• Aktuality
  • So Zbrojovkou Brno opäť iba tesná prehra 2:3
A tím / MFK Dukla (PR) / 02.02.2022

So Zbrojovkou Brno opäť iba tesná prehra 2:3

So Zbrojovkou Brno opäť iba tesná prehra 2:3
Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v stredu popoludní v NTC Senec štvrtý prípravný zápas tohto kalendárneho roka pred jarnou časťou aktuálnej sezóny 2021/2022. Súper bol atraktívny, išlo o vedúci celok druhej najvyššej českej súťaže Zbrojovku Brno. Rovnako ako posledne v Zlatých Moravciach sme napokon prehrali tesne o gól 2:3.

Úvod duelu nám príliš nevyšiel. Dukla totiž inkasovala už v piatej minúte. Naši hráči nezachytili prihrávku za obranu a Adam Fousek išiel od polovice ihriska sám na Hrušku. Z mierneho uhla ho nemal problém umiestnenou strelou po zemi k pravej žrdi prekonať a  otvoriť tak skóre stretnutia – 0:1. My sme mohli odpovedať ešte do štvrťhodinky, keď Viktor Tóth vysunul do útoku Slaninku, ale náš krídelník nie je čistokrvný strelec a brankár Berkovec si s jeho koncovkou  z vnútra pokutového územia poradil. Vyrovnať na 1:1 sa nám podarilo v 22.minúte. Prikryl poslal po ľavej strane do útoku Viktora Tótha, ten loptou po zemi pred bránku súpera pripravil stopercentnú príležitosť Jakubovi Šulcovi a náš útočník sa v zakončení na hranici malého vápna nemýlil. Potom sme museli vynútene prestriedať až dvoch hráčov, do hry teda išla nová posila Mazan miesto stopéra Kupčíka a stredopoliara Richtárecha nahradil útočník Franko. Žiaľ následne už po polhodine bolo 1:2, pretože Duklisti znovu nezachytili loptu od Ševčíka za obranu tesne pred pokutovým územím a Fousek bol zoči-voči Hruškovi rovnako úspešný ako v prvom prípade. V 36.minúte sa po páde Hanesa v pokutovom území dožadovali naši hráči pokutového kopu, ale rozhodca signalizoval len roh. Do hry teda vstúpil systém VAR a hlavný arbiter Ochotnický sa porúčal k obrazovke. Po troch minútach prišiel verdikt a ten Duklu nepotešil. Kopal sa iba rohový kop. Možno nás táto situáciu trochu rozladila, pretože v 42.minúte Adam Fousek potvrdil kanonierske schopnosti a z ideálnej pozície z vnútra šestnástky dokonal čistý hetrik, ktorý mu prichystal Jakub Přichystal presným centrom na nohu – 1:3.

V druhom polčase bola Dukla aktívnejším mužstvom. Snažili sme sa o zvrátenie nepriaznivého stavu. V strede poľa dobre pracoval Mazan, aktivitou sršali najmä mladíci Jurčišin a Franko. A po hodine hry sme sa dočkali zaslúžene gólu na 2:3. Zrodil sa po našej útočnej akcii z ľavej strany, keď ju potiahol Matej Franko i ukončil presným centrom na Jakuba Šulca, ktorý rovnako pohodlne ako v prvom polčase z hranice päťky úspešne zakončoval. Bystrickí futbalisti mali v tomto dejstve navrch a okrem gólu aj dve pološance, ale vyrovnať sa im i napriek veľkej snahe už v závere nepodarilo.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Zbrojovka Brno 2:3 (1:3)

Góly: 5., 33. a 42. Fousek - 22. a 63. Šulc. Rozhodoval: Ochotnický. Hralo sa: NTC Senec.

Zostava MFK Dukla: Hruška (58. F. Baláž) – Pišoja, Kupčík (25. Mazan), Prikryl – Uhrinčať, V. Tóth (58. Willwéber), Richtárech (25. Franko), Slaninka (58. Kojnok) – Jučišin, Šulc, Hanes (68. Červeň)

Vyjadrenie po zápase:

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Tento zápas môžem hodnotiť rovnako, ako ten predošlý, pretože sa stalo to isté, čo minule. V prvom polčase sme inkasovali tri góly a až v druhom polčase sa nám podarilo znížiť na 2:3. Po hernej stránke to bolo tiež podobné ako v Zlatých Moravciach. Musíme zachytiť úvod zápasu, hrať pozorne už v prvom polčase a nie až vtedy, keď dostaneme góly a musíme to doháňať. Žiaľ museli sme skoro nútene striedať, obaja hráči Kupčík aj Richtárech hlásili zdravotné problémy. Pred stretnutím boli v poriadku. Nedalo sa to ovplyvniť. Potom sme žiaľ do prestávky dvakrát inkasovali. Nová posila Peter Mazan potrebuje ešte čas. Nie je úplne zdravý, no verím, že sa do toho časom dostane a bude prospešný pre naše mužstvo. A čo sa týka Franka, útočníci sú na to, aby dávali góly a pripravovali šance. Proti Zlatým Moravciam a Brnu sa to Matejovi podarilo, takže by sme ho radi získali. Hráči, ktorí nešli s nami do Senca, sú buď zranení alebo chorí.“

Jakub Šulc, strelec dvoch gólov Dukly (bilancia 4 prípravné zápasy a 4 góly): „Čo sa týka gólov, na prvý mi prihrával Viktor Tóth v podstate už do prázdnej bránky, ja som to len doplnil a dorazil. Na druhý mi prihrával Matej Franko na prvú žrď, predskočil som stopéra a zakončil k žrdi. Tiež to bola podobná brejková situácia ako pri prvom góle. Inak to bol kvalitný zápas, behavý, v niektorých fázach ovplyvňoval hru silnejší vietor, ale stretli sme sa so silným súperom, za čo sme radi. Je pekné, že dávam góly, ale treba aj vyhrávať a nedostávať góly. Dúfam, že sa to zlepší a budeme sa posúvať.“

PROGRAM:

Najbližšie odohrá naša Dukla v poradí piaty prípravný zápas v Trenčíne proti tamojšiemu AS, účastníkovi najvyššej slovenskej súťaže. Výkop je tam naplánovaný v sobotu 5. februára o 15.00 hodine.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V sobotu druholigové vyvrcholenie v Dubnici

Čítať viac
A tím

Jakub Uhrinčať pred Zlatými Moravcami: Aj doma sa chceme odvďačiť fanúšikom za atmosféru v Žiline

Čítať viac
Žiaci

Starší žiaci bodovali s Liptákmi, pätnástka vysoko vyhrala

Čítať viac
A tím

Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka: Pevne verím, že sa záchranárskym prácam vyhneme už pred zimou

Čítať viac
A tím

So Skalicou nás čaká tvrdý boj

Čítať viac