Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Kolotoč Niké ligy sa roztáča, MFK Dukla B.Bystrica otvára sezónu
A tím / MFK Dukla / 27.07.2023

Kolotoč Niké ligy sa roztáča, MFK Dukla B.Bystrica otvára sezónu

Kolotoč Niké ligy sa roztáča, MFK Dukla B.Bystrica otvára sezónu
V piatok 28.7 o 20.30 hod. je na Štiavničkách úvodný duel nového ročníka, atraktívny súboj MFK Dukla B.Bystrica - FK Železiarne Podbrezová

Pred stretnutím uvedie Dukla do siene slávy jednu z najväčší postáv klubovej histórie, býválého hráča, trénera a aj funkcionára s bohatou hráčskou či trénerskou minulosťou doma aj v zahraničí. Jeho meno sa dozviete na štadióne, tí futbalovo zdatnejší ho na základe týchto indícii určite vedia už teraz.

Zverencov trénera Michala Ščasného čaká druhá sezóna medzi ligovou elitou, ktorá býva pre minuloročného nováčika často ťažšia. Mužstvo Dukly v nováčikovskej sezóne prekonalo všetky očakávania, keď sa prebojovalo do skupiny o titul a hralo aj o účasť v pohárovej Európe, ktorá im napokon tesne ušla. Tréner Ščasný je na prahu sezóny pred súbojom s Podbrezovou pokojný, ale zároveň v strehu. ''Cítim také mrazenie pred štartom /smiech/, je to derby, všeličo sa môže stať, ale verím, že máme tú silu, aby sme to dobre zvládli. Mám maximálny rešpekt k súperovi a jeho spôsobu hry a jeho hráčom. Ideme sa športovo pobiť o tri body.''Zdravotný stav kádra je až na Borisa Godála dobrý, všetci hráči sú pripravený zasiahnuť do zápasu. Na súpiske ešte nebude Tomás Maya, jeho prestup ešte nie je administratívne dotiahnutý.

Na ostrý štart sa už teší aj vlaňajší 15-gólový  strelec ligy Robert Polievka. Jeho myseľ momentálne zaujíma iba zápas proti Podbrezovej a úspešný štart v Niké lige. „Určite chceme začať lepšie v lige ako vlani, aj preto, že začíname na domácej tráve. Od prvého zápasu musíme byť plne koncentrovaní, lebo nás to môže veľmi rýchlo dobehnúť. Pevne verím, že ten prvý zápas v piatok zvládneme, a o to ľahšie sa nám pôjde do tých ďalších kôl. V prvom rade tu ale máme Podbrezovú, ktorú potrebujeme zvládnuť. Verím, dúfam a naozaj si želám, aby prišlo veľa ľudí, lebo futbal v Bystrici konečne trochu ožil. Ísť v piatok večer na futbal, ešte k tomu na derby… myslím si, že to je skvelý program pre fanúšikov.“ 

Vstupenky na stretnutie sú v predaji online, všetky informácie nájdete tu: https://mfkdukla.sk/vstupenky

V predaji sú aj permanentky, v piatok 28.7 sa dajú kúpiť od 7.00 do 12.00 na MMŠ v Radvani. Zľavnené ceny budú platiť až do 15.8.2023. V deň zápasu sa na štadióne dve hodiny pred stretnutím permanentky predávať nebudú.

informácie: info@mdkdukla.sk