A tím / Miroslav Čief / 10.12.2020

Pohnúť kolesom dejín

Pohnúť kolesom dejín
Jesennú časť druholigovej sezóny 2020/2021 máme úspešne za sebou. Všetci v MFK Dukla Banská Bystrica s ňou môžeme vyjadriť spokojnosť. Mužstvo trénera Stanislava Vargu počas nej podávalo konštantne dobré výkony a v ruka v ruke s nimi prichádzali pozitívne výsledky. Tie nás vyniesli až na piedestál tabuľky, trónime na jej čele so 4- bodovým náskokom pred Liptovským Mikulášom. Tu však platí, že sme ešte len v polovici našej cesty. Máme ešte rozrobené, nedokončené dielo. Pred jarnou časťou však máme na čom stavať v túžbe spečatiť náš tajný cieľ, ktorý všetci v Dukle máme.

Jesennú bodku sme napísali nedeľňajším zápasom v Petržalke. V 15. kole sme chceli natiahnuť našu víťaznú šnúru, uvedomovali sme si však, že na umelej tráve v Ovsišti nás nečaká nič ľahké. FCP totižto dlhodobo patrí k tým lepším mužstvám v súťaži a na jej pôde sa body získavajú len veľmi ťažko. Má mladý, behavý tím, ktorého gro tvoria hráči Trnavy a Ružomberka, ktorí sú v klube na pôžičke, teda hosťovaní. Vedeli sme, že budú klásť odpor, budú nepríjemní v osobných súbojoch a nedarujú nám centimeter ihriska. To sa aj potvrdilo.

Naši hráči mali za sebou tzv. anglický týždeň, hrali 3. zápas za 7 dní, ale na ich výkone to nebolo poznať. Trénerský tím MFK Dukla potešil tým, že do základnej zostavy opäť postavil mladého, 18- ročného Adama Hanesa, ktorý v poslednom období výdatne zbiera seniorské skúsenosti. Zápas sme začali dobre a už v 18. min sme sa ujali vedenia, keď bol v šestnástke FCP faulovaný Róbert Polievka a tento náš hráč vzápätí nariadenú penaltu s prehľadom premenil. Konečnú podobu výsledku dal v 80. min domáci Lukáš Gašparovič takisto z penaltového bodu, po menšej chybe brankára Matúša Hrušku, ktorý pokutový kop zapríčinil.


Konečnú remízu 1:1 musíme brať všetkými desiatimi. Našťastie, poučili sme sa zo situácie spred roka. Písali sme o tom už v predzápasovom preview, že aj na konci jesene 2019 sme sa stali kolo pred koncom jesennými kráľmi súťaže a čakal nás posledný zápas v Šamoríne. Ten sme však nezvládli a prehrali ho 0:3. Teraz mužstvo zareagovalo iným spôsobom. 'Už sme, myslím si, dosť skúsené mužstvo a z niektorých vecí sme sa jednoducho poučili. Určite sme premýšľali aj nad tým, ako to bolo pred rokom, ale pred zápasom v Petržalke som si taký scenár vôbec nepripúšťal,' hovoril kapitán Dukly Róbert Polievka a pokračoval.


'Je pre nás skvelé zimovať na prvom mieste druholigovej tabuľky, ale ešte zďaleka nie je koniec. Ani sa nenazdáme a súťaž bude pokračovať. Štvorbodový náskok nás nesmie ukolísať - práve naopak. Teraz musíme zabrať a začať šliapať naplno, tak, aby sme sezónu zakončili v podobe, ako si to všetci v Dukle želáme!'

Remíza v Petržalkom Ovsišti ho potešila. 'Netvrdil by som, že sme v tomto zápase nemali čo stratiť, mohli sme predsa stratiť tri body. To, že sme o prvú priečku síce nemohli prísť je pekné, ale my sme sa pozerali na fakt, že sme si do tabuľky mohli pripísať ďalšie body, ktoré by nám zaručili ešte väčší náskok. Keď si to spätne premietnem ,myslím si, že to bola zaslúžená remíza. Náš výkon nebol zlý, k zápasu sme pristúpili zodpovedne a dopadlo to ako to dopadlo. O výsledku rozhodli penalty na oboch stranách. Možno mala Petržalka v istých fázach viac loptu vo svojej moci, ale v našej šestnástke veľmi nebezpečná nebola. Bod berieme,' hovoril v tejto sezóne autor 12- tich gólov, ku ktorým pridal 8 asistencii. Stal sa kráľom produktivity a najlepším druholigovým kanonierom.


7 bodov z 3 zápasov po reštarte je potešiteľných. V tabuľke máme 35 bodov, 2. MFK Liptovský Mikuláš má 31 bodov a 3. Skalica 30 bodov. Na 4. mieste je FK Želaziarne Podbrezová so stratou 9 bodov. Pred jarnou časťou sme teda v dobrej pozícii. tá nás však nesmie donútiť k uspokojeniu či podceneniu. Každý bod a každý zápas sa počíta. Každý súper bude na jar náročný a bude čím ďalej tým ťažšie získavať body. Aj Petržalka už síce nemá v kádri kanoniera Ladislava Almásiho (Ružomberok), či Juraja Pirosku (Senica), hráčov, ktorí sa starali o jej ofenzívu v minulej sezóne. Aj tak však proti nám ukázala kvalitu, bojovnosť a v závere aj nezlomnosť. Na niečo podobné musíme byť od našich súperov nachystaní viac, ako kedykoľvek predtým.


Nateraz sa ukladáme na zimný spánok. Mužstvu akiste padnú vhod 2- týždňové dovolenky, po ich skončení ho však čaká ďalšia tvrdá práca. Uplietli sme si na seba bič. Na druhej strane, MFK Dukla Banská Bystrica má svoju víziu a svoje ciele. K ich naplneniu nás vedie určitá cesta a po nej zatiaľ úspešne ideme. Čakajú nás i mnohé úskalia a určite i chvíľkové nezdary, je však potešiteľné, že mužstvo na jeseň zabojovalo a pred jarou si spravilo dobrú, lež viac než dobrú štartovaciu pozíciu. Aby sme však pohli kolesom dejím želateľným smerom, potrebujeme veľa viery, odvahy a zodpovednej práce. My v Dukle veríme, že ideme správnym smerom a sme radi spolu so všetkými priaznivcami banskobystrického futbalu, ktorý tou cestou idú spoločne s nami. Dukla do toho!


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Na úvod sezóny sme deklasovali Námestovo

Čítať viac
Dorast

Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín

Čítať viac
A tím

Natiahli sme sériu víťazstiev i v oklieštenej zostave so Žilinou B

Čítať viac
Ženy

Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru

Čítať viac
A tím

Predaj permanentiek, príď fandiť Dukle!

Čítať viac
Žiaci

Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli

Čítať viac