – Kandala, Köröš, Ždánsky (57. Jurík) – J. Rusko (57. A. Varga), Horváth (57. D. Rusko), Jackuliak (76. Sudimák)

Devätnástka Dukly bez zraneného Červeňa a potrestaného Šimorku musela v obrane variovať so zostavou. Od začiatku boli naši juniori aktívnejším tímom, často boli na polovici súpera, akcie sa však striedali na oboch stranách. Hostia mohli ísť do vedenia po šanci Halabrína, ktorý mieril z asi siedmich metrov iba tesne vedľa. Bystričania kontrovali Köröšom z ľavej strany šestnástky, no aj on mieril iba tesne vedľa vzdialenejšej žrdi. Seničania potom pohrozili po priamom kope, keď lopta putovala na vzdialenejšiu žrď na hlavu Vrablica, ale ani tento mladík nebol presný.

Do druhého polčasu sme poslali medzi žrde druhého brankára Amricha, Senica prestriedala až troch hráčov. Dukla bola u úvodu aktívnejšia a išla do vedenia v 50. minúte. Zľava potiahol loptu Jackuliak, vyslal skvelý prudký center do ohňa a na zadnej žrdi uzatváral situáciu presný i pohotový René Horváth1:0. Seničania sa potom snažili vyrovnať, my sme tiež viackrát prestriedali a mohli i navýšiť vedenie, ak by hlavička Juríka mala o kúsok presnejšie parametre. Na opačnej strane sa zaskvel náš brankár Amrich pri šanciach Hegyiho a Jurku, keď doslova čaroval. Ostatné strely Seničanov skončili vedľa žrdí, rovnako i tie bystrické. Mohli sme ešte využiť brejkové situácie, žiaľ tentoraz neboli dotiahnuté do úspešnej koncovky.

Našu výhru nad Senicou v poslednom kole zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Najmä s prvým polčasom nie som veľmi spokojný, pretože sme nehrali úplne tak, ako som si predstavoval. Absentoval mi tam väčší pohyb, boli sme dosť nepresní, ťažko sme sa dostávali do finálnej tretiny ihriska. V druhom polčase prišlo k určitému zlepšeniu. Nastúpili sme však proti súperovi, ktorý nie je tak výkonnostne slabý ako môže zavádzať postavenie v tabuľke. Ide o hráčov, ktorí prešli dobrou akadémiou a hrajú nepríjemný, kombinačný futbal, hrozili do poslednej minúty. Seničania siahali minimálne po bode. Z tohto pohľadu si víťazstvo cením, tak ako každé. Najmä za druhý polčas sme si bodovať zaslúžili, no bol to inak veľmi tesný zápas a mohlo to skončiť aj iným výsledkom.“

Tréner Poljovka prišiel k tímu U19-ky pred jarnou časťou sezóny, predostrel nám však zhodnotenie i celosezónneho výsledku, ktorým je konečné siedme miesto:

„Pred jarnou časťou sezóny sme sa nachádzali trošku v zložitej situácii, po jeseni bola súťaž veľmi otvorená na oboch póloch tabuľky. Prišiel som k mužstvu a mal som oveľa kratší čas na prípravu, než obvykle. Vedel som však, že moji predchodcovia počas jesene Jožko Mores s Patrikom Nemčíkom odviedli kopec dobrej roboty. Z juniorského tímu urobili konkurencieschopné mužstvo. Po tejto stránke som sa nebál a to sa mi aj počas jari potvrdilo. Princípy, ktoré zaznávam i ja, tak tie tento tím mal od prvých momentov už pomaly zažité. A to i napriek tomu, že sa juniorské mužstvo počas jesene budovalo za pochodu, určite to nebolo jednoduché. Za to patrí vďaka aj Jožkovi Moresovi, že tím mal svoju tvár. Čo sa týka jarnej časti, vyšiel nám jej úvod, čo bolo veľmi dôležité. Vyhrali sme v Michalovciach a Podbrezovej. To ešte viac podporilo vieru chlapcov, že máme svoju kvalitu, o ktorej som ani ja nikdy nepochyboval. Z tohto pohľadu bol štart veľmi dôležitý.“

S dorasteneckou kariérou sa v tíme U 19-ky Dukly lúčia Adam Červeň, Adrián Necpál, Dávid Jackuliak, Filip Baláž, Filip Kvietok, Jakub Rusko, Jozef Kandala, Matúš Köröš, Mário Šimorka, Mário ŽdánskyRené Horváth. Dovedna až jedenásť hráčov, ktorým vedenie MFK Dukla ďakuje za vzornú reprezentáciu futbalovej značky Dukly, váži si ich prínos a ctí, že sa postavili k svojim klubovým povinnostiam i k hre na ihrisku príkladne a zodpovedne.

„Relatívne veľké číslo končí juniorskú kategóriu v našom tíme U19. V lete čaká klub vrátane mňa relatívne ťažká úloha, aby sme mužstvo znovu doplnili. Treba to dať i počtom na taký stav, ako si akadémia U 19 vyžaduje. Zatiaľ tomu tak nie je, ale niečo máme už rozpracované v dlhodobom horizonte. Vieme však ako to chodí, nie všetky akvizície vždy prídu, možno niekto ešte odíde. Teraz nás možno čaká ešte ťažšia časť sezóny a ňou je príprava na novú sezónu, pretože treba toto mužstvo na nový ročník nielen dobre pripraviť, ale aj vhodne doplniť,“

- dodal na záver Martin Poljovka.

Ostatné výsledky:

Trnava – Nitra 4:0, Poprad – Michalovce 1:2, Žilina – Podbrezová 2:2, Ružomberok – Trenčín 0:2, Slovan – Petržalka 4:1, Košice – D. Streda 2:2.

Poradie:

Naša U 19-ka končí na siedmej priečke so ziskom 39 bodov. Nitra je posledná so štrnástimi bodmi. Dvanásta Senica má 21 bodov. Pred nami skončili Košice s náskokom štyroch bodov, pod nami Michalovce so stratou troch bodov. Juniorský titul získal Trenčín so ziskom 59 bodov, druhá Žilina stratila na majstra štyri body.

U17:

FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 15. Palka, 16. Čorňak, 81. Ravas (z 11m) – 58. Bálint. Rozhodoval: Dutka. ŽK: Zachar, D. Bača, Kraj, Kukučka.

Zostava MFK Dukla + striedania: S. Blažek – Švantner, A. Baláž, Longauer, Kuraj – D. Bača, Bálint – Barbeník (58. Černák), Zachar, N. Dagnoli – Kukučka

Sedemnástka Dukly po troch výhrach v rade zakopla v Senici. Inkasovala dva rýchle góly v štvrťhodine hry v rozpätí jednej minúty, na ktoré do polčasu nedokázala nájsť účinnú odpoveď. Po zmene strán sme znížili Bálintom na 2:1, mohli sme aj vyrovnať, ale prišiel pokutový kop súpera a bolo po nádejách. Neprial nám ani rozhodca.

Po prehre v Senici sa stručne vyjadril tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Posledný zápas sezóny sme nezvládli mentálne, následne ani herne a výsledkovo. Ďakujem chlapcom za celú sezónu a taktiež môjmu realizačnému tímu za spoluprácu. Bolo to náročné a poučné obdobie.“

Podbrezová – Žilina 1:1, D. Streda – Košice 3:0, Nitra – Trnava 4:1, Michalovce – Poprad 1:1, Trenčín – Ružomberok 3:0, Petržalka – Slovan 0:4.

Poradie:

V tabuľke sedemnástka Dukly končí na 12. mieste so ziskom 26 bodov, pod nami sme zanechali o tri body Poprad, posledná Senica má o 9 bodov menej. Súťaž vyhral suverénne Trenčín so ziskom 69 bodov, druhá Žilina ich nazbierala 53.

U-16:

FK Senica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Góly: 58. Mihok. Rozhodoval: Patka. ŽK: S. Greško, Králik, Pinďura (všetci Dukla).

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík - Králik (od 41' Rubint ), Rusňák (od 41' Kvasna), Adame, Poljovka – S. Greško, T. Kaliský - Brštiak, Korčok (od 41' Kaščák), Siman

Prehru i priebeh duelu v Senici výstižne zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas môžem zhodnotiť celkom jednoducho, poslúžil ako nácvik obranných štandardných situácií od prvej do poslednej minúty. Rozhodcovia nás na súperovu polovicu ani nepustili a v princípe sme radi, že sa nik nezranil, nedostal červenú kartu, nakoľko bolo možné všetko.“

D. Streda – Košice 0:0, Nitra – Trnava 4:1, Michalovce – Poprad 0:2, Podbrezová – Žilina 2:2, Trenčín – Ružomberok 3:1, Petržalka – Slovan 0:0.

Poradie:

V tabuľke šestnástka Dukly skončila v priamom súboji so Senicou vďaka rozhodcovi napokon na poslednom 14. mieste so ziskom 15 bodov, Senica tak končí predposledná s troma bodmi navyše. Súťaž vyhral Trenčín so 71 bodmi pred druhou Žilinou, ktorá stratila na prvé miesto 11 bodov.